Demir Pena Kiti nedir? Resim eklermisin?
1_org_zoom.jpg

Bunların tornavidalısı olan kiti de varmış gerçi, basit birşey aslında, böyle birşey de alınır.

Aslında bit pazarından bakmak lazım. Dişçilerin kullandığı güzel bir kanca kiti olsa o da işe yarar kablo falan çekiştirmek için, veya korozyonlu bir yeri kazımak için.

Bu tür açma apararlanını satın almayı sonlara bırakın bence .Çünkü bunların çok daha iyilerini ve çok daha fazla adetlisini takım halinde bir yerde topluca görüp satın alabilirsiniz.
Örneğin bir mengene bunlardan çok daha fazla size lazım olacak.
Daha öncede söyledğim gibi artık masanızı kurun kablo kanalları ile prizleri ekleyin 220 volt bağlantıları yapmakta kendinize güvenmiyorsanız ,bu işlerde bilgili arkadaşlarınızdan yardım alın.
Penselerin ,tornavidaların havyaların yerlerini belirleyin vs .Unutmayınki o düzeni belkide 7-8 kere değiştirebileceksiniz

Hocam vallahi bana da ilham oldunuz. Uzun zamandir aklimdaydi. Evdeki atolyeyi biraz genisletmek istedim. Ikea'dan aldigim 150'lik bir masa vardi.

Referans olsun diye baslangici atiyorum.
1705941266758.png

Daha once ikisini 500-600 civarina aldigim 240x40cm masif cam levhalari kullandim.
Birlestirmek icin Kreg ile delikleri actim. 135kg olmusum, yere oturup kalkmak olimpik aktivite gibi oldu bana. Herseyi kendi basima yaptigim gunler geride kalmis :(

1705941325158.png

Duzgun hizalamak icin cok ugrastim.

1705941361577.png

Burasi simdilik bitti.

1705941422657.png

Yerlesim konusunda acele etmeyecegim. Bu ikea raflari cok fiyakali ama kullanisli degil ,bukulmeye basladi :(

Bunun sag tarafindan bir bolum var oraya da 220 uzunlugunda 60cm genisliginde makineler icin bir tezgah yapacagim. Ama koctas eve teslimi birakmis bu boylar icin arabaya sigdiramayacagimdan yine birlestirme isleri girebilir araya.

Neyse sizin konuyu korsanlik yaptim biraz. Sizi takipteyim tekrar.

Hocam vallahi bana da ilham oldunuz. Uzun zamandir aklimdaydi. Evdeki atolyeyi biraz genisletmek istedim. Ikea'dan aldigim 150'lik bir masa vardi.

Referans olsun diye baslangici atiyorum.
29383 eklentisine bak

Daha once ikisini 500-600 civarina aldigim 240x40cm masif cam levhalari kullandim.
Birlestirmek icin Kreg ile delikleri actim. 135kg olmusum, yere oturup kalkmak olimpik aktivite gibi oldu bana. Herseyi kendi basima yaptigim gunler geride kalmis :(

29384 eklentisine bak

Duzgun hizalamak icin cok ugrastim.

29385 eklentisine bak

Burasi simdilik bitti.

29386 eklentisine bak

Yerlesim konusunda acele etmeyecegim. Bu ikea raflari cok fiyakali ama kullanisli degil ,bukulmeye basladi :(

Bunun sag tarafindan bir bolum var oraya da 220 uzunlugunda 60cm genisliginde makineler icin bir tezgah yapacagim. Ama koctas eve teslimi birakmis bu boylar icin arabaya sigdiramayacagimdan yine birlestirme isleri girebilir araya.

Neyse sizin konuyu korsanlik yaptim biraz. Sizi takipteyim tekrar.
Haha :D Bana da başkaları ilham oldu kulakları çınlasın

İkeadan aldığım masa dağıldı bile.

Masalara güvenmiyorsan bence baştan ele onları, yakınlarda marangoz varsa mdf de kestirebilirsin, sunta da öneriyorlar, demir iskelet te yapılabilir. Montajını kendinde yaparsın.

Ben iki adet mdf masa 195x73cm yaptırdım, eve kadar bıraktı sağolsun.
Raflar da 195x30 cm mdf den, rafları ve led lambalarını ve kablolarını 2x0.75mm kablo ile kendim döşeyip monte ettim.
Kablolar biraz sırıtıyor ama düzeltilmeyecek birşey değil.

Yanlız şunu da göz önüne al,osiloskop güç kaynağı olan kat bende en alt raf, raf ile duvar arasında 3-4 cm boşluk bırak cihazların güç kaynaklarının kablo ucunu bu aralıktan aşağı geçirmek pratik oluyor.

Son düzenleme:
ws2812'ledler aydinlatma icin yeterli olur mu cok emin olamadim (Gerci onlarda farkli dizilim oranlari ile satiliyor ) Renk ayari var ama bunda tam kelvin ayari olmayacak sonucta. Ama adreslenebilir oldundan istedigim bolgeyi aydinlatacak sekilde kullanabilirim.

Bir cihaz veya kart üzerinde çalışma yaparken en faydalı ışık, büyütecin sağladığı ışık oluyor. Harici ışığı ben sadece video ve resim çekiminde kullanıyorum.

1705946111655.jpeg

Kreg deyince hobi tutkunları forumu aklıma geldi. Güzel bir forumdu. Bakıma mı alındı bilmiyorum, şimdi girmeye çalışınca varsayılan web hosting sitesi ekranı çıkıyor.

Sadece tablet değil, herhangi bir cihazın kutusunu açabilir gibi duruyor.
Aşırı sağlam değil ama arka kapak açarken flex kablo takarken çıkarırken çok iş gördü. Ben farklı bir amaçla almıştım 2 sac panelin arasına silikon sürmek ve göremediğim yeri anasıyla görmek için ama aldıktan sonra gerek kalmadı

Kreg deyince hobi tutkunları forumu aklıma geldi. Güzel bir forumdu. Bakıma mı alındı bilmiyorum, şimdi girmeye çalışınca varsayılan web hosting sitesi ekranı çıkıyor.
Evet Emrah kurmustu e-hirdavat. Cok harika biryerdi. Maalesef hobi siteleri cok uzun vadeli olamayabiliyor. Aslinda icerigi inanilmaz bir ansiklopedi gibiydi. Keske en azindan readonly olarak erisebilsek. Buyutecten kacmaya calisiyorum aslinda :( Kafaya takilanlar ile oldukca iyi calisiyorum.
Bu paneller nedir ? Fotografda isigi oldukca soft gorunuyor.

Buyutecten kacmaya calisiyorum aslinda :( Kafaya takilanlar ile oldukca iyi calisiyorum.

Hangi kafa büyüteci var? Belki kalitelidir ve işe yarıyordur.

Bunlar 60x60 LED panel. Verdiği ışık miktarı son derece fazla. Sürekli açık tutunca gözleri ciddi yorar, yani sürekli çalışmaya uygun değil. Bunları almamdaki amaç, ışık çok farklı açılardan geldiği için gölgeyi engelliyor. Yani video ve resim açısından uygun.

Bendeki gözlük şöyle. Değişik büyutme oranlı mercekler var. Ama çok yaklaşmam gerekiyor odaklanma için. Dünyanın lehim dumanını da çekiyorum.

1705950367703.jpeg

Panelleri açınca da aydınlanma baya fazla oluyor, sürekli çalışılacak gibi değil

1705950646577.jpeg

1705951654435.png

Lensleri polikarbonat olmasina ragmen goruntusu benim icin cok basarili , 2 yildir yakin gorme kusuru nedeniyle bu olmadanhicbir detay isi yapamiyorum.

Evet Emrah kurmustu e-hirdavat. Cok harika biryerdi. Maalesef hobi siteleri cok uzun vadeli olamayabiliyor. Aslinda icerigi inanilmaz bir ansiklopedi gibiydi. Keske en azindan readonly olarak erisebilsek. Buyutecten kacmaya calisiyorum aslinda :( Kafaya takilanlar ile oldukca iyi calisiyorum.

aslında bu cep telefonu yedek parça ve tamir malzemeleri satan firmalar bence bize hobi seviyesi elektronik malzeme satan sitelerden çok daha kullanışlı. mesela cımbızda vs. proskitle vakit kaybetmeye hiç gerek yok. cep telefoncularda çok daha iyisi kalitelisi var çünkü adam bu malzeme ile iş yapıyor. ama hobi steilerinde bu kalitede cımbız arasan da bulamazsın.

Gerçekten öyle. Daha önce proskit'in kıytırık maket bıçağı setini kullanıyordum, tabi bir tane FR4 trace kessen hemen köreliyor. Sonradan bir cep telefon tamir malzemesi satan yerden gerçek ameliyatta kullanılan neşter sapı ve jiletlerini aldım. Şimdi çok daha verimli bir şekilde modlayabiliyorum PCB leri.

Forum istatistikleri

Konular
5,879
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back