Hobi projeleri için gerekli malzemeler/bilgiler

İftifleme değilde lazım olunca elimi atınca o bu yokmuş dememek için alıyorum diyelim. 3-5 tane malzeme ile istifleme denmez bence :D kutu sıkıntımda yok hem.
Bu şekilde altından kalkılmaz, en azından benim düşüncem bu. Şuan aklınıza bu malzemeler geldiği için bunları stokluyorsunuz. Yarın başka malzeme aklınıza gelince bu sefer onu ve türevlerini stoklamaya başlarsınız. Aynı hataları zamanında yaptığım için yazıyorum eleştirmek için değil elbette.

Mağazadaki fiyatlar internettekilerin 3-5 katı neredeyse.
5 TL lik transistör mağazada 30 TL sormuştum ve almadan çıkmıştım.

İnternetten sipariş verince 1000 TL üzeri kargo ücretsiz.

Mağazaya gitsem tek komponent alsam hem yol parası hem de 3-5 kat pahalı fiyat demek. Bunu haftada 1 kez yapsam yine dezavantajlı bence.

O yüzden aklıma geldikçe internetten topluca alıp hem daha hesaplıya geliyor hem de kargo ücreti ödemiyorum.

Belki topluca almak mantıksız gelecek ama ben aldığım komponentlere bakarak hangi projeler yapılırı araştıracağım için faydası olacak yani kenarda durmayacak.

Yakında php komponent takip projesi yapmaya vakit ayırsam iyi olacak, en basit hali bile işimi görecek, bitirince forumda paylaşacağım.

Ayirmayacan vakit abi, ayirirsan vakit kalmiyor. Oturacan bir yerden baslayinca illa bitiyor.

Forum istatistikleri

Konular
6,662
Üyeler
2,731
Son üye
mercan

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on TA3UIS's profile.

Senin gibi amatör telsizciler burada dedikodu yapıyorlar. :)
hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Back