HP547A muadil

Güzel bir prob gerçekten. allaboutcircuits.com daki mesajlarda özel bazı komponentler kullanmak lazım gibi ifadeler var, ama gördüğüm kadarıyla böyle birşeye gerek yok. Çok yüksek giriş empedansına sahip ve çok düşük gürültü ile çalışan opamp'ler var günümüzde, benzer bir tasasrımı yapmak çok da zor olmasa gerek. Yok mu bir babayiğit bunu tasarlayıp forumda paylaşacak :)

HP 547A nın devre şemasının da olduğu kullanım kılavuzunu ekleyeyim.

Ekler

• 9018-02660.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 29
Sedat abi bence taydin abi bunu sana proje diye vermeli, o kadar alet edevat aldin. Bunu yaparsin bence. HOROZ :katil1:

Board u ben yapabilseydim, kesinlikle denerdim

Müjde Sedat, o fiyat Auvstralya doları! USD fiyatı sadece 650 dolar, kaçırma :olimpik1:

Ekler

• Current_tracer_all.pdf
    695.8 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
LTSpice simulasyon dosyasını da ekleyelim buraya, belki lazım olur

Ekler

• Current_tracer.asc
    18.9 KB · Görüntüleme: 16
Benim bunun boardunu cizme tecrubem yok, yapabilsem kendim kesinlikle yapardim. Birde sadece bu boardu cizme tecrubesinden fazla sey istiyor olabilir.

bu cihazın U1 ve U2 entegresi özel bir ürün.
Nette kaydına rastlayamadım.
Gerisi problem değil.
http://kripton2035.free.fr/Resources/HP 547A Current Tracer Manual.pdf
Bu linkte daha net görülüyor yazılar.
00547-80002 diye bir malzeme ve HP nin özel üretimi.
Fonksiyonu nedir bellisiz.
Cihaz bu sekilde calisiyor, burada ki konudan buraya geldik. Orada da yol lari bulabilmek icin guzel bir seyler var.

Bu linkte bir abimiz bunu yapmaya baslamis ancak vefaat etmis, linkte ki bazi dosyalarida buraya ekliyorum.

Burada belirtilen MC1350 o zaman bulmakta zorlanilmis fakat artik bulunabilir seviyede.
Abi bu mesajdaki ek devre semasindakini yapmaya calismis kisi. Bu parcalardan bulanamayacak olan var mi sizce?

Bu 1350 modifiyeli devredeki en kritik parça sens bobini.
İşlevini nasıl, hangi dinamiklerle gerçekleştirdiğini halen anlamış değilim.

Biryerden uygulanan HF sinyalin bir prob yardımıyla izlenmesi dir ilke.
Ancak niye kapasitif değildie indüktif prob..?

HF takibi için alan etkisi açısından kapasitif etkileşim daha mantıklı ki indüktif bileşeni çok szayıf kalır.

Çalışacağından emin değilim.

Kaldı ki daha HF enjeksiyon devresi ortalıkta yok.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,145
Üyeler
2,554
Son üye
alisummer

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back