Html Düzenleme?

Endorfin35+

Kayıtsız Üye
Uzunca bir html tablo var. Ben bu tabloyu bir satir beyaz bir satir gri renklendirmek istiyorum. Elle tek tek renk kodu yazmak yerine bu isi yapabilcegim basit ucretsiz bir editör varmi bildiginiz?

Tasarimi gosterse satirlari secip boyasam... :rolleyes:

for döngüsü içine alabilirsen i++ dan yola çıkarak tek sayılara beyaz, çift sayılara gri renk kodunu atarsın. Benden bu kadar :D

Burdaki örnek kodu kullanmanız mümkün müdür? Beyaz ve gri satır yaptım, ayrıca canlı deneme tahtası var :);

table {
border:1px solid silver
}
th {
background-color: #ccc;
}
tbody tr:nth-child(even) {
background-color: #ccc;
}

Denedim. Olmadi boyle. Qt designer icerisinde deniyorum. Belki ondan calismiyordur. Tek tek ugrasam bir ara artık...

Tek tek uğraşmana gerek yok. Masaüstüne kaydettiğin html dosyasını internet tarayıcın ile açsan, gene bile gösterir bu CSS stilini...

Forum istatistikleri

Konular
5,994
Üyeler
2,520
Son üye
fatihdgn

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back