İlginç cihazlar

mert45

Üye
Merhab arkadaşlar
Bugun üretilen ama çok yaygın olmayan ama duyduğunuzda anda sizi hayrete düşürmüş olan 3 adet cihaz ya da yapay zeka programı nelerdir ?

pek çok cihaz var ama sanırım en hayrete düştüğüm şudur

Eskiden z ekseni olan osiloskoplar varmış.
1709662123665.png

3 boyut nerden cikti. Z girisi sadece benek parlakligini belirliyor.

10 bin tl olsa taksitli almayı düşünebilirdim :)

Benimki bu idi.
x (yada artık hangi ışını kullanıyor ise) ışını verip maddenin yükseltgenmesini sağlıyor. Sonra da yansıyan ışınları irdeleyip test için konan maddenin ne olduğunu belirliyor. Sihir gibi.

Fizik, kimya, matematik, elektronik ve yazılım bir arada.

Bende de EDM ile yapılan üretimler şakınlık yaratıyor. O kadar kusursuz parçalar çıkıyor ki insanın baktıkça bakası geliyor. İki parça birbirine geçiriliyor birleşim yerleri o kadar kusursuz ki bir anda yekpare bir kütle görüntüsüne bürünüyor.

Bende de EDM ile yapılan üretimler şakınlık yaratıyor. O kadar kusursuz parçalar çıkıyor ki insanın baktıkça bakası geliyor. İki parça birbirine geçiriliyor birleşim yerleri o kadar kusursuz ki bir anda yekpare bir kütle görüntüsüne bürünüyor.
O aslında kamera hilesi diye biliyorum :)

İki parçayı ayrı ayrı işliyorlar sonra birleştiriyorlar
Tabi öyle mükemmel birleşecek şekilde üretebilmeleri bile büyük olay

Evet parçalar ayrı ayrı işleniyor. Daha sonra birleştirildikten sonra yüzeyleri taşlanıyor ve bir bütün olarak görünüyor. Bende böyle biliyorum.

Evet parçalar ayrı ayrı işleniyor. Daha sonra birleştirildikten sonra yüzeyleri taşlanıyor ve bir bütün olarak görünüyor. Bende böyle biliyorum.
Ben ilk gordüğümde okadar iyi ki mikron mertebesinde kesim firesi felan var sanmıstım hayallerim yıkılmıştı gerçeği öğrenince :katil2:

Forum istatistikleri

Konular
5,900
Üyeler
2,498
Son üye
TaKo

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back