eczacı_33

Üye
merhaba arkadaşlar aksiyon kameramı araç kamerası olarak kullanıyorum fakat batarya çabuk bitiyor sokettende şarj olmuyor harici şarz kızağı var bataryayı dışarda şarz etmek gerekiyor ben bunu 3.7 volta düşürüp araç içinde devamlı güç vermek istiyorum tabi kontağa bağlı şekilde

Ekler

• 60BB951E-F05E-4858-A0B5-774697FDC5B0.jpeg
    60BB951E-F05E-4858-A0B5-774697FDC5B0.jpeg
    363 KB · Görüntüleme: 91
  • B18954F3-04FF-4E7D-994F-A98BFA9B5EA9.jpeg
    B18954F3-04FF-4E7D-994F-A98BFA9B5EA9.jpeg
    404.3 KB · Görüntüleme: 82
  • AE0702B7-1D9E-42D4-AA22-5A290257194D.jpeg
    AE0702B7-1D9E-42D4-AA22-5A290257194D.jpeg
    593.5 KB · Görüntüleme: 91
  • A79DD873-EB72-4538-8480-71A6B31CB951.jpeg
    A79DD873-EB72-4538-8480-71A6B31CB951.jpeg
    381.4 KB · Görüntüleme: 88
Ayarlı step down modü ile halledebilirsin bu işi.
Mesela bunula.
Kameraya Bağlamadan önde dışarda çalıştırıp üzerindeki trimpottan çıkış gerilimini 4 volta ayarlaman lazım.
1050 mah Batarya ile 2 saat kayıt yapıyorsa 500ma civarı akım çeker. Bu 3 amperlik modül de rahatlıkla yeter.

Ayarlı step down modü ile halledebilirsin bu işi.
Mesela bunula.
Kameraya Bağlamadan önde dışarda çalıştırıp üzerindeki trimpottan çıkış gerilimini 4 volta ayarlaman lazım.
1050 mah Batarya ile 2 saat kayıt yapıyorsa 500ma civarı akım çeker. Bu 3 amperlik modül de rahatlıkla yeter.
teşekkür ederim. fakat kendi batarya şarz modülüyle + ve - bağladım fakat çalışmadı orda T yazan yer topkakmı onu nasıl yapacağım

teşekkür ederim. fakat kendi batarya şarz modülüyle + ve - bağladım fakat çalışmadı orda T yazan yer topkakmı onu nasıl yapacağım
T yazan pin pilin içindeki ısı sensörünün çıkışı. Hem şarj cihazı hem de kamera oradan pilin sıcaklığını ölçüyor, onu görmeyice açılmıyor olabilir. aynı şey cep telefonlarında da var ama benim denedim cihazların hepsi t ucu bağlı olmadan çalıştı.
ikincsi sizdeki şarj modülü şarj pil olmadan stabil voltaj vermeyebilir. direk çalıştırma için uygun değil yani.
sağlam bir batarya ile t ucunu bağlamadan deneyin. Çalışırsa hem t ucunun şart olmadığı hem de şarj cihazının uygun olmadığı kesinleşir.

Son düzenleme:
arkadaşlar bu modülü aldım ama bir işe yaramadı giriş voltajın altına düşürmüyor her iki modülde aynı saçma değil mi voltaj düşürücü olarak satıyorlar her iki modülde aynı bu batarya toprak olmadan çalışmıyor gücü versemde yine olmayacaktı sizce nasıl bir çözüm bulsam bataryaya harici + - kablo çekip 3.7 volt versem sistem. 3.7 + 3.7 voltmu çalışır? bu kameranın şarj sistemi yok yani harici şarz ediliyor

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    468.4 KB · Görüntüleme: 73
  • IMG_0152.MOV
    45.8 MB
  • 3C79ED8E-E0B3-44BE-8BA2-A35396DFA3E6.jpeg
    3C79ED8E-E0B3-44BE-8BA2-A35396DFA3E6.jpeg
    372 KB · Görüntüleme: 80
  • image.jpg
    image.jpg
    427.6 KB · Görüntüleme: 70
O toprak değil muhtemelen termistor ucu. Batarya sicakligi ile alakalı olabilir.

Ayarli guc kaynagi ile aslında önce elinizdeki kamerayı deneyip ona göre hareket etmek lazım.

Yada deneme icin batarya kısa süre için olsa da çalışıyor ise T ucunu izole edin. Mesela bir katman bant ile elektriksel izole edin. Kamerayı bu şekilde çalıştırmayı deneyin. Çalışıyorsa guc kaynagi ile de çalışacaktır.

O toprak değil muhtemelen termistor ucu. Batarya sicakligi ile alakalı olabilir.

Ayarli guc kaynagi ile aslında önce elinizdeki kamerayı deneyip ona göre hareket etmek lazım.

Yada deneme icin batarya kısa süre için olsa da çalışıyor ise T ucunu izole edin. Mesela bir katman bant ile elektriksel izole edin. Kamerayı bu şekilde çalıştırmayı deneyin. Çalışıyorsa guc kaynagi ile de çalışacaktır.
çalışmazssa'da gnd'den oraya 4.7k direnç takarak kandırabiliriz.

çalışmazssa'da gnd'den oraya 4.7k direnç takarak kandırabiliriz.

Ben olsam batarya için açar T ucu ne ise yarıyor nereye nasıl bagli bakıp ona göre hareket etmeyi düşünürdüm. T ucunu direncle T ye bağlamak o ucu gnd ye çekmek oluyor mantıken.

Bununla ilgili bir kaynak varmi bildiğiniz?

Ben olsam batarya için açar T ucu ne ise yarıyor nereye nasıl bagli bakıp ona göre hareket etmeyi düşünürdüm. T ucunu direncle T ye bağlamak o ucu gnd ye çekmek oluyor mantıken.

Bununla ilgili bir kaynak varmi bildiğiniz?
Abi genelde ntc olur ona itafen böyle dedim.
Daha önce 90 model kasetli sony kameramızı böyle kandırmıştık pili bulunmuyordu kameranın sağlamını bulduk sağlamının pilinde o uçta 4.7k direnç görüyorduk bizde 4.7k bağladık adaptörlü çalıştırdık 7.5v adaptör ile.

Yeni nesil kameralarda farklı olabilir. Denemek görmek lazim ama bu işlem risk içerir kameraya zarar verebilir. Bunun bilincinde olarak işlem yapmak lazım.

HOCAM DENEDİM BATARYAYI KABLO TEMAS ETTİREREK T UCU OLMASA ÇALIŞMYIYOR DIŞARDA DENEDİM + - KUTUPLARI T UCU KAMERA KARTINDAKİ T UCUNA DEĞMESE ÇALIŞMIYOR

HOCAM DENEDİM BATARYAYI KABLO TEMAS ETTİREREK T UCU OLMASA ÇALIŞMYIYOR DIŞARDA DENEDİM + - KUTUPLARI T UCU KAMERA KARTINDAKİ T UCUNA DEĞMESE ÇALIŞMIYOR

O zaman siz modul ile baglasaniz kamera yine çalışmayacak.

Batarya içini açıp T ucuna ne bagli görme şansınız varmi?

Yada nette sizden önce açan varsa resimlerine bakmak lazim.

peki şöyle bişey yapsam normalde usb soketinden kameyı takınca şarj etmiyor sistemi öyle değil galiba saçma bişey bence neden telefon gibi usb den şarz olmuyor usb sadece depolama ve kamera modunda çalışıyor

BATARYA ZATEN 3 Adet var akşam açarım birisi sorunlu zaten

Bataryayı açtığınızda bu pinlerin altında bir batarya yönetim devresi varsa o devre ile birlikte bataryayı söküp bataryanın arti eksi uçlarına alacağınız voltaj çevirisini bağlayıp bu şekilde kullanabilirsiniz.

ne yaptıysam olmadı ne garip bir sistemi var ya içindeki devreleride bıraktım yok kameraya güç geliyor ama açmıyor

Ekler

• IMG_0184.MOV
    127.4 MB

Forum istatistikleri

Konular
5,879
Üyeler
2,489
Son üye
satranc19

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back