Korad KA3005d cihaza PC kontrol eklemek

Öncelikle başlık açılabilir oradan şema değerlendirmesi yapılır, blok diyagram üzerinden gitmek lazım. Böyle yazı ile sabaha kadar tartışırız. Yok mu bir baba yiğit, işin yazmanlığını yapacak bir başlıkta :)
Sabah işe giderken yazarım, yarın birde korad alayım ben çok uzun zamandır güç kaynağı alacağım alacağım diyorum tam sepete koyuyorum yok boşver alma gerek yok diyorum, pratik voltaj regülatörleri ile idare ettim bu güne kadar

Analog kısımların açıklamasını, o tarafın eklenmesi gerekenleri ihtiyacını vs. ben yaparım gençler :popcorn1:

Analog kısımların açıklamasını, o tarafın eklenmesi gerekenleri ihtiyacını vs. ben yaparım gençler :popcorn1:
Yazılım kısmının tamamını üstlenebilirim, sadece haftanın 5 evde olmuyorum işe gidiyorum/okula gidiyorum akşamları kısıtlı bir süre ve hafta sonları zaman ayırırım projeye çokta özellik eklemezssek 1 haftada biter donanım oturduktan sonra

189 başlık açıp o proje nasıl olur bu proje nasıl olur diye sonu gelmeyen işlerden olmasın bu.
Hobi gibi olsun ama bir yandan da profesyonel olsun.
Havadan uzaktan zıplamalı, günü kurtarmak kafasında da olmasın...

Olması gereken bence:

1) Diyelim ki arkadaşlar özellik şunlar şunlar şunlardır. Bunu başlığı sürekli toparlayacak arkadaş yapmalı. Hatta ilk başlık sürekli güncellenmeli. Yeni gelen adam 18393 sayfa arasında kaybolmamalı. Merak ediyen okusun tabi.
2) Şematiği uzun uzun tartışıp ortaya koyalım. Ama unutmayın gençler, mükemmel iyinin düşmanıdır. Bir yerde tamam demeyi bilmeliyiz.
3) Gönüllü bir arkadaşımız PCB işine el atacak.
4) Sonra gerber ortaya çıkınca, ister insanlar birleşip isterse ayrı ayrı PCB malzemeler gelecek.
5) Kart denenecek, program yazacak bir arkadaş olacak.
6) Sonunda varsa revizyon yapılıp artık proje anonimleştirilecek.

Ondan sonra isteyen korada jet motoru takıp uzaya göndersin orası kimseyi ırgalamaz :)
Ben bir ihtiyacı olan öğrenci arkadaşımıza sipariş verecektim, ondan da izin alıp ben de zamanım kaldıkça kurcalarım...

O zaman ilk hedef 3005D için firmware yazmak olsun ve SADECE MEVCUT firmware özelliklerini sağlasın. Net bir hedef :tamam2:

189 başlık açıp o proje nasıl olur bu proje nasıl olur diye sonu gelmeyen işlerden olmasın bu.
Hobi gibi olsun ama bir yandan da profesyonel olsun.
Havadan uzaktan zıplamalı, günü kurtarmak kafasında da olmasın...

Olması gereken bence:

1) Diyelim ki arkadaşlar özellik şunlar şunlar şunlardır. Bunu başlığı sürekli toparlayacak arkadaş yapmalı. Hatta ilk başlık sürekli güncellenmeli. Yeni gelen adam 18393 sayfa arasında kaybolmamalı. Merak ediyen okusun tabi.
2) Şematiği uzun uzun tartışıp ortaya koyalım. Ama unutmayın gençler, mükemmel iyinin düşmanıdır. Bir yerde tamam demeyi bilmeliyiz.
3) Gönüllü bir arkadaşımız PCB işine el atacak.
4) Sonra gerber ortaya çıkınca, ister insanlar birleşip isterse ayrı ayrı PCB malzemeler gelecek.
5) Kart denenecek, program yazacak bir arkadaş olacak.
6) Sonunda varsa revizyon yapılıp artık proje anonimleştirilecek.

Ondan sonra isteyen korada jet motoru takıp uzaya göndersin orası kimseyi ırgalamaz :)
Ben bir ihtiyacı olan öğrenci arkadaşımıza sipariş verecektim, ondan da izin alıp ben de zamanım kaldıkça kurcalarım...
pCB profesyonel baskı şartı sunmamalı dileyen delikli plakete dileyen ütüyle basabilmeli bütün korad sahiplerine hitap ederse bence başarılı olur proje, donanım oldu tamam dedikten sonra yazılımı 1 haftada bitiririm ben.
Konusu açıldığında soracağım 3 4 detay var sonrasında ben hazırım

O zaman ilk hedef 3005D için firmware yazmak olsun ve SADECE MEVCUT firmware özelliklerini sağlasın. Net bir hedef :tamam2:

Hocam mevcut şemalar yanlış, yoksa risk alınıp nuvotona yazılım yazan olurdu hiç görmedim :)

Forum istatistikleri

Konular
5,888
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back