MCP4922 DAC Kullanımı

Ben gene pico'ya geçtiğiniz zaman ohoo bir sürü pin artacak, artanlarla da artık kara şimşek lambaları yaparlar diyordum :katil2:

knight-rider-kitt.gif

LDAC'ı şaseye çek o zaman.

Ama koca PICO'daki sürüyle pinleri nasıl bitirdin sen yav :oops:
Yetmedi bile abi. Ekranın BackLight ışığını on-of yapacaktım ona bile kalmadı pin :katil2:

20220425_201527.jpg

Keypad ve rotary zaten 11 tane götürmüş. Sen de aklına gelen herşeyi koymuşsun. Bluetooth bile var :kizgin2:

Keypad ve rotary zaten 11 tane götürmüş. Sen de aklına gelen herşeyi koymuşsun. Bluetooth bile var :kizgin2:
Ne kızıyorsun abi. Boş pinlerin turşusunu mu kuracağız? :D
Bluetooth sayesinde pc den kontrol edicez cihazı. Kimde var bu teknoloji senden başka? :katil2:

Statik olan pinler (yani nadiren değişenleri) io multplexera aktarabilirsin. Ama fazla da öyle pin yok. Kademe 2 tane, lamba, fan, başka da göremiyorum. Bu durumda yapılması gereken, kullanıcı arayüzü kontrollerinin hepsini ayrı bir işlemci (basit birşey) yönetecek ve neye basıldığını, neyin çevrildiğin vs I2C ile PICO'ya bildirecek.

Statik olan pinler (yani nadiren değişenleri) io multplexera aktarabilirsin. Ama fazla da öyle pin yok. Kademe 2 tane, lamba, fan, başka da göremiyorum. Bu durumda yapılması gereken, kullanıcı arayüzü kontrollerinin hepsini ayrı bir işlemci (basit birşey) yönetecek ve neye basıldığını, neyin çevrildiğin vs I2C ile PICO'ya bildirecek.
Abi harici işlemci kullanmak yerine.

I2C port çoklayıcı kullansak.

Abi harici işlemci kullanmak yerine.

I2C port çoklayıcı kullansak.

Nadiren değişen kaç tane pin var ona göre karar vermek lazım. port çoklayıcı 3 pin kullanacak. Eğer 5 tane statik pin varsa pek kazanç yok.

Nadiren değişen kaç tane pin var ona göre karar vermek lazım. port çoklayıcı 3 pin kullanacak. Eğer 5 tane statik pin varsa pek kazanç yok.
Yok abi ben port çoklayıcı olarak bu 2x16 lcd'lerin arkasına taktığımızı kullanıyorum herhangi bir ı2c hattına bağlarız.
bağladığımız hatta 0x27 adresi olmasın yeter

Neyin tartışmasını yapıyorsunuz? LDAC'ı toprağa çekebiliyorsak başka pine ihtiyacımız yok zaten.

Yok abi ben port çoklayıcı olarak bu 2x16 lcd'lerin arkasına taktığımızı kullanıyorum herhangi bir ı2c hattına bağlarız.
bağladığımız hatta 0x27 adresi olmasın yeter
Sen onu boşver. Hatayı buldun mu? Ben bulamadım.

Forum istatistikleri

Konular
5,989
Üyeler
2,517
Son üye
Dzenit

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back