Mesajlarım forumda geç görünüyor

taydin

Timur Aydın
Staff member
yöneticiye not: kontrolkaleminde de başıma gelmişti bazı mesajlarım 3. taraflarca engelleniyor.

Moderasyona takılan hiçbirşey görmedim. Bir hata falan alıyor musun? Yoksa herşey normal ama mesaj mı ortalıkta yok?

Moderasyona takılan hiçbirşey görmedim. Bir hata falan alıyor musun? Yoksa herşey normal ama mesaj mı ortalıkta yok?
mesela yukarıdaki mesajım saat 8:37 de yazdım. sizinle irtibat kurana kadar (11:03) mesaja cevap gelmedi.

mesela yukarıdaki mesajım saat 8:37 de yazdım. sizinle irtibat kurana kadar (11:03) mesaja cevap gelmedi.

Yani 8.37 de yazmış olduğun mesaj forumda göründü, ama birisi kısa süre sonra cevap yazdığı halde 11:03 e kadar o cevap forumda görünmedi mi? Şundan emin ol, şimdiye kadar hiçbir mesajı ne engelledik nede sansürledik. Bir sorundan dolayı oluyor olmalı bu.

Ondan eminim . zaten 3. şahıslar dedim.
8:37 deki mesajm bende göründü fakat forumda görünmedi onu kastediyorum. 11:03 e kadar.

Mesaj saat 11:37 de paylaşılmış gibi görünüyor. Çok ilginç. Mümkünse aynı resmi konuya dahil olanlardan da rica edebilir miyiz? Acaba herkese farklı farklı saatlerde mi görünüyor sağlamasını yapalım.

Screenshot_20210102-162536.jpg

Forumda bir virüs ve spam tarayıcısı var. Bir mesajda şüpheli birşey görürse onu moderasyon sırasına sokuyor. Bir moderatör onaylaması lazım bu durumda. Ama moderatör sırasında böyle bir işlem de görmüyorum. İstersen "Deneme" forumu altında biraz deneyler yap problem gene olursa el atalım.

mekatronik.png

mesajı08:37 de attım bende görünen hep bu.

Hmm evet tuhaf. Sunucunun timezone ayarı doğru. Acaba forumda bir ayar mı var :dusun1:

Bash:
root@srv:~# date
Sat Jan  2 16:41:02 +03 2021
root@srv:~# cat /etc/timezone
Europe/Istanbul
root@srv:~#
Forumun kendi saat ayarları var abi. Oraya bakmak lazım. Ama yanlışta olsa tüm forumu kapsadığından herkeste yanlış olması lazım.

Kesmez 8 de paylaştım diyor, ben 11:37 görüyorum. Acaba kimler nasıl görüyor?
Herkesin telefonuna düştüğü saati mi baz alıyor yoksa? Mesela ben telefonuma uzun süre dokunmazsam bildirimler gelmiyor bana. Ne zaman ki elime alıyorum o zaman (hareket sensöründen kaynaklı sanırım) patır patır düşüyor bildirimler.

Hmm sanırım bu her kullanıcının kendi timezone ayarı ile ilgili. Sağ üstte kullanıcı adına tıklayınca ve "Tercihler" i açınca orada timezone ayarı var. Benim timezone mesela doğu avrupa imiş (UTC+2:00). Şimdi onu Minsk yaptım (UTC+3:00) ve şimdi benim zamanlar düzeldi.

@kesmez senin de timezone ayarı yanlış olabilir. Kontrol edebilir misin?

timezone.png

normal görünüyor.

Forumla saatle alakalı değil . müdahale dışardan.

Önce "Tercihler" menüsünü açıyorsun.

Screenshot_20210102_174204.png

Çıkan sayfada zaman dilimi ayarını Minsk (UTC+3:00) yapıyorsun. İstanbulu koymamışlar zaman dilimi ayarına nedense, ama önemli olan saat farkının doğru olması.

1609598418954.png

Onu düzelttim.
Fakat onunla alakası yok ben mesajı 8:37 de attım ve 8:37 den beri görebiliyorum. siz 11:03 e kadar göremediniz.

Eğer problem devam ederse daha ayrıntılı araştıralım.

Bir şey diyeceğim. Bu /forum yerine blog kısmını /blog yapsan. mekatronik.org'a direk girsek. Diğer türlü önce blog'a gir. Oradan foruma tıkla filan oluyor sürekli. Bence ana dizine olmalı.
Kaç kere didim ben :D

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back