Mikroskop önerisi.

TA3UIS

Doğan
HDMI çıkışı da olan, mikroskop arıyorum.

Görüntü kalitesi ve çalışma rahatlığı, yakınlaştırma oranı, sağlamlığı tercih ettiğim özellikleri.

HDMI çıkışı olan mikroskop derken şöyle birşey mi ?

61NQrdvfAaL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg

Yoksa şöyle birşey mi ?

3a834e51-5a74-4c0b-8dd9-51ac3b9c7459.jpg

Valla ne diyeyim, bu tip konularda acemiyim nasıl bir şey almalıyım.

Aldıktan sonra başka bir mikroskop aramak istemiyorum, almışken kaliteli olsun.

Beyaz olan mı daha uygun olur?

Mikroskop üzerindeki lensten bakarken aynı anda sorunsuz pcb üzerinden de işlem yapabileyim, hdmi den de aynı şekilde.

Benim önerim AmScope SM-3NTP veya SM-4NTP. Ama aradaki farkı ben de bilmiyorum. Araştırmak lazım. Bunları youtube'da kullananları biliyorum ve görüntü kalitesinin iyi olduğu ispatlı.

Benim önerim AmScope SM-3NTP veya SM-4NTP. Ama aradaki farkı ben de bilmiyorum. Araştırmak lazım. Bunları youtube'da kullananları biliyorum ve görüntü kalitesinin iyi olduğu ispatlı.
SM-3T'si 47bin lira. Yanına bir de "N" ile "P" yi koyarsak mazallah. :katil1:

Valla ne diyeyim, bu tip konularda acemiyim nasıl bir şey almalıyım.

Aldıktan sonra başka bir mikroskop aramak istemiyorum, almışken kaliteli olsun.
Bende ilk resimdeki gibi kamera+lens kombinasyonu şeklinde olan tipte var. Ben memnunum. Görüntü kalitesi gayet tatmin edici. Bu kişiye göre değişen birşey. Ben monitöre bakarak kullanıyorum. Stereo mikroskop alırsan mikroskobun okülerlerine bakarak kullanacaksın. Stereo mikroskop kullanımı en yaygın olanı ama öyle kullanmak istemedim.Benimkine örnek mesela Northridgefix'ten Alex.

Kameramdan görüntüler.

1708628560967.png

1708628577168.png

Son düzenleme:
İlginç gerçekten, adam iki boyutlu görüntü ile bütün işini görüyor :oops:

Ama beni ikna edemedi. Benim babamın tek gözü görüyordu, ama araba kullanabiliyordu sorunsuz. O zaman ben şimdi "ha, tek göz yeterli, ben de gözümün birine korsan bezi bağlayıp ölye araba kullanayım" mı diyeceğim :D Üç boyutlu görme olanağım varken neden bunu kullanmayayım?

Bende ilk resimdeki gibi kamera+lens kombinasyonu şeklinde olan tipte var. Ben memnunum. Görüntü kalitesi gayet tatmin edici. Bu kişiye göre değişen birşey. Ben monitöre bakarak kullanıyorum. Stereo mikroskop alırsan mikroskobun okülerlerine bakarak kullanacaksın. Stereo mikroskop kullanımı en yaygın olanı ama öyle kullanmak istemedim.Benimkine örnek mesela Northridgefix'ten Alex.

Kameramdan görüntüler.

30813 eklentisine bak

30814 eklentisine bak
bu adamda da iyi sabır var akşama kadar ya kısa devre arıyor yada soket değiştirmeye çalışıyor.

Bendeki kamerayi iyi bir monitore baglayarak da denedim. Benim icin stero mikroskoptaki gorus olumlu anlamda digeri ile kiyas goturmeyecek durumda. Digeri kullanilamaz yada onunla lehim vs yapilamaz demiyorum ancak bununla cok daha kolay oluyor.

Bendeki kamerayi iyi bir monitore baglayarak da denedim. Benim icin stero mikroskoptaki gorus olumlu anlamda digeri ile kiyas goturmeyecek durumda. Digeri kullanilamaz yada onunla lehim vs yapilamaz demiyorum ancak bununla cok daha kolay oluyor.

Adamın dediğine göre alışılıyor, ama neden üç boyutlu görmek varken iki boyutluya kendimizi alıştıralım?

Eğer iki boyutlu ile idare ederim, bazı profesyoneller bile idare ediyor diyorsan daha ucuza işi halledersin :)

Bence şu aşamada termal kamerayı da değerlendir. Sence mikroskop mu daha önemli termal kamera mı? Eğer çok yoğun SMD devrelerle çalışacaksan (tamir) o zaman mikroskopun bereketini görürsün. Ama termal kamera ile sadece tamir değil, bir projeyi ayağa kaldırırken de çok faydasını görürsün. Devreyi topladıktan sonra termal kamera ile bakıp bütün komponentlerin durumunu görmek çok zaman kazandırıcı birşey.

Ben infiRay P2 Pro aldim. Type-C olanini aldim. Telefonum IOS oldugundan simdilik bilgisayar ile kullanabiliyorum. Henuz tam oturtamadim sistemi.

1708715708331.png

Adamın dediğine göre alışılıyor, ama neden üç boyutlu görmek varken iki boyutluya kendimizi alıştıralım?
Sebebi söyledi. Sırt, boyun ve göz ağrısı çekmeden arkaya yastlanarak çalışabilmek için. İşi bu olduğu, her gün 8 saat tamir yaptığı için anlaşılır bir durum. Biz tamirci olmayanlar için stereo/trinocular daha iyi.

Sebebi söyledi. Sırt, boyun ve göz ağrısı çekmeden arkaya yastlanarak çalışabilmek için.

Bence o sırt, boyun ve göz ağrısı çekeceğini düşünüyor sadece. Youtube'da Louis Rossman da sabah akşam cihaz tamir ediyor ve stereoskopik mikroskop kullanıyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back