RF4 RF-7050PRO-FO19 Mikroskop

Anladığım kadarıyla japon malı sonuçta optik ekipman olunca kalitenin bir üst sınırı yok sonuçta fotoğraf makinesi lenslerinde de 3000 5000 dolarlık lensler mevcut bu mantıkla optik kalitesi yüksekliği nedeniyle bu fiyatı talep ettiğini düşünebiliriz. Ürünlerde ömür boyu garanti diyor.

Görebildiğim kadarıyle iyi bir boom'u var, bir sürü oküler çeşidi ve barlow lens çeşidi var. Ama bunlar o ilave fiyatı gerekçelendirmiyor bence. AmScope hem optik hem kamera olarak elektronik uygulamaları için gereken kaliteyi sağlıyor, fiyatı da bunun üçte biri.

O zaman boyle bir cihaz almanin anlami yok.

Senelerdir mercek sorunundan cok cektim. En son 500$ verip dis doktorlari ve cerrahlarin kullandigi gozluk tipi merceklerden aldim. Ama ondan da memnun kalmadim. Keske o zamanlar bu parayi mercege verecegime mikroskopa verseymisim.

Ne olur bana yardimci olun hic olmazsa bu sefer param cope gitmesin.

Boyle bir cihaz icin Aliexpress urunlerine mesafeli duruyorum. Plastik mercekli bir sey almak istemiyorum.
Mikroskop altina kimi zaman yagli tinerli asetonlu nesneler de koyup bakacagim.

Aldiktan sonra hayal kirikligina ugramis olmak gercekten kotu oluyor. Bence bulundugunuz ilde kullanan birine kisa bir ziyaret bence cok mantikli olacaktir. Boylece bahsedilen seyleri deneme imkani bulmus olursunuz.

Aldiginiz urunu bir sure kullanin ve detayli bir bilgilendirme alalim.
Mercekleri cam mi?

Plastik mercekler temiz goruntu verse de atelye ortaminda yag yada diger kimyasallar sicrayinca ovalayip sileyim derken cok kotu olabiliyorlar. Bu yuzden cam konusunda takintiliyim.

Aldiginiz urunu bir sure kullanin ve detayli bir bilgilendirme alalim.
Mercekleri cam mi?

Plastik mercekler temiz goruntu verse de atelye ortaminda yag yada diger kimyasallar sicrayinca ovalayip sileyim derken cok kotu olabiliyorlar. Bu yuzden cam konusunda takintiliyim.
Lensi böyle etkilerden korumak için 1x koruma lensleri var.

Hic yoktan iyidir ama ben gene de cam mercekli alacam. Cunku kendimi iyi taniyorum.

Gozluklerimde bile cam mercek kullaniyorum.

Barlow lens ile birlikte calisma mesafesi 20cm'e cikti. Harika oldu gercekten.

1709227169950.png

Forum istatistikleri

Konular
5,862
Üyeler
2,485
Son üye
viesva

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back