mouser'den direkt sipariş tecrübesi

amazonun vergisi ödenmiş sisteminde bence bir farklılık var. çünkü paket ptt veya başka bir aracı ile gelmiyor amazonun kendisi teslim ediyor.
galiba tüm gönderiler bir hubda toplanıyor ve haftalık gümrüklü yükleme yapılıyor. örneğin her hafta istanbula bir uçak gelip avrupa amazondan satın alınan paketleri gümrüğe indiriyor. burada konteyner bazında gümrükleme yapılıp işlemler bittikten sonra bize teslim ediliyor. bu şekilde olduğunda biz aslında türkiyeye ithalat yapan ve bize malzeme satan birinden almış gibi oluyoruz. yani yurtdışı ürün sınırına dahil edilmiyor olması lazım.
Amazondan aldigim urun PTT ile geldi, birincisinde PTT vergi istedi, Amazon ben bilmem dedi , isterseniz odeyin biz size oderiz dedi. Onu odemedim meblag yuksekti.

2.sinde yine PTT vergi istedi, odedim. Sonra Amazon a bunun ithalat ucreti depozitosunu odemistim yine vergi odedim dedim. Odedigim vergiyi bana geri odediler.

Bende sonradan dusundum nasil mumkun olabilir bu diye ama bir sey anlamadim, Urunlerden biri Almanya digeri China dan geliyordu.
Acik net olmayan seylerden midem bulaniyor artik. :oluat:

Amazondan aldigim urun PTT ile geldi, birincisinde PTT vergi istedi, Amazon ben bilmem dedi , isterseniz odeyin biz size oderiz dedi. Onu odemedim meblag yuksekti.

2.sinde yine PTT vergi istedi, odedim. Sonra Amazon a bunun ithalat ucreti depozitosunu odemistim yine vergi odedim dedim. Odedigim vergiyi bana geri odediler.

Bende sonradan dusundum nasil mumkun olabilir bu diye ama bir sey anlamadim, Urunlerden biri Almanya digeri China dan geliyordu.
Acik net olmayan seylerden midem bulaniyor artik. :oluat:
ben 2 defa amazon almanyadan alışveriş yaptım.

1tb hdd ve sdr cihaz aldım. ikisi de 10 günde geldi ve orjinal amazon zarfı ile üzerinde hiçbir başka sticker vs olmadan geldi. teslimatı da amazon yaptı.

amazon bir pazaryeri olduğu için binlerce satıcı var ve muhtemelen değişik yöntemleri var. seçtiğim ürünlerin açıklamalarında "ithalatı ve teslimatı amazon tarafından yapılır" gibi bir ibare vardı.

ben 2 defa amazon almanyadan alışveriş yaptım.

1tb hdd ve sdr cihaz aldım. ikisi de 10 günde geldi ve orjinal amazon zarfı ile üzerinde hiçbir başka sticker vs olmadan geldi. teslimatı da amazon yaptı.

amazon bir pazaryeri olduğu için binlerce satıcı var ve muhtemelen değişik yöntemleri var. seçtiğim ürünlerin açıklamalarında "ithalatı ve teslimatı amazon tarafından yapılır" gibi bir ibare vardı.
Evet fiyatin hemen altinda , "ithalat ucreti depozitosu " diye yazar ve fiyata etki eder. Vergi vermeyecegimiz anlamina gelir. Ben boyle bir alisverisin PTT ile geldigine sasirmistim.

Yeni vergilendirmeden sonra US ve DE den hic alisveris yapmadim. cekinmekten ote urunlere eklenen vergi ve kargo ucretleri inanilmaz artti, aynisini daha uyguna alabiliyor olduk.

Disariya gidip gelenler uzerinden de almaya calistim ama bir sekilde o da risk. PS5 geldi Japon yadan , paket acilmadan kutusuyla gelmis. Gumruk nasil kacirmis onu anlamadim. Ayni ucaga 5 arkadas, 5 PS5 le bindiler, 5 ininde paket acik degilmis. :emindegil1:

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,191
Üyeler
2,584
Son üye
ottomanwolf

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back