Osiloskop Tavsiyesi

gariban_ogrenci

Yeni Üye
Herkese merhabalar, şehir dışında unuversite okuyorum 3000tl bütçem var bu bütceye uygun osiloskop önerebilirmisiniz bir tane hameg hm412 1975 yılından analog osiloskop buldum nasıldır yoksa biraz dahamı para toplayayım masaüstü zor ama iş gören ikinci el bir bildiğiniz varsa önerirseniz çok mutlu olurum anolog aletlerle ömrüm boyu hic çalışmadım hep dijital ve otomatik ölçum aletleri kullandım sağolun

Bilgisayar varsa instrustar yada hantek tarzı bir osiloskop alabilirsin. Bütçen dahilinde çok seçeneğin yok gibi.

10 - 15 khz altı frekanslarda çalışacaksan hiç para bile verme pc ses kartı girişini kullanan programlar var onları kullanabilirsin

Veya Hantek/Instrustar ın USB bazlı modellerine bakabilirsin. Forumda birçok üyede var, bedava teknik destek de alırsın :)

Hantek kullanmadım ama fiyatı iyi gibi geldi bana.
Hantek 6022BE 2-Kanal-USB-dijital-hafıza-osiloskop, 20 MHz, PC-temel alan, 48 MSA/S https://amzn.eu/d/dKMN1bo

Söyleyecek bir şey bulamıyor insan.

Screenshot_20240229_133304_Chrome.jpg
Screenshot_20240229_133534_AliExpress.jpg

Bir mal alacaksan, o malın en yüksek fiyatla satıldığı yer neredeyse her zaman hepsiburada. Tabi hissedarların çoğu yabancı, dolarlarını kazanmaları lazım :)

Hantek 6022BE yi al. 2700 TL ye alınabiliyor. Veya lojik analizörlü olanı da alabilirsin. O da 3900 TL gibi.

Bana hala Hantek 6022BE daha mantıklı geliyor. Açık kaynak kontrol yazılımı da var

Ayrıca Sigrok kullanarak protokol çözümleme de yapabiliyor.

Eğer bütçeyi zorlayabilirsen lojik analizör özelliği de olan Hantek 6022BL yi al.

bu konu çok tartışıldı. hiçbir ürün fiyat performans olarak owon veya hantek'in pc skopları seviyesine gelemiyor.
masaüstü iş görecek bir cihaz için 8-10k seviyesine çıkmak ve ikinci el bakmak gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back