Oto teyp 5.1

ayhancan

Aktif Üye
S.A Biraz ilginç olacak ama Oto teyp 5.1 surround ses sistemine çevirsem nasıl olur neler eklemem lazım

Burada iki olasılık var:

1) Elinde 5.1 surround olan medya var (DVD veya BluRay, neyse) ve bunu arabada çalacaksın. O zaman bu DVD yi dekode edeceksin ve 6 ayrı kanalı elde edeceksin. Sonra da 6 tane bağımsız amfi ile bu 6 ayrı kanalı yükseltip hoparlörlere vereceksin.

2) Elinde standart stereo medya var (CD veya mp3, neyse). Bu durumda da bu stereo sinyali 5.1 surround yapan bir enkoder lazım. Bir kere 5.1 surround elde ettikten sonra 1. maddeden devam edeceksin.

Yani duruma göre sadece surround sound dekoder veya ilave olarak enkoder devresine ihtiyacın var.

Burada iki olasılık var:

1) Elinde 5.1 surround olan medya var (DVD veya BluRay, neyse) ve bunu arabada çalacaksın. O zaman bu DVD yi dekode edeceksin ve 6 ayrı kanalı elde edeceksin. Sonra da 6 tane bağımsız amfi ile bu 6 ayrı kanalı yükseltip hoparlörlere vereceksin.

2) Elinde standart stereo medya var (CD veya mp3, neyse). Bu durumda da bu stereo sinyali 5.1 surround yapan bir enkoder lazım. Bir kere 5.1 surround elde ettikten sonra 1. maddeden devam edeceksin.

Yani duruma göre sadece surround sound dekoder veya ilave olarak enkoder devresine ihtiyacın var.
surround sound dekoder enkoder ne önerirsim hocam link verebilirmisin

Ekler

• images.jpg
    images.jpg
    5.8 KB · Görüntüleme: 149
surround sound dekoder enkoder ne önerirsim hocam link verebilirmisin
Valla ben hiç kullanmadım o yüzden belli bir önerim yok.

Ama ilgini çeken birkaç tane link verirsen incelerim artısı eksisi nedir bakarız.

Forum istatistikleri

Konular
5,866
Üyeler
2,486
Son üye
mec4402

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back