Pcb gümrük,kargo vs

Yeni upload ettigim 20 x 30 mm ebatlarindaki 4 katli pcbmin henuz JLCPCB tarafinca kontrolleri okeylenmese de verilen fiyat kargo haric 2 USD. (Special offer)

En ucuz posta ile toplam fiyat yaklasik 5 USD.

Merchandise Total: $2.00
Shipping Charge: $18.97
Customs duties & taxes: $5.67
Order Total: $26.64

PCB siparis tarihi 5/14/2024

Son düzenleme:
Fiyat 2 dolar oldu mu onu gümrüğe takmazlar artık. Büyük terbiyesizlik olur gerçekten. Sınırlarda verilen siparişlerde, yani 150 Avro civarında olan, veya boyut olarak büyük olan, veya çok teknolojik görünen bir PCB oldu mu gümrük memurunun ağzı sulanır herhalde. Mesela diyelim altın kaplama PCB yaptırdın. "Hmm bu neden altın kaplama? Bu kesin ticari" diyebilir.

güncel bilgi fikir olsun 14mayıs 2024
usd yi 34.5 TL den aldı

JLC PCB DDL kargo
115mm x 95mm 2 layer 10 adet

Merchandise Total: $12.70
Shipping Charge: $12.15
Customs duties & taxes: $7.96
Order Total: $32.81

Acaba bu konuyu sabitlesek mi? Çin'e PCB yaptıranlar burada tecrübelerini aktarsın, yeni yaptıracaklar da cesaretlensin :)
Sabitlense iyi olur hocam, ben de artık her söylediğimde yazıcam buraya. Bir de şu LCSC işini çözsek tamamdır :D

Konu sabitlendi.

Merhabalar,
Bugun 5 Adet 100 mm* 135.13 mm ebatında Jlcpcb' ye sipariş gectim. Bakalım ne zaman gelecek ve işlemler nasıl olacak. Sonucu burdan paylaşarak göreceğiz.
Sipariş tutarı : 27.20 USD
7 Mayısta sipariş ettiğim ürünler bugun teslim edildi.
Sipariş tarih: 07/05/2024
Teslim tarihi: 15/05/2024
Bilgi amaclı.

14 Martta Mayis'ta verdigim siparis 18 Mayis'da geldi. Ancak halen gumrukten cikamadi. Habire yazisiyoruz.

Bizim ulkemiz bir baska. Kiziyoruz ediyoruz ama isler tikir tikir yuruyor.

Eger bir urun AB ulkesinden geliyorsa hic sorun yok. Ama diger ulkelerden geliyorsa yandim anam yandim.
Aliexpressden siparis edilen urun eger AB ulkesinden gonderiliyorsa da sorun yok.

Son düzenleme:
Yanlis yazmisim 14 Mayis'ta siparis verdim 18 Mayis'ta Gumruge girdi. Gerci Pazartesi resmi tatildi ama 2 gundur gumrukle cebellesiyorum.

Son düzenleme:
Kargocular dunyanin her yerinde ayni.

Birisi PCB bir digeri Aliexpress 'ten iki kargo bekliyorum. Surekli web sitesinden takipteyim.

Kargolarimdan birisinin teslim edilememe sebebi: 06:00' da ugradik teslim edemedik. (Sabahin altisinda hangi is yeri acik olur)
Bir diger acikalamada resmi tatil gunu gelmisler teslim edememisler. (Resmi tatil gununde kargocular da tatildeler)

Neyse bu kargoyu aldim.

PCB kargom icin bugun mesai saati bitimine kadar teslim edilecegi yaziyordu. Biraz once web sitesindeki durumlari update etmisler.
Teslimat denendi ancak belirtilen adres yok yazmislar. (Bunu diyen firma hergun olmasa da 2 gune bir bize kargo getiriyor)

Topunun soyunu ...

Bolivyadakiler böyle yapabilir. Nikaragua kargosu biraz insaflıdır. Guatemala orta kalite olup...
Türkiye'ye ayak bastınız mı hocam ? Durum nedir, ona göre laklak yapalım?

Son düzenleme:
Su zaman kadar gecen zamanimin 3/4'u Turkiye'de 1/4'u de cesitli ulkelerde gecti. 8 ay oncesinde Turkiye'deydim.

Son düzenleme:
Bugune kadar beni bu kadar stresde birakan JLC pcb siparisim olmamisti. Sorun kaynagi DHL diyecegim ama araya resmi tatil, hafta sonu tatili vs girince teslimat uzadi.

Siparis 14 Mayis, Teslimat 27 Mayis.

Daha onceki prototop calismasi ucuz olsun diye asagidaki calismayi yapmis kartlari ben kesmistim. Yanlis hatirlamiyorsam 38 $ odemistim.
Bu calisma 2 yuzlu 4 pcb den olusuyordu.

1712927551440-png.32651

Bu kez ayni pcb yi 4 katli ve tek kart olarak cizdim. Maliyet 27 $'a dustu.

1716802098459.png

Son düzenleme:
Herkese merhaba,

JLCPCB üzerinden PCBA getirmek istiyorum. Minumum 5 adet olduğu için el mahkum 5 adet söyleyeceğim kargo hariç 60 dolar gibi bir fiyat çıkıyor. Yakında PCBA getirtmiş birisi gümrük tecrübelerini paylaşabilirse memnun olurum.

Herkese merhaba,

JLCPCB üzerinden PCBA getirmek istiyorum. Minumum 5 adet olduğu için el mahkum 5 adet söyleyeceğim kargo hariç 60 dolar gibi bir fiyat çıkıyor. Yakında PCBA getirtmiş birisi gümrük tecrübelerini paylaşabilirse memnun olurum.
60 dolar epey yüksek geldi pcbler çok mu büyük ya da 6-8 kat gibi yoğun pcbler mi ?

ben fedex ile teslimat seçiyorum, 3-4 günde türkiyeye giriyor ve gümrük masrafları hakkında bir ödeme maili geliyor. onu ödüyorum ve ertesi gün pcbler elime ulaşıyor. tabi bu alışverişi hep 150 euro sınırı içinde kalarak yapıyorum.

60 dolar epey yüksek geldi pcbler çok mu büyük ya da 6-8 kat gibi yoğun pcbler mi ?

ben fedex ile teslimat seçiyorum, 3-4 günde türkiyeye giriyor ve gümrük masrafları hakkında bir ödeme maili geliyor. onu ödüyorum ve ertesi gün pcbler elime ulaşıyor. tabi bu alışverişi hep 150 euro sınırı içinde kalarak yapıyorum.
Mesela bir siparişim var ve 200 euroyu geçiyor. Ben bunu parça parça alırsam bu sınıra takılma gibi bir durum var mı?

Sadece Aliexpress falan değil bu tür alış verişlerde de aylık beş paket sınırı geçerli mi? Tecrübe eden oldu mu?

Sadece Aliexpress falan değil bu tür alış verişlerde de aylık beş paket sınırı geçerli mi? Tecrübe eden oldu mu?
Evet daha bu ay (mayıs 2024) 6. ürünü sipariş vermek istediğimde izin vermedi. Uyarı olarak yasa gereği 5 üründen fazlasını sipariş edemezsin dedi.

İyi de aynı ithal ürünü buradan sınırsız sayıda alabiliyorum. Vergileri ödendiğine göre doğrudan üreticeden ya da oradaki satıcıdan alınca ne farkı var? Bence bazı köpeklerin yalı azaldığı için bu sınırlar çıkıyor. Çünkü aynı ithal ürünü buradan sınırsız alabiliyorum.

Şu an benim gümrükte bir numune ürünüm var ve çıkartmadıkları zorluk yok. Bu numune, üzerinde çalışıp geliştireceğim yani ekonomiye katkı sağlayacağım.

Bu gümrüğün Allah bin belasını versin. Avrupada ilkokul çocuğu evinde oturduğu yerden pcb sipariş edebilirken bizim iş yapmak için gümrükten mal geçriememizin tek izahı, insanlıktan nasibini almamış tek gümrük olma ihtimalini düşünüdürüyor.

Fedexi seçince 60 dolar yazdı banada.
Standard Global Direct Line seçince 20 dolara düştü.

Bende jlcden dhl ile getiriyorum. Biraz pahalı ama sorunsuz geliyor. Geçen cuma gerberi yükledim. Dün pcbleri aldım. İmalat + nakliye 6 gün. Genelde böyle oluyor.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,209
Üyeler
2,583
Son üye
Efe Ali Bozkurt

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back