Pic18f4550

mert45

Üye
Elimde pic18f4550 mikrodenetleyici var bununla dht11'i kullanarak LCD ekrana değerleri yazıcam, internetten aldığım kodları derleyince hata aldım ilgili kod elinde olan var mıdır?

IMG_20240122_223145.jpg

Compiler gibi göz var sende Furkan :) 10 dakikadır bakıyorum farketmedim ...

Şimdi mikroC pro yu indirdim ve yukarıdaki dht11 projesini açtım. Derledim ve kafadan hata veriyor ... Gerçekten hiç de iyi bir başlangıç değil ...

1705955367335.png

En temel örneği açtım, blink. Onu derledi. @mert45 sen de önce bunu dene. Çalışan birşey ile başlayıp oradan ilerlemek lazım.

1705955711992.png

Var ama siz kütüphaneyi nereye indirdiniz ne yaptınız bilmiyoruz.

Evet tabi ya kütüphane kendisi çalışmaz. Örnek derlenir ve çalışır

Anlatamadım. Lİnkteki zaten kütüphane. Bir tane de C dosyası koymuşlar, DHT fonksiyonlarını çağırıyor. Hepsini beraber de proje haline getirmişler. Benim burada beklentim, projeyi derleyince kütüphanenin derlenmesi lazım. Örnek programın da derlenmesi lazım ve kütüphaneyi de kullanması lazım. Ama demekki bunların tarzı başka.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,958
Üyeler
2,508
Son üye
NEPENTHE

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back