Pt100 için kablo tavsiyesi

elektroboard

Aktif Üye
Pt100 için 4 telli , dışı silikon ve en az 200 dereceye dayanıklı bir kablo arıyorum. Malum olduğu üzere pt100 ölçümünde kablo direnci önemli.

Bu konuda tecrübeli arkadaşlar kablo seçimi konusunda somut olarak yönlendirme yaparlarsa sevinirim.

Pt100 için 4 telli , dışı silikon ve en az 200 dereceye dayanıklı bir kablo arıyorum. Malum olduğu üzere pt100 ölçümünde kablo direnci önemli.

Bu konuda tecrübeli arkadaşlar kablo seçimi konusunda somut olarak yönlendirme yaparlarsa sevinirim.
kablo çorabı ve makaron yapıyorduk biz 80 derece için.

200 derecede uzun süre dayanbilecek kablo bilmiyorum.

dışı metal örgülü araman lazım.

Silikon kablolar olmaz mı? Gerçi burada 180 derece demiş.

@volta ve @Ahmet teşekkürler. Silikon olması hareketli kullanılacağı için önemli. Örgülü mu örgütsüz mu olmalı. Ona karar veremedim.

Size tek kablo mu yoksa seri uretim icin surekli temin edebileceginiz kablo mu lazim bilmiyorum. Ben bir firin icinde olcum yapmak icin soyle yapmistim. Silikon kablolari ayri ayri firin kagidina sardim, kagidin uzerinide aluminyum folyo ile kapladim. Yagli kagidi ve folyoyu 4-5 cm serit yaparsaniz kolay sariliyor. Disina kapton bant sardim. Siz fazladan ısıya dayanıklı makaronda ekleyebilirsiniz. En son taharet muslugunun metal orgulu hortumunun icinden gecirdim bunlari. Uclari vidali oldugu icin sabitlemeside kolay olmustu. :cheeky1: Firinda kullanmistim , 250C sicaklikta kullanildi. Sorun cikarmamisti. Tek bir tane lazimsa ugrasip boyle bir sey yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
@M3ric teşekkür ederim. Tek bir kablo değil. Devamlı üretimde kullanabileceğim kabloya bakıyorum.
Bu isinize yarar mi?

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back