Raspberry Pi Pico (Arduinoya Alternatif)

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Raspberry yeni bir ürün çıkarmış. Arduinoya alternatif olduğu konuşuluyor. Fiyatı 4$. Yurt içinde Sam Elektronik distiribütörlüğünde satışa sunulacak. Türkiye fiyatı ise 35tl. Hem ucuz hem orjinal. Türkiyeye geldiğinde almak lazım. Henüz gelmememiş.

Sam Teknoloji Ürün Linki

Screenshot_20210121-160523.jpg
Screenshot_20210121-160308.jpg
Screenshot_20210121-160354.jpg
Screenshot_20210121-160439.png

Ekler

• Pico-R3-A4-Pinout.pdf
    222.7 KB · Görüntüleme: 152
Evet hakkaten gelir gelmez almak lazım. İki ay sonra Çin'liler bunun çakmalarını yapar ve artık piyasada orijinali kalmaz.

Evet hakkaten gelir gelmez almak lazım. İki ay sonra Çin'liler bunun çakmalarını yapar ve artık piyasada orijinali kalmaz.
Orjinal satıcısını biliyoruz abi. Fiyatı uçmasın yeter.
Gerçi orjinal satıcısının yamuk yapmayacağından da emin olamayız. İyi bir kopyasını çinden daha ucuza ithal edip satabilir. Bizde her şey mümkün :)

Konuyu bende takibe alayım, gelince almak lazım. Satışa başlarsa habersiz bırakmayın. İlk parti çakma olmaz da sonradan yamulabilir. :)

İki hafta içinde stoklara girecekmiş. Stok sorunu yaşanmayacakmış. Ben "Gelince haber ver" butonuna tıklayarak mailimi kayıt ettim. Size de haber ederim.

İki hafta içinde stoklara girecekmiş. Stok sorunu yaşanmayacakmış. Ben "Gelince haber ver" butonuna tıklayarak mailimi kayıt ettim. Size de haber ederim.

Bir liste oluşturup toplu alım yapalım bence. Stoklara girer girmez birileri ne var ne yok süpürüp sonra Çin çakmaların çıkınca "orijinal" diye millete gazlayacaklardır :katil2:

Bana uyar, ilk etapta 2 adet almak istiyorum ama fiyatı 35 TL olacaksa sayıyı yükseltmek adına 4-5 taneye kadar alırım.

Bir arada yerli bir model üretilecekti, ne oldu acaba?

Bana da uyar ama adedini o günkü mali durumuma göre belirlerim. Gerçi param varsa 2 yoksa 1 alırım. 2 yi geçmez :)

O zaman herkes eposta listesine girsin, mail gelir gelmez dalalım :katil1:

Orjinal Sitesinde
Screenshot_20210122-163217.jpg

Facebook da
20210122_164320.jpg

20210122_164352.jpg

Son düzenleme:
Bende kendimi saf sanıyorum. Ürün daha ülkeye girmeden millet ona buna ağız eğmeye başlamış. Şimdi ben çıkıp desem ki "bundan bende 50 tane var, tanesini 50tl den satıyorum" çok adam dolandırırım çook.

20210122_164438.jpg
20210122_164516.jpg

Son düzenleme:
20210122_170310.jpg

Sam elektronik ile konuşma kaydımı discord music kanalına ekledim.

Son düzenleme:
Distirbitör firma 2400 adet mi getirmiş. Hayatta inanmam! Hepsini toplasan (4 dolar satış fiyatı) sekiz bin dolarlık ciro yapar. %25 marjları olsa 2000 dolar kar eder. Merdiven altı bir yer değilse bunun için eleman çalıştırıp gümrükle uğraşmalaz.

Yorumun sahibi ile facebook da baya tartıştık. Ya sen yalancısın dedim yada firma. Sonra o da ben firmanın sahibini tanıyorum sen kimle görüştün filan dedi. Bende baktım koca firma sahibini tanıyan adam facebook gruplarında dolanıyor. Kısa yoldan sohbeti kestim çıktım.

"Firma sahibi" kimmiş adı sanı yokmu bu adamın. :D

Rasp. nin sorunu şu.. Linux gömülü vs yapsan ağır geliyor, küçük basit kontroller için kullansan pahalı geliyor. Gerçi bu şimdi pahalı değil ama geldikten sonra fiyatı katlar artık. Bir liste varsa beni de ekler misiniz? (1 adet)
Liste yapmadık abi. Stoğa girince haber vericem buradan. konuyu takip edersin.
Ama şöyle de bir durum olacak. Ön görebildiğim kadarıyla stoğa girince herkes saldıracak buna. siparişlerin karışması, kargoların kaybolması, ürün hazırlama ve sevk filan derken elimize geçmesi belki de 10-15 günü bulabilir.

• Beğen
Reactions: 333

Forum istatistikleri

Konular
5,657
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back