Raspberry Pi Pico sıfırdan kurulum ve blink test

Tamam Linux'ta bağlanan flash belleklerin otomatik olarak mount edilmesi ayarını yaptım. Şimdi programlayabiliyorum sorunsuz :cheeky4:

Basit bir seri port programı yazdım.

C++:
void setup()
{
  Serial.begin(115200);
}

void loop()
{
  while (1)
  {
    Serial.print("deneme\n");
    delay(100);
  }
}

Yükledim. Seri port ile ilgili bir hata verdi ve çalışmadı. Tekrar yükledim, gene seri port ile ilgili hata verdi ama çalıştı. Bir daha yükledim, bu sefer hata vermeden çalıştı. Demekki bu picoyu ilk defa kullanmaya başlarken önce döve döve adam edeceksin, ondan sonra yola geliyor ve düzgün çalışmaya başlıyor :katil2:

Programlanma ile ilgili sorunu sanırım buldum. Bu picoyu programlarken serial monitor açık olmayacak. Açık ise programlayamıyor. Nedendir bilmiyorum, belki de Linux'a özgü bir durum.

Programlanma ile ilgili sorunu sanırım buldum. Bu picoyu programlarken serial monitor açık olmayacak. Açık ise programlayamıyor. Nedendir bilmiyorum, belki de Linux'a özgü bir durum.
Olabilecek en eski pico kart dosyasını kullanmak lazım.

Ben Ubuntuda da picoua program yazıyorum hiçbir sorun yaşamıştım tek fark sendeki pico dosya sürümü daha yeni abi bendeki eski sürüme sabah bakayım birde ona dönüp denersin

Neyse şu anda çalışan bir prosedürüm var en azından. Aslında hiç arduino IDE kullanmadan, doğrudan pico nun kendi SDK si ile de program yazılabiliyor. O çok daha iyi olur ama onu yaparsam kendim çalar kendim oynarım. Kimseye faydası dokunmaz.

Neyse şu anda çalışan bir prosedürüm var en azından. Aslında hiç arduino IDE kullanmadan, doğrudan pico nun kendi SDK si ile de program yazılabiliyor. O çok daha iyi olur ama onu yaparsam kendim çalar kendim oynarım. Kimseye faydası dokunmaz.
Onu da öğreniriz abi.
Ama ortak dilimiz cpp buradan devam etsek forum halkı için daha yararlı olabilir.

Göz sağlığım için saat 22 den sonra bilgisayar kullanmamaya çalışıyorum şimdiden 1.50 olmuşlar bu gidişle araba camı gibi gözlüğüm olacak ileride.

Bildiğim pico detaylarını sabah paylaşayım

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back