Sarı site kapandı mı

mikron24

Aktif Üye
En az 2 saattir kapalı. Sadece bana öyle görünmüyor.
Yakışmamış.

"bakım var" veya "kapandık" şeklinde bir yazı olması gerekirdi.

Durum nedir bilgisi olan var mı ?

1704271750687.png

ben uzun zamandır engelliyim zaten :) chatbotlar gibi link okuyorum biri bişey paylaşınca.

Site çökme durumu değil. Adamların DNS çökmüş, bu çok tuhaf. Herhalde siteyi barındıran hosting firması ciddi bir sorun yaşıyor

Bash:
[ta@bonsai ~]$ dig sahibinden.com

; <<>> DiG 9.16.44-Debian <<>> sahibinden.com
;; global options: +cmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: SERVFAIL, id: 38903
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 1

;; OPT PSEUDOSECTION:
; EDNS: version: 0, flags:; udp: 1232
; COOKIE: c437fda7be74f60b0100000065951a3d26542b2e41e06233 (good)
;; QUESTION SECTION:
;sahibinden.com.                        IN      A

;; Query time: 0 msec
;; SERVER: 127.0.0.1#53(127.0.0.1)
;; WHEN: Wed Jan 03 11:26:37 +03 2024
;; MSG SIZE  rcvd: 71

[ta@bonsai ~]$

Dun gece login olunmuyordu saat 21 civarinda. Site aciliyordu ama giris yapmak istedigimde bakim var uyarisi geliyordu. Muhtemelen bir seyler ters gitmistir.

Sarı site burasıymış demek ki..ben de sarı site dediklerinde aliexpres zannediyordum..haksızmıyım!

Çinliler sarı ırk ya.. onun için dedim.

nedense o açıklama bende görünmüyor
Aradığınız siteyi bulamıyoruz.

www.sahibinden.com sunucusuna bağlanamadık.

Doğru adresi girdiyseniz şunları yapabilirsiniz:

Daha sonra yeniden deneyin
Ağ bağlantınızı kontrol edin
Firefox tarayıcısının web’e erişim izni olup olmadığını kontrol edin (Bağlı olsanız da bir güvenlik duvarının arkasında olabilirsiniz)

Ben ne olduğunu tahmin edebiliyorum. Bunlar daha önceki servis sağlayıcılarına kızdılar. Siteyi yeni servis sağlayıcıya taşıdılar ve ondan sonra da ilk servis sağlayıcıdaki hesaplarını sildirdiler. Ama domain SOA ayarını yapıp tamamlanmasını beklemediler. Dolayısıyla şu anda domain'in bir SOA kaydı yok ve DNS de IP adresi bulamıyor. SOA kaydı aktifleşene kadar erişim kesik olmaya devam edecek. Bu bazan birkaç saat sürüyor, bazan da birkaç gün.

Parayı yatırmayı unutmuşlar gibi gözüküyor :) 30 aralıkta kaydı oluşturulan alan adının uzatması dün yapılmış.

sahibinden.jpg

Biliyorsunuz yakın zamanda ilan verme şartları değişti ve birçok doğrulama vs. geldi.

Örneğin eskiden bir adam girip aynı evi farklı fiyatlardan istediği kadar ilana girebiliyordu. Üstelik tek hesaptan bile yapılabiliyordu. Artık aynı ilan FARKLI kullanıcılar bile olsa sadece bir kişi tarafından ilana girmesi gerekiyor gibi düzenlemeler geldi.

Dolayısıyla bu iş, emlak ve otomobil balonu ile ilintili çıkarsa hiç şaşırmam. Adamların tek işi web sitesini yönetmek iken, olmaza diyemem ama bana basit bir teknik hata yapacaklarına ihtimali zayıf görünüyor.

Yeni kavramlar duyabiliriz

dijital infaz
dijital intihar
dijital dayak

Son düzenleme:
Birde alan adının süresi 2025'te doluyor olması garip değil mi? Niye bir yıllık uzatmışlar. Alan adını aldıkları yerin bir yıldan daha fazla uzatmaması gibi bir durum söz konusu mu?

Forum istatistikleri

Konular
5,917
Üyeler
2,502
Son üye
FURKAN1

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back