sds2104x plus bode cizimi hk.

siglentin sag1021 25Mhz tek cikisli usb function generatoru var istersen onu bir incele, usb ye takilan bir modul, arayuzunu de osiloskoptan kontrol edebiliyorsun, ama tek sikintisi 50ohm empedans ta cikis genligi 1.5Vpp dusuruyor, yuksek empedansta 3Vpp kullaniyorsun, sahsen bircok is icin yeterli ve ortalikta cok kalabalik yapmiyor, sdg2042 guzel ama oda elindeki osiloskoptan pahali.
ilginiz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim. bağımsız cihaz olması tercihimdir. bu aşamada sdg1032x için düşünceniz nedir. bunu almaya kalksam öneri ve tavsiyeleriniz ne olurdu. teşekkürler.

Osiloskopu nereden temin ettin bilmiyorum ama belki SAG1021I AWG almayı da düşünebilirsin. İzole bir AWG edinmiş olursun. Tabii onunda kendi içinde avantaj ve dezavantajları var.

ilginiz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim. bağımsız cihaz olması tercihimdir. bu aşamada sdg1032x için düşünceniz nedir. bunu almaya kalksam öneri ve tavsiyeleriniz ne olurdu. teşekkürler.

Özellik olarak Unit'den biraz daha iyi. Ama fiyat noktasında nasıl bilmiyorum. Eğer fiyatı iki katı ise bence mantıklı olmaz.

Bu hani şuna benzer: Audi alacağım, ama para da az, o yüzden Audi'nin en düşük, en ucuz, en özelliksiz modelini alayım demek gibi. Onun yerine git güzel bir Renault Megane al yav :D

Eğer programlamadan anlıyorsan, programlamayı destekleyen bir sinyal jeneratörü ve osiloskop kullanarak kendin bode plot çizebilirsin. Sürecin bütün aşamaları da %100 senin kontrolünde olur. Unit programlamayı destekliyor (USB port var). Senin skop da programlamayı destekliyor (USB veya LAN). Bir programla, orkestra şefi gibi hem osiloskobu hem de sinyal jeneratörünü kontrol edeceksin. Osiloskobun standart olarak sağladığı bode özelliğinin çok daha ötesinde, çok daha kapsamlı ölçümler ve testler yapabilirsin bu şekilde.

Eğer programlamadan anlıyorsan, programlamayı destekleyen bir sinyal jeneratörü ve osiloskop kullanarak kendin bode plot çizebilirsin. Sürecin bütün aşamaları da %100 senin kontrolünde olur. Unit programlamayı destekliyor (USB port var). Senin skop da programlamayı destekliyor (USB veya LAN). Bir programla, orkestra şefi gibi hem osiloskobu hem de sinyal jeneratörünü kontrol edeceksin. Osiloskobun standart olarak sağladığı bode özelliğinin çok daha ötesinde, çok daha kapsamlı ölçümler ve testler yapabilirsin bu şekilde.
Malesef bu çeşit programlamadan anlamam. Ama bu cihazların programlamayı kabul ettiğini bilmek iyi oldu. belki ileride tabi ki yardım da alarak bir şeyler yapılabilir. konusu açılmışken hangi programlama dili gerekiyor bu iş için. vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Malesef bu çeşit programlamadan anlamam. Ama bu cihazların programlamayı kabul ettiğini bilmek iyi oldu. belki ileride tabi ki yardım da alarak bir şeyler yapılabilir. konusu açılmışken hangi programlama dili gerekiyor bu iş için. vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Çok sayıda programlama dili ile yapılabilir bu. Ama programlama işine hakim değilsen ve osiloskobun kontrolünde bode yapacaksan, o zaman mecbur osiloskobun dokümanlarında belirtilen uyumlu bir sinyal jeneratörü alman gerekecek.

modulasyon ozelligi istiyorsan, alacagin cihazin ozelliklerini iyi incelemelisin, sonra bu yokmus deme, cunki her cihazda mevcut olmayabilir.

madem 15k bir rakama ciktin ben olsam sdg2042 alirdim, bu tip cihazlar herzaman alinmiyor, ozellikleri 1032 ye gore baya iyi, biri 150MSa/s, sdg2042 ise 1.25GSa/s, bildigim kadariyla bellek acisindan da yuksek, belki ilk etapta isine yaramaz ama ilerde kullanabilirsin, daha bircok ustunlugu var gurultu vs. videolarini inceleyebilirsin, bu is birazda yapacagin islerle ilgili, kriterleri sen belirleyeceksin, hic kullanmayacagin donanimada bosuna para verme, benim isimi cogu zaman sag1021 hallediyor.

madem 15k bir rakama ciktin ben olsam sdg2042 alirdim, bu tip cihazlar herzaman alinmiyor, ozellikleri 1032 ye gore baya iyi, biri 150MSa/s, sdg2042 ise 1.25GSa/s, bildigim kadariyla bellek acisindan da yuksek, belki ilk etapta isine yaramaz ama ilerde kullanabilirsin, daha bircok ustunlugu var gurultu vs. videolarini inceleyebilirsin, bu is birazda yapacagin islerle ilgili, kriterleri sen belirleyeceksin, hic kullanmayacagin donanimada bosuna para verme, benim isimi cogu zaman sag1021 hallediyor.
görüşünüze tamamen katılıyorum. öncelikle biraz doğru değerler verebilen bir şey olsun istiyorsun. öyle bilinmedik bir marka da olmasın diyorsun. kısa dalgayı kapsayan 25 veya 30 MHz olsun ( gönül 150 MHz. ister) diyorsun. mutlaka dışarıdan modülasyonu olsun diyorsun. bu formlardan da Bode diye bir şey öğreniyorsun ve gerçekten ilgini çekiyor. araştırınca osiloskopla uyumlu olması gerektiğini ( en azından benim için ) anlıyorsun. 6k ya 10k ya çıkıyorsun bode olmuyor. onun için 16k ya mecbur çıkıyorsun. o zaman da hadi bu kadar çıkmışken şunu 22k yapalım diyoruz. yani bu düşünceyle 6k lık utg932e den 22k lık sdg2042x e evrildim. evde hobi olarak takılacağız. Şu Bode'yi devreden çıkarırsak bağımsız cihaz olarak öneriniz ne olurdu. şu an yeni bir bakış açısına yöneldim.

sdg2042x ilk tercihim olurdu, her zaman bir ust segment cihaza yonelecegim esnada kendime sunu soylerim, 50k ya alinan telefondan dahami haysiyetsiz derim, amac ogrenmek ise hic acimam, akrani cogu marka 4-5 kati daha pahali, ama sunuda unutmamak gerek, pahali cihazlari kullanirken dikkat etmek gerek, mesela dogrudan cihazin cikisini mosfetin gate ucuna baglayip pwm ile duty kontrolu yapmam en azindan araya izole bir gate driver koyarim, yoksa cihaz 40 ini cikaramaz.

sdg2042x ilk tercihim olurdu, her zaman bir ust segment cihaza yonelecegim esnada kendime sunu soylerim, 50k ya alinan telefondan dahami haysiyetsiz derim, amac ogrenmek ise hic acimam, akrani cogu marka 4-5 kati daha pahali, ama sunuda unutmamak gerek, pahali cihazlari kullanirken dikkat etmek gerek, mesela dogrudan cihazin cikisini mosfetin gate ucuna baglayip pwm ile duty kontrolu yapmam en azindan araya izole bir gate driver koyarim, yoksa cihaz 40 ini ci

:tamam150k lık telefon örneği vermeseydin iyiydi. konu tamamlanmıştır. teşekkür ederim ilginiz önerileriniz için. bu konuda yardımcı olan tüm arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim. aldığım cihazı buradan sizlere bildiririm.

sds814x-hd, utg932E ile entegre calisiyormu once onu netlestirmelisin, cunki bode cizimi esnasinda osiloskop frekans artirma islemini otomatik yapiyor, bode cizimi yaparken giris parametrelerini ayarladiktan sonra mudahale edemiyorsun.

Hayır çalışmıyor. UTG932E ve SDG2042X var bende. UTG932E ile Siglen osiloskopu entegre edemezsiniz. Ancak bu entegrasyon sadece BODE için gerekli. BODE'ye ihtiyacınız yoksa entegrasyona gerek yok.

Ancak bunun dışında, SDG2042X, UTG932E'ye göre çok daha pahalı ama bir o kadar da iyi bir jeneratör. 120MHZ'e hiç uğraşmadan upgrade (ya da hack) yapabiliyorsunuz (UTG932E ise 60 MHZe çıkartılabiliyor ancak içini açıp lehim vs yapmanız gerekebilir. Üst frekanslar için kalibrasyon konusu da belirsiz).

BODE için uygun fiyatlı alternatif arıyorsaız Siglent SDG1000X serisine ve daha uygun fiyatlı Çin ürünlerine bakabilirsiniz.
FY-6600, JDS-6600 gibi. Bunlara ESP8266 modül takarak BODE için bir Siglent AWG gibi kendisini tanıtmasıonı ve komut almasını sağlayabiliyorsunuz:

Hayır çalışmıyor. UTG932E ve SDG2042X var bende. UTG932E ile Siglen osiloskopu entegre edemezsiniz. Ancak bu entegrasyon sadece BODE için gerekli. BODE'ye ihtiyacınız yoksa entegrasyona gerek yok.

Ancak bunun dışında, SDG2042X, UTG932E'ye göre çok daha pahalı ama bir o kadar da iyi bir jeneratör. 120MHZ'e hiç uğraşmadan upgrade (ya da hack) yapabiliyorsunuz (UTG932E ise 60 MHZe çıkartılabiliyor ancak içini açıp lehim vs yapmanız gerekebilir. Üst frekanslar için kalibrasyon konusu da belirsiz).

BODE için uygun fiyatlı alternatif arıyorsaız Siglent SDG1000X serisine ve daha uygun fiyatlı Çin ürünlerine bakabilirsiniz.
FY-6600, JDS-6600 gibi. Bunlara ESP8266 modül takarak BODE için bir Siglent AWG gibi kendisini tanıtmasıonı ve komut almasını sağlayabiliyorsunuz:
açıklamalarınız için teşekkür ederim. @Haze nin o telefon örneğinden sonra SDG2042X satın alımını yaptım. bir kaç güne gelir.
120MHZ'e hiç uğraşmadan upgrade (ya da hack) yapabiliyorsunuz
işte bu aşamada yardımlarınızı bekliyorum. hemen yapmam ama aklımızda olsun.:)

Hack için şu yönetmi kullandık.

bencede ilk etapta 6ay girme bu islere, uretim hatasi vs olur sonra belki garanti disi diyebilirler.

Zaten 40 MHz in üzerinde verimli çalışma yapabilmek için bilgi seviyenin de belli bir noktaya gelmiş olması lazım. Yüksek bant genişliğini aktif hale getirdiğin zaman, cihazın öz gürültüsü de artacak. Yüksek frekansa ihtiyacın olmadan neden daha fazla gürültüye razı olasın?

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,520
Üyeler
2,681
Son üye
Oğuzhan06

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back