Sıcak havanın elektronik ekipmanlara etkisi.

TA3UIS

Doğan
Oda sıcaklığı şimdi 32 °C. Yazın ortasında bu daha da artacak.
Evde 2 tane klima var ama ben pek klima sevmiyorum. Mecbur kalınca açıyoruz.

Bu sıcaklıklarda elektronik cihazları çalıştıran oluyor mu, sorun elbet oluyordur, ne kadar soğuk o kadar iyi sanırım.

Sizin oda sıcaklıklarınız kaç derece?
Cihazlar dip dibe yan yana bu arada.

Cihazların en önemli bozulma sebebi aşırı ısınmadır. Cihazlar arasında yeterince boşluk da bırakman lazım ortam sıcaklığını düşük de tutman lazım. Ben klimayı çalıştırmaya başladım, odayı 22 ℃ de tutuyorum.

.. ben pek klima sevmiyorum. Mecbur kalınca açıyoruz.
Klima havayı kuruttuğu için soğuk buhar aleti yerleştirerek rahat kullanılabiliyor. 23 derece olarak belki 3..4 saat aynı odada çalışmak mümkün. Kışın kalorifer yazın klima nedeniyle odaya nemlendirici gerekli. 23 derece soğuk bile sayılır. 23.5 ideal

Bence klimayı bu yüzden sevmiyorlar. Çevremizde bir çok kişide ön yargı var. Buhar gerekli

Ufak tip buhar aleti almayınız. Yetersiz kalıyor. Ayarı yok. Suyu bitiyor. İçme suyu gerekiyor vs. Büyük olanlar konforlu. Ultrasonik eleman tanesi 100TL gibi. Musluk suyuyla kullanıyorum. Kireçlenme olursa elemanı değiştiririm

İyi bir makine ikinci el 300TL civarında bulunabilir. Parçayı değiştirmeyi göze alınız. Frekans önemli

Önerim:

1717415282258.png

Son düzenleme:
Benim oda sabah 23.2 ° di, havalandirma 24 saat calisiyor. O tip odalarda malzeme olunca biraz garipte koku oluyor. Onun icinde hep calisiyor havalandirma. Perdelerim isik gecirmeyecek sekilde. Sedat abi duymasin, o da eriyo sicaktan, gunduz hic aramam onu o yuzden, kafa sulaniyor sicaktan. :gulus2:

Ufak tip buhar aleti almayınız. Yetersiz kalıyor.

Burada dikkatli olmak lazım. Ortam fazla nemli olursa, gece de sıcaklık iyice düşerse, cihazların kartları üzerinde kondansasyon meydana gelir. Eğer nemli havada çalışman gerekirsa sıcaklığın her zaman oda sıcaklığının üzerinde olduğunu garantilemek lazım.

Klimaları açtım, benim oda ortada yer alıyor 23 °C filan olur sanırım. Diğer odaları 22 °C ye ayarladım. :tamam1
Cihazları açmadan duramam ben :katil2:

Klima havayı kuruttuğu için soğuk buhar aleti yerleştirerek rahat kullanılabiliyor. 23 derece olarak belki 3..4 saat aynı odada çalışmak mümkün. Kışın kalorifer yazın klima nedeniyle odaya nemlendirici gerekli. 23 derece soğuk bile sayılır. 23.5 ideal

Bence klimayı bu yüzden sevmiyorlar. Çevremizde bir çok kişide ön yargı var. Buhar gerekli

Ufak tip buhar aleti almayınız. Yetersiz kalıyor. Ayarı yok. Suyu bitiyor. İçme suyu gerekiyor vs. Büyük olanlar konforlu. Ultrasonik eleman tanesi 100TL gibi. Musluk suyuyla kullanıyorum. Kireçlenme olursa elemanı değiştiririm

İyi bir makine ikinci el 300TL civarında bulunabilir. Parçayı değiştirmeyi göze alınız. Frekans önemli

Önerim:

34290 eklentisine bak
Klima kullanırken ortamı havalandırmak nemlendirme açısından önemli.

Benim oda sabah 23.2 ° di, havalandirma 24 saat calisiyor. O tip odalarda malzeme olunca biraz garipte koku oluyor. Onun icinde hep calisiyor havalandirma. Perdelerim isik gecirmeyecek sekilde. Sedat abi duymasin, o da eriyo sicaktan, gunduz hic aramam onu o yuzden, kafa sulaniyor sicaktan. :gulus2:
Arasıra güneş al D vitamini eksikliği yaşarsın. :)

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,735
Üyeler
2,756
Son üye
Sagankam

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Back