Siglent SDS2014X Plus osiloskop almak isteyenler buraya yazsın

yurticinden mi aldiniz, bende alacagim ama yurticinde 26000 gibi bir rakam soyluyorlar, biraz tuzlu geldi.siz kaca aldiniz opsiyonlar vs kaca geldi, bilgi verebilirmisiniz.

TDS mühendislik Karaköy İstanbulda, Ankara'da da sanırım şubeleri var en ucuz satan onlar direkt olarak. N11 fiyatları komisyonlu aklınızda olsun direkt firma ile haberleşin. Opsiyon almadım ilerde gerekirse özellikle garanti bitince gerekenleri açıp yükseltebilirim.

Siglent'in Türkiye'de 2 distribitörü var. Egerate ve TDS. İkisi de çok ilgili firmalar.

Ben Mart ayında Egerate firmasından almıştım. Liste fiyatına göre oldukça iyi bir indirim yaptılar. Lojik problar ve yazdığım opyonlarla birlikte 1850 USD +KDV ye aldım. Amerika baz fiyatı 1399 USD + vergiler idi. Bendeki opsiyonlarla 2300 + vergiler e geliyordu. Fiyat ve Türkiye'den olması cazip geldi o yüzden.

Eğer SDS2104X Plus 26 bin liraya (KDV Dahil) alabiliyorsanız bence o da cazip sayılır. 1180 USD + KDV oluyor.

SDS1000X serisine bakıyorsanız bence mutlaka 4 kanal olsun ve E ile biteni alın (1104X-E). Onlar da fiyatına göre oldukça iyi cihazlar. ABD fiyatı 500 USD idi, yılbaşı indirimi olmuş 400'e inmiş. Türkiye'de 500-550 USD + KDV civarına bulabileceğinizi düşünüyorum. Kolay bir şekilde 200 MHz e yükseltebilirsiniz ve opsiyonlarını açabilirsiniz. Ancak sanırım AWG yok onda.

Bu firma pazara yeni girmeye çalışıyor anladığım kadarıyla. Siglent'in sayfasında resmi distribitör olarak var:

Fiyat uygun bence. Stok sormak lazım.
Eğer dijital elektronik ağırlıklı çalışacaksanız bu da fiyat açısından daha makul bir alternatif olabilir mesela:

Siglent'e göre dezavantaj:
- 50 Ohm girişi yok.
- Giriş gürültüsü yüksek olduğu için şikayetler var.
- FFT daha zayıf.

Avantajlar:
+ 8 GSa/s bir ADC var (4 kanal açıkken kanal başına 2GSa/s, tek kanal açıkken 8 GSa/s)
+ 350 MHz problarla geliyor.
+ Yurtdışı fiyatları %25 civarında daha ucuz

Eşit:
* Kolayca 500 MHz'e çıkartılabiliyor. Opsiyonlar açılabiliyor.
* Lojik probu elle yapılabiliyor. (Siglentinki daha yaygın ve kolay)

yok hocam hosuma gitmedi, dave in videosunda modulasyon yaparken kilitlendi, koptum orda, birde genlik seviyesiyle filan oynarken gec cevap vermesi soguttu beni, birde 5000 serisi cok isiniyor sanirim dave emmi termal kamerayla 70c a ciktigini gosterdi, cok fazla olumsuz sey biraraya gelmis. ben daha cok guc elek. icin kullanacagim.

16bit dijital giris kablo mevcut ise dogrudan okunabiliyor mu, yoksa opsiyon mu tam anlamadim.

16bit dijital giris kablo mevcut ise dogrudan okunabiliyor mu, yoksa opsiyon mu tam anlamadim.
SDS1000 için kablo artı ufak bir kutu ve muhtemelen devre var içinde sonra 16 tane kablo çıkıyor. Üst modelde direkt Kablo çıktığı için uygun bir iki iş yapıp hallediyorlar. Bir şeyleri gözden kaçırmadıysam eğer durum bu.

kablo birsekilde hallolur, asil merak ettigim, bu dijital giristen data okumak icin lisans ucreti filan istiyor mu, tektronix ve keysight bu konuda cok ketum, herseyi paraya dokmusler.

Her iki seri için de lojik problar 350-400 USD civarı bir fiyatla satılıyor.

SDS1000X serisinde SPL1016 lojik problar kullanılıyor. Bu problar aktif komponentler de içerdiğinden kopyalanması çok daha zor.

SDS2000X serisinde ise SPL2016 lojik problar kullanılıyor. Bunlarda aktif komponent yok. Sadece direnç ve kapasitör var. O yüzden kolayca kopyası yapılabiliyor. Ebay'de bile satılıyor kopyaları. Orjinali kadar kaliteli değil belki ama çok yüksek frekanslara çıkılmayacaksa anlamlı bir performans farkı olmadığı söyleniyor. Şu adrese bakabilirsiniz:

Her iki seri için de lojik problar 350-400 USD civarı bir fiyatla satılıyor.

SDS1000X serisinde SPL1016 lojik problar kullanılıyor. Bu problar aktif komponentler de içerdiğinden kopyalanması çok daha zor.

SDS2000X serisinde ise SPL2016 lojik problar kullanılıyor. Bunlarda aktif komponent yok. Sadece direnç ve kapasitör var. O yüzden kolayca kopyası yapılabiliyor. Ebay'de bile satılıyor kopyaları. Orjinali kadar kaliteli değil belki ama çok yüksek frekanslara çıkılmayacaksa anlamlı bir performans farkı olmadığı söyleniyor. Şu adrese bakabilirsiniz:
pod haricinde 2000 serisi icin lojik okumaya lisans ucreti istiyor mu?

hocam son bir sorum daha var, sinyal jeneratorunde fm modulasyonu genlik modulasyonu varmi yoksa sadece temel isaretler mi, datasheete baktim ama sanki sadece sinus kare gibi isaretler var.

TDS mühendislik Karaköy İstanbulda, Ankara'da da sanırım şubeleri var en ucuz satan onlar direkt olarak. N11 fiyatları komisyonlu aklınızda olsun direkt firma ile haberleşin. Opsiyon almadım ilerde gerekirse özellikle garanti bitince gerekenleri açıp yükseltebilirim.
N11'i aradan çıkarıp mail order ve kargo ile almak mantıklı olur mu sizce? Daha arayıp konuşmadım ama n11 komisyonu %20'yi buluyormuş.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,970
Üyeler
2,514
Son üye
evrenbasaran

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back