Stok Takip Programı Hakkında.

Melih1966

Aktif Üye
Stok takip programında, tüm elektronik kompanentlerin takibi için olmazsa olmaz başlıklarınız neler olurdu?
Örn;
Burada kendiniz için eksik olan nedir?
Not: Görsele veya renge takılmayın.
liste..png

Benim veritabanı tasarımı şöyle. Python/Django ile yazmaya çalışıyorum. Client/server olacak, her yerden erişilebilecek. Bir kısmını @nt yazdı ama daha yapılacak işler var.

Üretici çok önemli. Birçok komponentin birden fazla üreticisi var ve basit, sıradan harcıalem elektronik sistemler tasarlamıyorsan, aralarında da kayda değer farklılıklar oluyor. O yüzden bir komponentin üreticisini bilmek lazım.

Bir de arama yaparken gerekli olabilecek bir bilgi. Veritabanında binlerce komponent biriktikten sonra, eğer bir komponenti hatırlamıyorsan, ama üreticisini hatırlıyorsan, aramayı o bilgi ile daraltabilirsin.

Üreticiyi eklemedim. Kart üretirken Mutlaka belli kaliteli satıcıdan kodu ile aldığımdan, aynı parçaya ihtiyacım olunca kodu ile aynı malzeme geldi.

Kod zamanla değişebilir, değişmese bile stok bitince belki başka bir firmadan aynı elemanı sipariş verip aynı kod ile yayınlar.

Bu çok oldu ama sıkıntı çıkmadı. Sonuçta kopyacı değil elektronikçiyiz, yerine bir seçim yaparız.

Önerisi olan var mı?

kodu direk yapıştırdım. umarım bunlar işinize yarar

HTML:
            <th>Model</th>
            <th>Açıklama</th>
            <th>Üretici</th>
            <th>Kategori</th>
            <th>Paketi</th>
            <th>Lokasyon</th>
            <th>Stok Adedi</th>
            <th>Belge Bağlantısı</th>
            <th>Belge Türü</th>
            <th>Lokasyon Türü</th>
            <th>Üretici</th>
            <th>Paket</th>
            <th>Oluşturulma Tarihi</th>
            <th>Güncelleme Tarihi</th>
            <th>Belge Adı</th>
            <th>Belge Başlığı</th>
            <th>Belge Türü</th>
            <th>Belge Yolu</th>
            <th>Lokasyon Türü Adı</th>
            <th>Üretici Adı</th>
            <th>Paket Adı</th>
            <th>Miktar</th>
            <th>Maliyet</th>
            <th>Toplam Maliyet</th>
            <th>Tarih</th>
            <th>Tedarikçi Adı</th>
            <th>Kaynak Lokasyon</th>
            <th>Hedef Lokasyon</th>

kodu direk yapıştırdım. umarım bunlar işinize yarar

HTML:
            <th>Model</th>
            <th>Açıklama</th>
            <th>Üretici</th>
            <th>Kategori</th>
            <th>Paketi</th>
            <th>Lokasyon</th>
            <th>Stok Adedi</th>
            <th>Belge Bağlantısı</th>
            <th>Belge Türü</th>
            <th>Lokasyon Türü</th>
            <th>Üretici</th>
            <th>Paket</th>
            <th>Oluşturulma Tarihi</th>
            <th>Güncelleme Tarihi</th>
            <th>Belge Adı</th>
            <th>Belge Başlığı</th>
            <th>Belge Türü</th>
            <th>Belge Yolu</th>
            <th>Lokasyon Türü Adı</th>
            <th>Üretici Adı</th>
            <th>Paket Adı</th>
            <th>Miktar</th>
            <th>Maliyet</th>
            <th>Toplam Maliyet</th>
            <th>Tarih</th>
            <th>Tedarikçi Adı</th>
            <th>Kaynak Lokasyon</th>
            <th>Hedef Lokasyon</th>
@nt ilgin ve desteğin için Teşekkür ederim. İnceleyeceğim, Programlama bilgim olmadığından bu iş için bir programcıyla anlaştım. Şimdilik 8. versiyonda radikal bir değişiklik istedim program yeniden yazılacak. Bende Altyapı için excel' de derdimi daha iyi anlatabilmek adına sayfa tasarımı ve fonksiyonlarını hazırlıyorum. Tahminen 2400-2600 kalem stoğum var. Bunları en kısa yoldan fakat yine de detaylı ( parametrik ) arama ile istediğimi veriler içinde boğulmadan girmek ve yine aradığımı bulmak istiyorum.
Bu sebeple sizlere de yine eksik yada iş körlüğü sebebi ile atlamış olabileceğim bir parametre maddesi var mı diye sormak istedim.

@nt ilgin ve desteğin için Teşekkür ederim. İnceleyeceğim, Programlama bilgim olmadığından bu iş için bir programcıyla anlaştım. Şimdilik 8. versiyonda radikal bir değişiklik istedim program yeniden yazılacak. Bende Altyapı için excel' de derdimi daha iyi anlatabilmek adına sayfa tasarımı ve fonksiyonlarını hazırlıyorum. Tahminen 2400-2600 kalem stoğum var. Bunları en kısa yoldan fakat yine de detaylı ( parametrik ) arama ile istediğimi veriler içinde boğulmadan girmek ve yine aradığımı bulmak istiyorum.
Bu sebeple sizlere de yine eksik yada iş körlüğü sebebi ile atlamış olabileceğim bir parametre maddesi var mı diye sormak istedim.
anlaştıysanız hayırlı olsun.
burada lokal olarak çalışabilecek stocktakip sistemi var hazır, fakat önyüzden anlamıyorum

"Üretici" sizin için ne kadar kritik? Olmazsa olmaz mıdır, neden?

Geçenlerde farkettiğim bir örnek: LMV324, 4'lü opamp. ST'nin ürünleri rail-rail I/O . Texas'ınki rail-rail output, input, VCC'yi görünce hoş olmuyor.

Digikey değil de özdisandan almıştım, datasheet'lerini inceleyebilirsin.

Bağlantı: lmv324

Digikey değil de özdisandan almıştım, datasheet'lerini inceleyebilirsin.

Bağlantı: lmv324
Linkteki sonuçlara baktım. Üreticiyi bir kenara koyarsak, zaten sadece "lmv324" değil arkasındaki uzantıları farklı.
LMV324IDR
LMV324IDT-
Features
başlığı altındaki açıklamada da farkı yazıyor,

"Low Voltage Rail to Rail Output Operational Amplifiers"
"Low cost, low power, input/output rail to rail operational amplifiers"

LMV324IDR
LMV324IDT-
Yukarıdaki kodlardan birini tıklarsanız zaten "o" markaya ait sayfa ve Datasheet görünüyor.

Eğer: Kodlar bire bir aynı olup markalardan birinde teknik bir farklılık olsaydı kesinlikle haklıydınız.

Not: Benim görüşüme göre " Manufacturer " olmazsa olmaz değil, tercih sebebi olur.

Niyetim Manufacturer başlığını programınıza koymayın değil, bu bence gereklilik değil tercih meselesi.
Sadece ben bu başlığı gerek görmedim. Zaten görüldüğü gibi KOD farklılığı ve AÇIKLAMA farkı gösteriyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back