Terminal programı?

Bugün keşfettiğim ücretsiz faydalı bir program olan wireshark. İletişim trafiğini dinlemeye yarıyor. Malesef comportları dinleyemiyor. Ücretsiz böyle bir program bulursak onuda ekleriz.

TCPdump, Snort, TShark, Ntopng, MS Message Analyser, Network Miner, Etherape, Capsa. Bunlar listeme ekledigim alternatif network analiz programlari. Bazilari komut satirindan calisiyor ama otomasyona uyumluluklari da var.

Bugün keşfettiğim ücretsiz faydalı bir program olan wireshark. İletişim trafiğini dinlemeye yarıyor. Malesef comportları dinleyemiyor. Ücretsiz böyle bir program bulursak onuda ekleriz.

eltima serial monitör bu konuda gördüğüm en başarılı program. açık olan bir com port üzerinden geçen verileri izliyor aynı zamanda windows içinde o com portagelen yazılımsal istekleri vs. de kaydediyor. hem hex hem terminal aynı anda açabiliyor. ücretisz değil ama 1 aylık deneme sürümünde tüm özellikler çalışıyor.

eltima serial monitör bu konuda gördüğüm en başarılı program. açık olan bir com port üzerinden geçen verileri izliyor aynı zamanda windows içinde o com portagelen yazılımsal istekleri vs. de kaydediyor. hem hex hem terminal aynı anda açabiliyor. ücretisz değil ama 1 aylık deneme sürümünde tüm özellikler çalışıyor.

toplanıp 5-10 kişi kendimize yazsak mı c# vs.form ile, aklımıza ne gelirse ekleriz açık kaynak olacağı içinde beğenmeyen kendine göre modifiye eder.

toplanıp 5-10 kişi kendimize yazsak mı c# vs.form ile, aklımıza ne gelirse ekleriz açık kaynak olacağı içinde beğenmeyen kendine göre modifiye eder.
benim gördüğüm bu tip projelerde ilk anda kabaca çalışan bir şeye ulaşmak kolay ama içinde binlerce ufak hata olacak. işte tek tek günlerce o hataları bulmak beta test yapmak ve yazılımı güvenilecek seviyeye getirebilmek asıl iş.

bence githubda bile bir sürü çalışan iyiye çok yakın serial monitör kodları vardır.

Gerçekten iyi program. Bir ara denemiştim. Bizim gibi amatörler için ücretsiz bir alternatifi olsa süper olur.

Bunun ücretsiz versiyonu da varmış. Bazı özellikleri eksik versiyonu.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,821
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back