Trafonun seconder tarafindaki kablonun sekli onemli mi?

Mikro dalga trafosu, deneyci abinin hesabina gore 300 watt gucunde cikiyor. Ya da ben kesit alanini yanlis olcuyorum :dusun1:

Mikrodalga trafoları normal trafo gibi hesaplanmıyor. O trafolardan kısa süreli yüksek güç çekilecek şekilde dizayn edilmiş.

Zaten mikrodalgayı Üst üste birkaç defa tam güçte kullanınca o trafo ateş gibi oluyor.

Bir pil grubu için 0.25 ideal bir kalınlık. Sen bu pillerden kaç amper çekmeyi planlıyorsun? Daha kalın şerit puntalamak istiyorsun?

Kaç pilde ısınıacak Emin değilim ama mikrodalga trafosu da ısınacak. Ama 5 değil belki 7 yada 10.
2 trafom var abi, birde fan takarim. mis gibi. ustelik batarya sarj etmek zorunda kalmayacam. Bendekiler lipo pil le calisiyor. Dag da, bayirda zorda anca kullanilir.

O zaman seni takip ediyorum. Şu an elinde nasıl:bir punta cihazı var? Ne ile puntalıyorsun? Pil nereden alıyorsun? Bana 4 lü pil grubu yapar mısın? Matkap için.
Yapmaz miyim, hemen yaparim. Suan Bosch 18V ve Bosch 14.4V yapiyorum. Piller Aspilsandan aldim. Maliyetini ver yeterli. :gulus2:

Hatta pillerin maH lerini olcup, ic direnclerini olcup kayit ediyorum. Ic direnci birbirine en yakin olanlari kullaniyorum.

Yapmaz miyim, hemen yaparim. Suan Bosch 18V ve Bosch 14.4V yapiyorum. Piller Aspilsandan aldim. Maliyetini ver yeterli. :gulus2:

Bir ara görüşelim.

İki trafo ile yapılan örnekleri gördüm. Baya güçlü oluyorlar.

Ancak birde bu işin kontrol kısmı var. Orada da kafa patlatmak lazım yada hazır kartla çözülür o iş.

Sana diyeceğim konu başlığındaki düşündüğün iletkeni kullanma. Yapacaksan güzel bie kablo al sar trafonu.

Yarın mesayi var ben kaçar.

Görüşürüz...

bendeki elektronik kisim hazir abi, double pulse uretebiliyor. Son teknoloji :gulus2: Sadece kaba is kaldi, bir de @sedat abiyi kandirirsam, ikitane uc yaptirmam lazim. Ama senin isi digeriyle cozeriz, problem degil.

Digeride double pulse. Cok guzel punta yapiyor,

Son düzenleme:
bendeki elektronik kisim hazir abi, double pulse uretebiliyor. Son teknoloji :gulus2: Sadece kaba is kaldi, bir de @sedat abiyi kandirirsam, ikitane uc yaptirmam lazim. Ama senin isi digeriyle cozeriz, problem degil.

Digeride doble pulse. Cok guzel punta yapiyor,

Uç konusunda 3d yazıcı ile bir elcik yapmak lazım. İşi çok kolaylaştırıyor.

300 watt civarında bu trafonun gücü.
Alan= 3.5cm x 5.7cm =19.95cm2
güç= (S/1.15)2 ≈300 watt
trafoya herhangi bir telden 10 tur sarıp voltajını ölç sonra 10 böl tur başına ortalama kaç volt çıktığını öğrenmiş olursun.
Sonra saracağın kalın telin direncini punta uçları bağlantı kabloları dahil ölç.
voltu iç dirence bölersen kaç amper çıkış yapacağını bulursun. :)

Forum istatistikleri

Konular
6,520
Üyeler
2,681
Son üye
Oğuzhan06

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back