Tuşlu Rotary Encoder Modül Yapımı

20220330_132936.jpg
20220330_132853.jpg
20220330_132912.jpg

Abi pcbWay'den hızlı baskı devre basıp kullanıyorsun kendine
imkanım olsa o fabrikayı Türkiye ye kurup 10-15 liraya baskı devre yaparım yurt içine. Yurt dışından alacağım dolarlar bana yeter :D

imkanım olsa o fabrikayı Türkiye ye kurup 10-15 liraya baskı devre yaparım yurt içine. Yurt dışından alacağım dolarlar bana yeter :D
Fabrikada baskı methodumuz yine ütüyle bas asite at mı olacak abi.
Dizgi için makine de almana gerek yok ben akşama kadar dizerim.

Fabrikada baskı methodumuz yine ütüyle bas asite at mı olacak abi.
Dizgi için makine de almana gerek yok ben akşama kadar dizerim.
Fabrikada ütünün ne işi var la. Az vizyonunu genişlet. Dry Film ile baskı yapcağız.

Bize şu lazım arkadaşlar. Çift taraflı PCB için delik içi kaplama makinası.

16444 eklentisine bak
Abi devreni bizde bastıracaksan haberin olsun tek taraflı basıyoruz sadece.
Delik içli kaplama ,üst kat ,ara kat, üst yazı katmanı, alt yazı katmanı yok bizde

16444 eklentisine bak
Abi devreni bizde bastıracaksan haberin olsun tek taraflı basıyoruz sadece.
Delik içli kaplama ,üst kat ,ara kat, üst yazı katmanı, alt yazı katmanı yok bizde
Abi sen buna bakma. Her türlü halı, kilim travel bizde.
Ben geçen evde 3-4 Layer denemesi yapacaktım pcb'ler 1.6mm, rivetler de 3mm diye vaz geçtim.
Şimdilik... :)

16444 eklentisine bak
Yalnız abi bu makinenin çalışma mantığını biliyorsan bir konu açıp anlat. Evde yapılabilecek birşey ise ben mutlaka girişirim.
Lamba fiyatları yüzünden dry film projem yarım kaldı. Bir gün mutlaka evde bu işleri yapacak seviyeye getireceğim olayları.

Ben geçen evde 3-4 Layer denemesi yapacaktım pcb'ler 1.6mm, rivetler de 3mm diye vaz geçtim.
Şimdilik... :)

2 den fazla layer işi çok zor. Rivet'i ortadaki layer'a nasıl temas ettireceksin?

2 den fazla layer işi çok zor. Rivet'i ortadaki layer'a nasıl temas ettireceksin?
Rivetin bir tarafı kabarık kalıyor ama diğer tarafa geçen kısmı biz kendimiz ezdiğimiz için düm düz oluyor. Tahminen 0.1-0.2mm kalınlığı vardır o tenekenin. Şimdi nasıl anlatayım bilmiyorum ama iki ayrı pcb yi perçinledikten sonra bu ince tarafları birbirine denk getirirm diye düşünmüştüm. Gerçekten çok zor ama imkansız değil. Deneyip yanlış yapmadan doğru yolu bulamayız. :)

Yalnız abi bu makinenin çalışma mantığını biliyorsan bir konu açıp anlat. Evde yapılabilecek birşey ise ben mutlaka girişirim.
Lamba fiyatları yüzünden dry film projem yarım kaldı. Bir gün mutlaka evde bu işleri yapacak seviyeye getireceğim olayları.

Çalışma mantığını sadece genel olarak biliyorum. Olay kimyasal bir süreç. Kimyasalları bulacaksın, doğru bir şekilde hazırlayacaksın, kendini de zehirlemeden güvenli bir şekilde işi yapacaksın. Kullanılan kimyasallar gerçekten çok pis, zehirli şeyler.

Süreci anlatan ingilizce kitaplar var. Oradan işi ayrıntılı bir şekilde öğrenip yapmak lazım. Bu aslında TÜBİTAK veya KOSGEB desteği alınabilecek bir proje olur. Türkiye'de bunu yapanı bırak, cesaret eden bile yok şu anda.

Çalışma mantığını sadece genel olarak biliyorum. Olay kimyasal bir süreç. Kimyasalları bulacaksın, doğru bir şekilde hazırlayacaksın, kendini de zehirlemeden güvenli bir şekilde işi yapacaksın. Kullanılan kimyasallar gerçekten çok pis, zehirli şeyler.

Süreci anlatan ingilizce kitaplar var. Oradan işi ayrıntılı bir şekilde öğrenip yapmak lazım. Bu aslında TÜBİTAK veya KOSGEB desteği alınabilecek bir proje olur. Türkiye'de bunu yapanı bırak, cesaret eden bile yok şu anda.
Ben cesaret ederdim de 20 yaşında değilim ki. İstesemde bırakamayacağım sorumluluklarım var artık. Gençlerin uğraşması lazım bu işler ile. Ah ulan şuanki aklımla 20 yaşımda olsam keşke :)

Ben cesaret ederdim de 20 yaşında değilim ki. İstesemde bırakamayacağım sorumluluklarım var artık. Gençlerin uğraşması lazım bu işler ile. Ah ulan şuanki aklımla 20 yaşımda olsam keşke :)
Abi ütüyle haşır neşir oldukça ben giremem.
Bir tefal ütüm var bozulduğu için çok üzgünüm ama neler neler yaptı.
Smd söktü,smd lehimledi,kağıdı plakete geçirdi.
%100 kurşunlu çinli fabrika lehimini dahi söktüğünü gördüm

Forum istatistikleri

Konular
6,191
Üyeler
2,584
Son üye
ottomanwolf

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back