Uni-T UT61E+ Sorunu

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Yeni aldığım cihaz bu gün geldi. Pillerini takıp deneyeyim dedim. DC Voltaj kademesine aldığımda pil uyarısı verip kapanıyor. Piller bitik olabilir diye gittim yeni pil aldım. Yine aynı. Sadece DC Voltaj kademesinde yapıyor bunu. Diğer kademelerde sıkıntı yok. Benim bilmediğim bir şey mi var acaba? Yoksa Pazartesi iade göndericem.

Sorunlu o, iade et.

Sanki DC volt kademesinde bir şekilde pillere aşırı yükleniyor ve voltajlarını düşürüyor, sonra da pil bitti diye şikayet ediyor gibime geldi ...

Sanki DC volt kademesinde bir şekilde pillere aşırı yükleniyor ve voltajlarını düşürüyor, sonra da pil bitti diye şikayet ediyor gibime geldi ...
Bende aynısını düşünüyorum. Muhtemelen kısa devre filan var o kademeye denk gelen yerde. Sıfır olmasa ne güzel açardık içini :D

Arızalı UT61e+'ı geri gönderdim. Dün arayıp yenisi ile tamamen değiştirip gönderdiklerini söylediler.
Bu günde elime ulaştı. Cihazın kendisinde herhangi bir sorun yok ama bu seferde PC ye bağlayamıyorum.
Youtube dan biraz video baktım. Ordakiler gibi yapıyorum ama "Connect" dediğimde hata veriyor.
Acaba ben mi bir şey eksik yapıyorum yoksa yne mi geri göndereceğim?
Sanırım @Sercan bu konuda tecrübeli idi.

Ekran görüntüsü 2024-02-23 205639.png

20240223_205742.jpg

Son düzenleme:
Ekrandaki S yazısını gördüğüne göre cihazı seri terminal bağlantısına hazır hale getirmişsin. Zaten USB çeviriciyi taktığında bunun belirmesi normal.

USB sürücülerini de doğru kurduğunu varsayıyorum.

Bu durumda aklıma gelen tek ihtimal USB kablosu kopuk olaması olabilir.

Ben Windows cihazda kurulum yaptığımda bir sorun yaşamamıştım. Uzun zamandır da bu özelliğini kullanmadığım için şu an emin olamadım hangi ayarların yapılması gerektiğinden. Windows bilgisayarı çalıştıracağım, tekrar kurup bakarım nasıl olduğuna.

Ekrandaki S yazısını gördüğüne göre cihazı seri terminal bağlantısına hazır hale getirmişsin. Zaten USB çeviriciyi taktığında bunun belirmesi normal.

USB sürücülerini de doğru kurduğunu varsayıyorum.

Bu durumda aklıma gelen tek ihtimal USB kablosu kopuk olaması olabilir.

Ben Windows cihazda kurulum yaptığımda bir sorun yaşamamıştım. Uzun zamandır da bu özelliğini kullanmadığım için şu an emin olamadım hangi ayarların yapılması gerektiğinden. Windows bilgisayarı çalıştıracağım, tekrar kurup bakarım nasıl olduğuna.
Kısa yoldan test edebilir miyiz acaba? Şöyleki;
Bu cihaz anladığım kadarıyla ışık işe haberleşiyor. Bendeki USB kabloyu PC ye takıp telefon kamerası ile baktığımda herhangi bir ışık göremiyorum. Acaba sen görebiliyor musun? En hızlı böyle test edebilriz. Sen görüyorsan benim kabloda sıkıntı var demektir.

programı yönetici olarak mı açıyorsunuz?
Yönetici olarak, yönetici olmadan, uyumluluk modunda vs. her türlü denedim.
Kabloyu takınca windows algılıyor ama Aygıt yöneticisinde göremiyorum.

usb kablosunu bilgisayara bağlamadan programı açıyorum ve bağlan tuşuna bastığımda sizdeki hatayı veriyor.

usb kablosunu bilgisayara takıyorum fakat ölçü aletine takmadan bağlan tuşuna bastığımda hata almıyorum. tabi doğal olarak ölçüm bilgisi de alamıyorum.

Cihazda usb iletişimi için CP210x kullanılıyormuş. Sürücüsünü direk kendi sitesinden indirip kurmayı dene istersen. Belki işe yarar.

usb kablosunu bilgisayara bağlamadan programı açıyorum ve bağlan tuşuna bastığımda sizdeki hatayı veriyor.

usb kablosunu bilgisayara takıyorum fakat ölçü aletine takmadan bağlan tuşuna bastığımda hata almıyorum. tabi doğal olarak ölçüm bilgisi de alamıyorum.
Şimdi onuda denedim. Her türlü hatayı veriyor bende.

Cihazda usb iletişimi için CP210x kullanılıyormuş. Sürücüsünü direk kendi sitesinden indirip kurmayı dene istersen. Belki işe yarar.

Uni-T nin sitesinde sürücü olarak göremedim. Software var. Onu indirip kurdum ama olmadı. CP210x'i araştırayım bir.

Kendi sitesi derken sürücüyü üreten firmanın sitesi demek istedim. Aşağıdaki link zaten onun linki.
Aynı sürücüyü daha önce USBASP için de kurmuştum. PC de halihazırda var zaten. Asıl sorun kabloyu takınca windows algılıyor ama aygıt yöneticisinde görünmüyor.
Görünse yüklümü, değil mi başka bir sorun mu var anlayacağım ama yok.

@kocamanusta siz kabloyu taktığınızda aygıt yöneticisinde görebiliyor musunuz?

Senin yaşadığın sorun şu meşhur windows USB sorunu olabilir. Ben o yüzden güncellemeleri engelledim eski versiyonda.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,847
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back