Uni-T UT61E+ Sorunu

Veya çok yaygın görülen bir durum: Uygulama programında bug olabilir. Uygulama programı düzgün çalışan ürün şu anda ezberden söyle desen söyleyemem. Buna en iyi, en ünlü markalar da dahil :)

Sen en iyisi boşver Windows'u. Şu aşağıda python'da yazılan script'i kullan Linux altında.

Şu anda DC kademede 8 V verdim cihaza

Bash:
root@bonsai:/home/ta/build/unit_ut61eplus# python3 readDMM.py
DEBUG:ut61eplus.ut61eplus:device is open
DEBUG:ut61eplus.ut61eplus:feature requests sent
DEBUG:ut61eplus.ut61eplus:calculated sum=027b expected sum=027b
DEBUG:ut61eplus.ut61eplus:calculated sum=0300 expected sum=0300
INFO:__main__:name=UT61E+
DEBUG:ut61eplus.ut61eplus:calculated sum=03a1 expected sum=03a1
INFO:__main__:measurent=
mode=DCV
range=1
display=7.998
display_decimal=7.998
display_unit=V
overload=False
value=7.998
unit=V
isMax=False
ismin=False
isHold=False
isRel=False
isAuto=True
hasBatteryWarning=False
hashasHVWarning=False
isDC=False
isMaxPeak=False
isMinPeak=False

root@bonsai:/home/ta/build/unit_ut61eplus#

Senin yaşadığın sorun şu meşhur windows USB sorunu olabilir. Ben o yüzden güncellemeleri engelledim eski versiyonda.
Pulseviewde de sorun var usb yüzünden. Program çalışıyor, saleae logic klonunu tanıyor ama run'a basınca hiçbir tepki vermiyor cihaz. Usb hatası veriyor.

Veya çok yaygın görülen bir durum: Uygulama programında bug olabilir. Uygulama programı düzgün çalışan ürün şu anda ezberden söyle desen söyleyemem. Buna en iyi, en ünlü markalar da dahil :)

Sen en iyisi boşver Windows'u. Şu aşağıda python'da yazılan script'i kullan Linux altında.

Şu anda DC kademede 8 V verdim cihaza

Bash:
root@bonsai:/home/ta/build/unit_ut61eplus# python3 readDMM.py
DEBUG:ut61eplus.ut61eplus:device is open
DEBUG:ut61eplus.ut61eplus:feature requests sent
DEBUG:ut61eplus.ut61eplus:calculated sum=0300 expected sum=0300
INFO:__main__:name=UT61E+
DEBUG:ut61eplus.ut61eplus:calculated sum=03a1 expected sum=03a1
INFO:__main__:measurent=
mode=DCV
range=1
display=7.998
display_decimal=7.998
display_unit=V
overload=False
value=7.998
unit=V
isMax=False
ismin=False
isHold=False
isRel=False
isAuto=True
hasBatteryWarning=False
hashasHVWarning=False
isDC=False
isMaxPeak=False
isMinPeak=False

root@bonsai:/home/ta/build/unit_ut61eplus#
Ben belkide ömrüm boyunca hiç bağlamayacağım bu cihazı windows'a yada linux'a
Tek derdim O kadar para verdim, bir arıza olmasın. Yarın başka bir pc de deneyeyim, duruma göre hareket edeceğim.

Peki bağlantı aparatı nedir? Bendeki şu:

1708729372775.jpeg

Esasında USB aygıt olarak bağlantıyı yapan bu. Yani bunu multimetreye takmadan windows'a taksan, gene aynı aygıtı tanır.

Bu cihaz anladığım kadarıyla ışık işe haberleşiyor. Bendeki USB kabloyu PC ye takıp telefon kamerası ile baktığımda herhangi bir ışık göremiyorum. Acaba sen görebiliyor musun? En hızlı böyle test edebilriz. Sen görüyorsan benim kabloda sıkıntı var demektir.
Zaten USB çeviriciyi taktığında cihaz algılıyor. O cihaz olmadan da IR sinyal göndermez, dolayısıyla normal olarak göremeyiz.

Zaten bence sorun aygıtta değil. Çünkü dönüştürücünün bağlandığını anlıyor.

Biraz önce teknik işler için kullanmadığım bir Windows üzerinde denedim. Hiçibir sürücü kurmana gerek yok. Cihaz zaten "İnsan Arabirimi Cihazları" altında Microsoft'un kendi sürücüsü ile "USB Giriş Aygıtı" olarak çalışıyor.

Bilgisayarındaki sürücüleri kaldırıp denemen gerekir. Fakat emin olmanın en güzel yolu, temiz kurulmuş bir Windows bilgisayar ile denemek olur. Bu arada ben testi Windows 10 üzerinde yaptım.

Ekran Alıntısı.PNG

Zaten USB çeviriciyi taktığında cihaz algılıyor. O cihaz olmadan da IR sinyal göndermez, dolayısıyla normal olarak göremeyiz.

Zaten bence sorun aygıtta değil. Çünkü dönüştürücünün bağlandığını anlıyor.

Biraz önce teknik işler için kullanmadığım bir Windows üzerinde denedim. Hiçibir sürücü kurmana gerek yok. Cihaz zaten "İnsan Arabirimi Cihazları" altında Microsoft'un kendi sürücüsü ile "USB Giriş Aygıtı" olarak çalışıyor.

Bilgisayarındaki sürücüleri kaldırıp denemen gerekir. Fakat emin olmanın en güzel yolu, temiz kurulmuş bir Windows bilgisayar ile denemek olur. Bu arada ben testi Windows 10 üzerinde yaptım.

30882 eklentisine bak
Yarın başka bir bilgisayarda deneyeyim.

Yeni aldığım cihaz bu gün geldi. Pillerini takıp deneyeyim dedim. DC Voltaj kademesine aldığımda pil uyarısı verip kapanıyor. Piller bitik olabilir diye gittim yeni pil aldım. Yine aynı. Sadece DC Voltaj kademesinde yapıyor bunu. Diğer kademelerde sıkıntı yok. Benim bilmediğim bir şey mi var acaba? Yoksa Pazartesi iade göndericem.

30642 eklentisine bak

Kronik arızalı olmalı

Muhtemelen bir önceki bilgisayardaki sürücüler işleri sapıtıyordu.

s.a
evet bende aynı sorun vardı cıhazı söktüm komütatör tekrar sıkılaştırdım ve pillerde piyasa olan toshıba taktım şu an bir sorun yok ama tek sıkıntım kendi problarla om ayarında bir birine degdirince 0 om düşmüyor 0.07yada farklı deger gösteriyor aynı kart üzerinde şaselere degdiriyorum om deger gösteriyor prob uclarına igne yapayım dedim on da bile üzerine çok ince tel sarıyorum om olarak gösteriyor başka prob ile omaj gösteriyor en son ucu igne prob aldım şunu biraz bana pahalı geldi bst-jp bunla bile 0.03 probları bir birine degdiriyorum bilmiyorum bu dogrumudur
kolay gelsin

Arızalı UT61e+'ı geri gönderdim. Dün arayıp yenisi ile tamamen değiştirip gönderdiklerini söylediler.
Bu günde elime ulaştı. Cihazın kendisinde herhangi bir sorun yok ama bu seferde PC ye bağlayamıyorum.
Youtube dan biraz video baktım. Ordakiler gibi yapıyorum ama "Connect" dediğimde hata veriyor.
Acaba ben mi bir şey eksik yapıyorum yoksa yne mi geri göndereceğim?
Sanırım @Sercan bu konuda tecrübeli idi.

30864 eklentisine bak

30866 eklentisine bak
Hocam usb 2.0 veriyolunu tespit edip öyle bağlandığında sorun gider bende böyle bir olayla karsilastigimda öyle çözdüm.

Forum istatistikleri

Konular
5,843
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back