USB IZOLATOR YAPIYORUZ

USB'den akım çekmesi önemli değil. USB kontrolcüsünde kısa devre ve yüksek akım koruma var zaten. Daha büyük problem yüksek voltajın PCnin şasesi üzerinden toprağa ulaşması. Daha önce paylaşıldı tahminen ama bu konuda güzel kaynaklar:

bir tane daha vardı ama bulamadım şu an. sonra eklerim bulursam..
Bu durumda tum denemeleri 200-250 TL'ye alabilecegimiz netbookla ile yapmak gerek. PC ya da oyun laptobu gibi seyleri riske atmaktan iyidir.

Abi entegre tedarik edeceğimiz yeri bulalım.
pcb için benim bir süprizim olabilir.
yani bu entegreleri yurt dışından alacaksak 1 kişi alsın gümrükten 1 kere tokat yiyelim kargoya tokatlanmak daha avantajlı geliyor.
Urun sayisina limit koydular boyle seyleri dusundukleri icin. Tek cakal biz degiliz. :katil2: :cheeky1:

Urun sayisina limit koydular boyle seyleri dusundukleri icin. Tek cakal biz degiliz. :katil2: :cheeky1:
forumda bu projeyi taş çatlasın 10 kişi yaparız.
ben satın alacak kobay olurum bu yıl içinde 1 siparişim var yurt dışından.
güörüğe 1 kere tokatlarınız kalanı kargolara.

forumda bu projeyi taş çatlasın 10 kişi yaparız.
ben satın alacak kobay olurum bu yıl içinde 1 siparişim var yurt dışından.
güörüğe 1 kere tokatlarınız kalanı kargolara.
Galiba ayda 5 urun mu ne limit. 10 kisi olursa iki kisi lazim.

Ben daha önce de önermiştim bu izolatörü. Her türlü katılırım. Hatta 2 adet alırım.
İsteyenler yazsın aşağıya adını: 5 ya da 10 adet yapalım. Maliyeti böleriz.

Ahmet işin organizasyonunu sen yapacaksan yorgunluğuna karşılık senin maliyet ödememen gerekir. Seninki de benden olsun..

Sorun yok bende eski notebooklar var riske atabileceğimiz :)
Ben genel kullanim itibari ile aliskanlik olmasi gerekli diyorum. Arduino projesi ya da baska bir seyle ugrasirken, USB osiloskop icin falan PC yerine boyle bir notebook tutmak gerekli demek ki masada. Ekipmanlar arasina normal PC yerine bir de kurbanlik 10 - 15 yasinda notebook almak gerek.

Ben daha önce de önermiştim bu izolatörü. Her türlü katılırım. Hatta 2 adet alırım.
İsteyenler yazsın aşağıya adını: 5 ya da 10 adet yapalım. Maliyeti böleriz.

Ahmet işin organizasyonunu sen yapacaksan yorgunluğuna karşılık senin maliyet ödememen gerekir. Seninki de benden olsun..
Yapabilirim abi.
teşekkür ederim ama mahçup ediyorsun, takas yapacağız benim esp32li projeyi biliyorsun.
belki sen daha güzelini yaparsın ama yine de sözüm var sana.

O başka, bu başka. Birileri yorulup diğerleriyle aynı faydayı sağlarsa adil olmaz. Ayrıca devamı da gelmez bu yöntemin.
3 adet olduk bu durumda.
- @ozkarah - 2
- @Ahmet -1

Başka isteyen varsa eklesin listeye adını, bir parti yapalım :)

Ne alınıyor? Ben ucunu kaçırdım konunun.

O başka, bu başka. Birileri yorulup diğerleriyle aynı faydayı sağlarsa adil olmaz. Ayrıca devamı da gelmez bu yöntemin.
3 adet olduk bu durumda.
- @ozkarah - 2
- @Ahmet -1

Başka isteyen varsa eklesin listeye adını, bir parti yapalım :)
Abi ben bi tur

Revolutionary,
bi turda
NE ZHAL açsam hiçbir şeyim kalmaz.
PCB'yi revize edecek biride lazım :)

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,889
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back