Virüs Bulaştı Sanırım

Omega

Kıdemli Üye
Biraz önce İnsan olduğunuzu ispatayın mesajına tıkladım ve Virü bulaştı sanırım
Sistemi geriye yükledim ama aşağıdaki ekran yinede göründü
Aşağıdaki ekranda görülene göre ne yapabilirim? Hangi antivirüs siler
Yada online temizleyebilecek biryer varmıdır?

vırus.png

Son düzenleme:
Kaspersy ve norton gibi firmaların işletim sistemi açılmadan virus taraması yapan ürünleri var. Onları deneyebilirsiniz. Bu tip durumlarda çok etkili bir program daha vardı ama şimdi adını hatırlayamadım. Eğer hatırlarsam yazarım.

Sanki daha virüs bulaşmamış da bir siteye bildirim yollaması için izin vermişsiniz o da size virüs bulaştırmaya çalışıyor gibi geldi bana. Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

Sanki daha virüs bulaşmamış da bir siteye bildirim yollaması için izin vermişsiniz o da size virüs bulaştırmaya çalışıyor gibi geldi bana. Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?
Aaa evet öyle de olabilir. Dikkat etmemişim. Ama bu uyarı sürekli çıkıyorsa bunu yok etmek için de virus tarayıcı lazım olabililr.

Yaklaşık 5 dakikadır çıkmadı
Kaspersky iso yu indiriyorum bakalım

İlk etapta şunu deneyebilirsiniz. Eğer browserdan gelen shate bir uyarıysa bu işe yarayabilir.

Sistem enfekte mesajı geliyor devamlı
@volta Kaspersy ıso yu nasıl çalıştırabilirim?

ISO nun içindeki klasör ve dosyaları Ulta ISO diye bir programla grebiliyorum .Oradan direkt çalıştıracağım dosya ile oluyorsa deneyeyim
DVD sürücüsünde sorun var sanırım yazmıyor

Bence ilk etapta yukarıda paylaştığım videodaki yöntemi deneyin olmazsa kaspersky'yi denersiniz. Kaspersky'yi bootable olarak yazdırmanız lazım bunun için etcher programını kullanabilirsiniz. Etcher ile usb'ye yazdırdıktan sonra bilgisayarı bu usb ile boot etmeniz lazım.

Merhaba, macafee sizi uyarıyor. Virusları silin (kaldırın) macafee kullandım kolay kolay viruse yol vermez. Paniğe gerek yok. İşlemleri uygulayın ve de silin. Ayrıca da restart yapın akabinde genel bir scan edin.

Bu nasıl program ya kurdum .Nerede olduğu bile belli değil
Virüs aktif okuncamı silecek.18 yaşında biri yazdı herhalde ,logoya bak :)
msi uzantılı dosyayı da indirdim .Programı yükledi .Hiçbir mesaj yazmadı.Ne program kuruldu dedi ne şu anda aktif dedi
nerde olduğu bile belli değil

Son düzenleme:
@volta teşekkür ederim.
9.mesajda eklediğiniz videodaki yöntemi uyguladım.
Yani Chrome un USER klasörünü sildim.Chrome Setup.exe yi daha önce indirmiştim.Kurdum
yarım saattir o mesajlar gelmiyor.Umarım sorun çözülmüştür.

Son düzenleme:
Site ayarlarından izinleri kontrol edebilir, sitelerin bildirim göndermesini (izin ver engelle diye çıkan uyarılar) tamamen kapatabilirsiniz.

Aynı şekilde pop-uplar ve javascript gibi özellikleri kapatabilirsiniz.

İzinleri yeri geldikçe açarsınız site bazlı.

Bilinmedik site varsa kaldırın olmadı oralardan.

1701209535026.png

Forum istatistikleri

Konular
5,891
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back