Windows 10 makinada SSD ye geçiş

Direk yeni diske kopyalama mı yapıyorsun abi?

Klonluyor. "Klonlama bitti" falan demeden pencere kapandı :mad: Sistemi yeniden başlattım, gene benim eski kaşıntılı diskten boot etti ...

Yeniden başlattım, gene bekliyorum ...

Klonluyor. "Klonlama bitti" falan demeden pencere kapandı :mad: Sistemi yeniden başlattım, gene benim eski kaşıntılı diskten boot etti ...
Abi klonlama bittiyse yeni diskten boot etsene.
Hatta eski diski de çıkar. O disk makinayı her türlü kasar ikinci disk olsa bile.

Yeniden başlatınca BIOS bile göremedi. Bir pislik var.

Yeniden başlatınca BIOS bile göremedi. Bir pislik var.
Abi ikinci diski çıkar, acronis cd yada usb de ise onu da çıkar. Sonra anakartına göre f2-f10 artık neyse dal biosa.

Windows'un gördüğünü BIOS niye görmez yav?

Sanırım daha önce ben bittiğini zannettiğimde iş bitmemişti. Ulan insan bir ilerleme diyalog kutusu gösterir ... Neyse tekrar başlattım bekliyorum gene :kizgin1:

• Haha
Reactions: nt
Acronis bu ikinci denemede hata veriyor, kaynak diski uyumlu değil diyor. İlk denemede uyumlu idi şimdi uyumunu kaybetmiş herhalde. Neyse, para iadesi istedim ve şimdi macrium reflect ile deniyorum. İyi gidiyor gibi.

Kopyalanma tamamlandı. Ama BIOS hala diski görmüyor. Sanırım bu anakartın BIOS'unda NVMe desteği yok. Yani gene mecbur SATA SSD kullanacağım ... Bunu da artık linux makinasına takarım.

Disk BIOS'da hiç mi görünmüyor yoksa önyüklemeyi mi oradan yapmıyor?

Hiç görünmüyor.

Birisi Bios mod yayınlamış NVMe desteği ekleyen ama onu yükleyemedin. Image hatası veriyor.

Hiç görünmüyor.
Abi çevirici kartın yuvası bios da kapalı olabilir mi? Bios'un bir ekran görüntüsünü görebilir miyiz? Bakalım nasıl bir yapı. Bir de bios update deneyebilirsin.

Anladım. Şanssızlık olmuş. Pki klonlamayı başka bilgisayarda ya da USB adaptör ile mi yapmıştınız?

Kartın son BIOS sürümü var zaten. Yayınlanma yılı 2012 :D

NVMe ile ilgili hiçbir şey yok BIOS'ta.

Anladım. Şanssızlık olmuş. Pki klonlamayı başka bilgisayarda ya da USB adaptör ile mi yapmıştınız?

Yok aynı bilgisayar. Windows 10 sorunsuz erişebiliyor, sadece BIOS erişemiyor. Yani ilave çok hızlı bir 1 TB data diskim oldu. Ama Windows 10 orada olmadıktan sonra bir getirisi yok. Veri erişimi için bu kağnı disk yeterince iyi.

Performans ölçümü yaptığım zaman zaten tablo net ortaya çıkıyor. Sıralı okuma testlerinde 120 MB/s hız görüyorum. ama rastgele okuma testlerinde performans 2 MB/s ye düşüyor. Bunu hızlandırmanın tek yolu ya çok yüksek devir olacak (15 bin devirlik HDD ler var) veya hangar gibi devasa ön bellek olacak. Gene de çok hızlanmaz. SSD burada çok büyük fark yaratıyor, hem sıralı hem de rastgele okuma çok hızlı.

Çevrimiçi personel

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,821
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back