XY grafikleri icin program ariyorum

Endorfin35+

Kayıtsız Üye
Xy duzlemeri icin 2 boyutlu manuel akim gerilim grafikleri cizmek icin bir program varmi bildiğiniz?

Veri kaynağın nedir, örneğin seri porttan gelen sürekli bir veri mi yoksa not defterinde daha önceden kayıtlı veri mi? Çizimleri hangi ortamda takip edeceksin PC, tablet, TV? En basit hali ile yukarıda söylendiği gibi Exce'inl işini görmesi lazım.

excel.png

Veri kaynağın nedir, örneğin seri porttan gelen sürekli bir veri mi yoksa not defterinde daha önceden kayıtlı veri mi? Çizimleri hangi ortamda takip edeceksin PC, tablet, TV? En basit hali ile yukarıda söylendiği gibi Exce'inl işini görmesi lazım.

Veri kaynağı yok. Kendi taslaklarımı çizmek istiyorum. Herhangi bir formül vs yok. Normalde grafik editor ile çiziyorum. Atıyorum daha önce çizdiğim aşağıdaki gibi bir grafik.

Hazır X, Y çizgileri olsada hızlıca üzerinde oynasam istiyorum. Adlandırsam. Henüz böyle birşey bulamadım.

1612175572900.png

Excel dünyanın en iyi grafik programıdır.Size grafiğin denklemini de verir
Örnek video

Tam olarak konuyu anlamasamda Eğer güncelleme konusunu soruyorsan ,tablodaki değerleri değiştirdiğinde otomatik olarak grafiği günceller

Eğer iki keyfi fonksiyonun kesişimini bulayım, yazdırdığım grafiğin altında kalan alanı hesaplasın derseniz excel saç baş yoldurur.(1. foto) Uğraşırsanız teknik resim bile çizdirebilirsiniz hatta kesit bile aldırırsınız.(2. foto)

1612176996651.png

1612177101320.png

Ben analatamdım yav :)

Bana paint in 1 tık üstü lazım. Herhangi bir fonsiyonun grafini çizecek program istemiyorum. Elle keyfi çizimler yapmak istiyorum.

Araçlar sekmesine (cetvel sembolüne) tıklayarak serbest çizim de yapabilirsiniz.

Bir ara kullandığım mathcad vardı.
Defter formatında yazabiliyor, grafik çizdirebiliyorsunuz.

Güzel birşeymiş de zaten Office Word de bunlar yıllardır var

Word de Ekle/SmartArt seçiyorsunuz hemen hemen hepsi vardır.

world.png

Son düzenleme:
Adamlar Exceli kötü ellerine alel etmişler takla bile attırmışlar :D, en basit örnekleri;
1612348373315.png

• Sevgi
Reactions: 333

Forum istatistikleri

Konular
5,891
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back