Yeni Atelye, Tasarım, Kurulum ve Verimli Kullanım

@fide ısıtma sistemi nasıl? Kalorifer var mı orada?

Yok abi. Kapıya kadar doğalgaz geliyor ama içerde tesisat + kombi yok. Duygusal durumlar el verirse takılabilir.

Trotec TDS 10 P isimli bir ısıtıcı kullanıyorum. Dün akşam denedim. Üşümedim diyebilirim.

1708404424513.png

Aslında evdeki kombi 13-14 yıllık var. Evdekini atelyeye indirip yenisi eve takılabilir. Isıtma olayı kökten çözülmüş olur.

Son düzenleme:
IMG_20240220_190807.jpg

IMG_20240220_190757.jpg

Malzeme rafları da bugünün bonusu oldu

Son resim mutfağı andırmış. Resme baktıkça patatesli gül böreği görüyorum. :yerlereyat1:

• Haha
Reactions: nt
Son resim mutfağı andırmış. Resme baktıkça patatesli gül böreği görüyorum. :yerlereyat1:

Kavanozlarda genelde mercimek, fasulye, nohut makarna olur ama benimkilerde somun, vida, pul, konnektör ve tesisat malzemeleri dolu :katil2: :katil2:

Alçı için fena değil ama saten için biraz daha ekmek yemesi lazım

Benimki de kira. Keşke kendimin olsa.

Böyle kalacak hocam maliyetler malûm kira bir de ev burası Kömürlüğü 7 metreye 1.5metre civarı

Hayırlı olsun. Aslında uzun atölye çok avantajlı olur. Karşılıklı duvarların üstlerini dolap yapsan, 2 x 7 m, 14 m dolap alanın olur. Bir duvarın önünü tezgah yapsan, 7m tezgah alanı :tamam2:Koy her şeyi yan yana, 3B yazıcı, lehim istasyonu, bilgisayar, PCB eritme istasyonu, lazer yazıcı ...

Yani uzun bir duvarın çok büyük avantajları var.

Hayırlı olsun. Aslında uzun atölye çok avantajlı olur. Karşılıklı duvarların üstlerini dolap yapsan, 2 x 7 m, 14 m dolap alanın olur. Bir duvarın önünü tezgah yapsan, 7m tezgah alanı :tamam2:Koy her şeyi yan yana, 3B yazıcı, lehim istasyonu, bilgisayar, PCB eritme istasyonu, lazer yazıcı ...

Yani uzun bir duvarın çok büyük avantajları var.
4mt masa yapacağım 70cm genişlikte
2 dolap raf vs dolduracağım

İşimi görecek rahat çalışabileceğim bir yer yeterli kozmetik şuan önemli değil benim için...
2015-2019 yılları arasında oturduğum evde müstakil garajım vardı. Blog sayfadaki Fidenetgaraj burdan geliyor aslında.

Garajı değil ama içinde arkadaşlarla geçen vakti, anıları özlüyorum. (Şimdiki oturduğum ilçeye taşınırken ilk aradığım özellik garajlı ev idi ama nasip olmadı.)

Bu yüzden atelyeyi hem kendim, hem misafirlerim hem de çocuklarım için tabiri caizse "ev" gibi kullanılabilecek şekilde yapmaya çalışıyorum. Temizlikten sonra muhtemelen ayakkabı ile giriş yasak olacak. 6-7 çift terlik ayarlamam lazım.

Forum istatistikleri

Konular
6,000
Üyeler
2,523
Son üye
KerevizSapi

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back