ZD-915 havya kolu ile desoldering havya tasarımı

ibrahimcelik

Aktif Üye
Evet bu kola bir pompa ve kontrol kartı tasarımı yapacağız ama süreç baya uzun olacak.

Projeye uygun bir pompa seçmemiz lazım 12v ile çalışması ve makul bir fiyata sahip olması önemli :D

images (1).png

Isı kontrolü thermocouple üzerine kuruluymuş. Ptc li olsaydı xytronic devresi ile halledilebilirdi.
Son durumunu bilmiyorum ama @Ahmet kendi projesinde thermocouple ile konrol üzerinde epey ilerlemişti.

Şu fena değil gibi duruyor. 80 kpa demiş tabi, herifin zerre kadar fikri yok. Muhtemelen -80 kpa demek istedi, bu da 0.2 bar demek. İş görmesi lazım.

1699369990331.png

Şu fena değil gibi duruyor. 80 kpa demiş tabi, herifin zerre kadar fikri yok. Muhtemelen -80 kpa demek istedi, bu da 0.2 bar demek. İş görmesi lazım.

26400 eklentisine bak
Abi ucuzları iş görmez dimi bu da baya tuzlu

Fiyat farkı, akış miktarı ve vakumla miktarı ile ilgili. Bu açıdan senin pompadan daha iyi. Ama gerekli mi değil mi onu denemek lazım.

Fiyat farkı, akış miktarı ve vakumla miktarı ile ilgili. Bu açıdan senin pompadan daha iyi. Ama gerekli mi değil mi onu denemek lazım.
Şöyle ki 3k sınırı var abi 3k ya sıfır alabiliyorum 1 adet kol kontrol kartı pompa ve besleme kutu vs derken baya yanaşıyor sınıra 300-500 lira için de uğraşmaya değmez oluyor

Ben olsam önce elektrik süpürgesi ile denerim. Elektrik süpürgesinin hem vakumu hem de akış miktarı senin ihtihacından çok daha fazladır.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,984
Üyeler
2,516
Son üye
adu33

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back