Demonte Güç Kaynağı Kademeli Trafo KiCad Çizimi

Ben gemi sevmiyorum yaa ben sektörün amelesiyim alaylı ve egitimliyim :katil1:
Gemiyi nasıl sevmezssin.
Asıl elektrik-elektronikçi orada yetişir.
İstediğin an çıkıp malzeme alamıyorsun eldekiyle yetinip sistemi devamlı çalışır kılmalısın.

Gemi diyip geçme karada göremeyeceklerin tek çatı altında.

Jeneratör,
Kumanda,
RF,
Yeni gemiyse otomasyonu'da vardır.
Pneumatic,
Hidrolik,
Daha sayarım ama bu kadar yeterli şimdilik.

Gemiyi nasıl sevmezssin.
Asıl elektrik-elektronikçi orada yetişir.
İstediğin an çıkıp malzeme alamıyorsun eldekiyle yetinip sistemi devamlı çalışır kılmalısın.

Gemi diyip geçme karadan göremeyeceklerin tek çatı altında.

Jeneratör,
Kumanda,
RF,
Yeni gemiyse otomasyonu'da vardır.
Pneumatic,
Hidrolik,
Daha sayarım ama bu kadar yeterli şimdilik.
Karadan fazla ayrılmamam lazım benim bir ayağım sürekli karada olacak :D

Karadan fazla ayrılmamam lazım benim bir ayağım sürekli karada olacak :D
Ben ne kadar istesemde gemide elektrikçi olamayacağımı biliyorum ondan sadece hayal.

Tecrübesiz elektirkçi gemide çalışamaz.
Tecrübe edinemediğim için gemiye çıkamam.

Bunun dışına çıkamadım için olamıyorum.

Mevcut çizimi evirdim çevirdim 3d yazıcıya sığdıramadım. Bu yüzden tasarımda değişikliğe gitmek zorunda kaldım.
Çizimin son hali Şöyle;

GK_ÖN.png

Mevcut çizimi evirdim çevirdim 3d yazıcıya sığdıramadım. Bu yüzden tasarımda değişikliğe gitmek zorunda kaldım.
Çizimin son hali Şöyle;

17230 eklentisine bak
Herhangi birinin yaptığı tasarım olsa çok güzel derdim ama senin standartlarına göre bence çok basit duruyor. Nerde ucak paneli nerde bu panel... Bence bu kadar uğraşmışken biraz daha olmalı. Daha ne olsun dersen o kısım sana ait. :katil2:

Herhangi birinin yaptığı tasarım olsa çok güzel derdim ama senin standartlarına göre bence çok basit duruyor. Nerde ucak paneli nerde bu panel... Bence bu kadar uğraşmışken biraz daha olmalı. Daha ne olsun dersen o kısım sana ait. :katil2:
Uçak panelini mühendis çizmişti, ben sadece kopyaladım.
Bunu direk ben çizdim. Eldeki imkan bu kadar. 3d yazıcı ile basıp üzerine ayrıca etiket çizeceğim. O zaman daha güzel görünecek.

15 Saat sonra görüşürüz :)

20220506_162449.jpg

3d görüntüleme bende yapıyoprum ama bulduğum her pico için kütüpahnede 3d görüntüsü yok sadece ayak izi çıkıyor 3d görüntülemede.
Picoyu haricen eklemen gerekiyor. Bir yerde anlatımı vardı. Şimdi iş başı yapmak üzereyim.
İlerleyen saatlerde bulur atarım.

Picoyu haricen eklemen gerekiyor. Bir yerde anlatımı vardı. Şimdi iş başı yapmak üzereyim.
İlerleyen saatlerde bulur atarım.
ben easyEDA kullanıyorum ama bana o dosyası gösterirsen easyEDA için altium,kiCAD ve eagle'de kullanılan çizilen herşeyi kurabiliyorsun biraz uğraşarak.

ben easyEDA kullanıyorum ama bana o dosyası gösterirsen easyEDA için altium,kiCAD ve eagle'de kullanılan çizilen herşeyi kurabiliyorsun biraz uğraşarak.

Nasıl Eklendiğinin Anlatımı

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back