Ev elektriği

Semih

Aktif Üye
Bir akşam saatlerinde bilgisayarımda dizi izlerken arkamda 3 boyutlu yazıcım çalşıyordu 3d yazıcı farklı bir prizden besleniyot her neyse ben odamdan çıktım soda almak için mutfağa girdim ışık anahtarına basar basmam lamba yanıp söndü bende lamba patladı sandım sodamı aldım çıktım odama bir baktın 3 d yazıcı durmuş bilgisayarım çalışıyor evin kalanını kontrol kalemi ile kontrol ettiğimde yarısı çalışıyor yarısı çalışmıyordu sonra bi ara yine geldi sonra yine gitti şalterleri kontrol ettim yok açdım kapadım yok bir odanı yarısı var yarısı yok çok madurum sorun ney bilen var mı ? :(

download.jpg

şimdi bir empati kur.

Ben konu açtım arkadaşlar bilgisayarım bu acaba ben bu bilgisayara kaç gb daha ram takabilirim diye soruyorum ne cevap alırım?Biz senin anakartını nerden bilelim değil mi?

Bize sana aynısını diyeceğiz senin evin tesisatını nerden bilelim?

ne alaka ya yardımcı olamıyorsan yazma ne cins insansın ya
ben burda bilmediğim bir şey için yardım istiyorum sen beni eleştiriyorsun
bilen varmı demişim bilmiyorsan daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadıysan karışma

ne alaka ya yardımcı olamıyorsan yazma ne cins insansın ya
ben burda bilmediğim bir şey için yardım istiyorum sen beni eleştiriyorsun
bilen varmı demişim bilmiyorsan daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadıysan karışma
senin evinin tesisatını bilmeden kimse sana malesef yardımcı olamaz boşa yükselme.

nerden bilelim evinin yarısı nerden başlıyor nerde bitiyor?
evinin her odasının ayrı sigortalı hattı var mı?
aradan ek alıp başka odaya gidilmiş mi?
artık atınca tekrar birleşmeyen(ömrünü tamamlamış) sigortan var mı?

Bu konuyu incele daha sonra karşılaştır açtığın konu ile.

bana tesisatla ilgili bilgi lazım desen anlarım sorunu burda çözemeyeceğimi anlarım nyse yarın elektirkçi çağırayım buzdolabındakilere geçmiş olsun priz uzatcam artık yeter kurtarııtm

Eviniz 3 fazli olarak besleniyor ise bu fazlardan biri yada ikisi sebekeden kesilmiş olabilir. Bu durumda o fazlara bagli evinizdeki tesisatta enerji olmayıp diğer fazin bagli oldugu tesisatta enerji olabilir.

Bu durum benimde başıma geldi. Geçici süre evin komple enerjisini kestim. Bir sure sonra voltaj kontrolu yapıp düzgün olduğunu gördükten sonra evi besledim.

Aslında evin girişine bir voltaj koruma devresi koyup herhangi bir anormal durumda sistemi koruma amaçlı kesmeyi düşünüyorum.

Eviniz 3 fazli olarak besleniyor ise bu fazlardan biri yada ikisi sebekeden kesilmiş olabilir. Bu durumda o fazlara bagli evinizdeki tesisatta enerji olmayıp diğer fazin bagli oldugu tesisatta enerji olabilir.

Bu durum benimde başıma geldi. Geçici süre evin komple enerjisini kestim. Bir sure sonra voltaj kontrolu yapıp düzgün olduğunu gördükten sonra evi besledim.

Aslında evin girişine bir voltaj koruma devresi koyup herhangi bir anormal durumda sistemi koruma amaçlı kesmeyi düşünüyorum.
bunu asansör varsa anlamak kolay.
asansör yoksa anlamak için ölçü aleti gerekir.

bizim şebeke pek kararlı olmadığı için o cihazların offset ayarlı olanını almak lazım.
şebeke anlık olarak çökünce o cihazlar hemen ayırıyor beslemeyi buda bazen zırt pırt gitti geldi yapıyor en az 1 saniye offset ayarı yapmaya müsade eden birşey takmak lazım

18778 eklentisine bak
şimdi bir empati kur.

Ben konu açtım arkadaşlar bilgisayarım bu acaba ben bu bilgisayara kaç gb daha ram takabilirim diye soruyorum ne cevap alırım?Biz senin anakartını nerden bilelim değil mi?

Bize sana aynısını diyeceğiz senin evin tesisatını nerden bilelim?
Adamı ne yükseltiyon la? Çokta gizemli konuşmamış. Tesisatın projesini çıkarıp önümüze koyacak hali yok. Belliki içeride bir yerde ya kablo koptu, yada gelen fazlarda sorun var. Hani elektronik bir şey olsa, bir şeyler isteyelim de alt tarafı duvardan geçen kablolar var.

Adamı ne yükseltiyon la? Çokta gizemli konuşmamış. Tesisatın projesini çıkarıp önümüze koyacak hali yok. Belliki içeride bir yerde ya kablo koptu, yada gelen fazlarda sorun var. Hani elektronik bir şey olsa, bir şeyler isteyelim de alt tarafı duvardan geçen kablolar var.
Paranoyak işte :katil1:

Yönetim de maşallah kaza yapanlara aranızda anlaşın diyen trafik polisi gibi kavgalara müdahale etmiyor . Şaşkınım valla :)

müdahale etmediğini ne biliyorsun ki?
Yoksa sen bizim özelden konuştuklarımızı görmüyor musun abi?
Ben yukarıdaki 3 no lu mesajın hepten silinmesini isterdim . Kimsenin kimseyle öyle konuşmaya hakkı olmadığını düşünüyorum. Neyse . Ben çok karışmayayım herşeye gene . Yoksa burada da ömrüm fazla olmayacak.

Ben yukarıdaki 3 no lu mesajın hepten silinmesini isterdim . Kimsenin kimseyle öyle konuşmaya hakkı olmadığını düşünüyorum. Neyse . Ben çok karışmayayım herşeye gene . Yoksa burada da ömrüm fazla olmayacak.
Biz burada yararlı olmaktan çıkan, kısır döngüye giren konuları kilitleriz. Alenen karşı tarafa ağıza alınmayacak hakaret edilmediği sürece kimseyi kovmayız, atmayız, engellemeyiz, mesajlarını silmeyiz. Deli, manyak filan gibi hafif kusurlu hareketleri duruma göre değerlendiririz.

Bu konuda ki 3.mesajda "cins" kelimesi kullanılmıştır. Muhatabı konu devamında görüldüğü üzere üstüne alınmamış ve herhangi bir şikayette bulunmamıştır.

Son düzenleme:
Biz burada yararlı olmaktan çıkan, kısır döngüye giren konuları kilitleriz. Alenen karşı tarafa ağıza alınmayacak hakaret edilmediği sürece kimseyi kovmayız, atmayız, engellemeyiz, mesajlarını silmeyiz. Deli, manyak filan gibi hafif kusurlu hareketleri duruma göre değerlendiririz.

Bu konuda ki 3.mesajda "cins" kelimesi kullanılmıştır. Muhatabı konu devamında götüldüğü üzere üstüne alınmamış ve herhangi bir şikayette bulunmamıştır.
Biz buranın yerli halkı olduk.
Sorumuzu sorup cevap alıp yol almak yerine aldığımız cevaba karşılık diğer üyelere yararlı olacağını düşündüğümüz bir bilgimizi paylaşıyoruz

her höd diyene alınsam 116 mesaj 20 beğenide kalırdım :)

Bu konuda ki 3.mesajda "cins" kelimesi kullanılmıştır. Muhatabı konu devamında götüldüğü üzere üstüne alınmamış ve herhangi bir şikayette bulunmamıştır.
Eyvallah üstadım . Kurtlar vadisinden bir enstantane gibi oldu . Allahtan boğaz kesme sahnesi görmedik :)

Şimdiye kadar kimse söylediklerinden dolayı banlanmadı burada :) Tek banladıklarımız, Türkçe bayan ismi ile üye olan uluslararası spamciler.

Fikir özgürlüğünün olmadığı forumlar bir süre sonra tıkanıp kalıyor, o yüzden eleştirilere, hata sert ve ağır eleştirilere tahammül etmemiz lazım. Bu üslubu kullanana aynı üslupla cevap verebilirsin, bu mesaj da engellenmez, ama böyle konular bir süre sonra yararlı olmaktan çıkacağı için konu kilitlenir (ama mesajlar gene silinmez).

Hakaret konusunda net bir kriter koymak kolay değil tabi, ama şunu referans alabiliriz: Eğer bu söylenen laf kanunen hakaret olarak değerlendirebilirse, yani mahkemeye verildiğinde bunun kazanma ihtimali varsa, bunu hakaret olarak değerlendirmemiz lazım. Ama birisi cins dedi diye hakaret davası açılacağını sanmıyorum. Hoş bir üslup değil tabi orasi bir gerçek.

Şimdiye kadar kimse söylediklerinden dolayı banlanmadı burada :) Tek banladıklarımız, Türkçe bayan ismi ile üye olan uluslararası spamciler.

Fikir özgürlüğünün olmadığı forumlar bir süre sonra tıkanıp kalıyor, o yüzden eleştirilere, hata sert ve ağır eleştirilere tahammül etmemiz lazım. Bu üslubu kullanana aynı üslupla cevap verebilirsin, bu mesaj da engellenmez, ama böyle konular bir süre sonra yararlı olmaktan çıkacağı için konu kilitlenir (ama mesajlar gene silinmez).

Hakaret konusunda net bir kriter koymak kolay değil tabi, ama şunu referans alabiliriz: Eğer bu söylenen laf kanunen hakaret olarak değerlendirebilirse, yani mahkemeye verildiğinde bunun kazanma ihtimali varsa, bunu hakaret olarak değerlendirmemiz lazım. Ama birisi cins dedi diye hakaret davası açılacağını sanmıyorum. Hoş bir üslup değil tabi orasi bir gerçek.
Yöneticiye adil davranıyorsun forumda diye iki farklı nick le iki kere ban yedim ismi lazım olmayan forumda . Ne hakaretim ne küfrüm oldu . Bu ne biçim güç zehirlenmesi, şaşırmamak elde değil.

Nötr kopmasından dolayı cihazların zarar görebildiğini okuyorum bazı yerlerde. Ama bana pek mantık yapmıyor, nötr koparsa hiçbir cihaz çalışmaz, ama bir sorun çıkmaması lazım.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back