AM radyo vericileri ne kadar güçlü?

Kontrol kalemi yok. Verici kati bu hale geldikten sonra bence de gitmesi lazim ama anten isini cozemedik.
Ankara'da cok guzel transistorlerim ve moslarim vardi. Onlarla bayagi bir yuksek guclere cikabirlidim ama anten sorunu cozulmeden ugrasmak ise yaramayacak.

Kontrol kalemi yok. Verici kati bu hale geldikten sonra bence de gitmesi lazim ama anten isini cozemedik.
Ankara'da cok guzel transistorlerim ve moslarim vardi. Onlarla bayagi bir yuksek guclere cikabirlidim ama anten sorunu cozulmeden ugrasmak ise yaramayacak.
Frekansa bağlı ama 7-10 MHz civarı ise bir iki tane 2N2222 veya BD139 ile 1-2 watt elde etmek mümkün. 5-10-20 gibi wattlar lazımsa bir veya iki tane IRF510 ve girişine de yukarıdaki yazdığım transistörleri eklerseniz güç elde edebilirsiniz. Çok yüksek frekansa çıkmadıkça RF transistör olmasa da bir yere kadar kazanç ve güç kurtarıyor.

Prototip diye mi bu componentlar uzay boslugunda yoksa masuz mu bu sekilde birlestirmeler yapiyorlar. ?

Frekansa bağlı ama 7-10 MHz civarı ise bir iki tane 2N2222 veya BD139 ile 1-2 watt elde etmek mümkün. 5-10-20 gibi wattlar lazımsa bir veya iki tane IRF510 ve girişine de yukarıdaki yazdığım transistörleri eklerseniz güç elde edebilirsiniz. Çok yüksek frekansa çıkmadıkça RF transistör olmasa da bir yere kadar kazanç ve güç kurtarıyor.

2N2222 ile nasil 1-2 w alacaksin?

Tamam ikinci videoda gordum. Apartmanin tepesinden yoldaki trafik levhasina kadar tel cekmis. Harbi harbi anten yapmis.
Kablo cekerken kimse gormesin abi, Sonra dandik kablo olur elektrik mi kaciriyosun? ya da baska bir sey, fantazi mi yok :gulus2:

Eger o olursa apartmanlarin tuvalet/banyo boslugundaki havalandirma boslugundan asagiya sallandirilabilir ama cok ise yarayacagini sanmiyorum. 4 tarafi duvar cunku.

Forum istatistikleri

Konular
6,204
Üyeler
2,582
Son üye
ottomanwolf

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back