ÇİNDEN VE TÜRKİYEDEN UYGUN ÜRÜNLER

17431 eklentisine bak
Konunun çin tarafını malesef durdurmak zorundayım yine vergiye artışmı yaptılar bilmiyorum ama eskiden bu kadar fazla alınmıyordu eskiden dediğim 3-4 gün öncesine kadar oluşturduğum sepetime 165 lira gibi bir vergi çıkıyordu şuan 171 olmuş durumda sepete ekleme çıkarma yapmadım.

Konuyu türkiyede bulduğum ürünlerden devam ettireceğim çünkü çinden bulduğum etiket fiyatı türkiyeden düşük ürünleri almaya kalkınca türkiyeden pahalıya geliyor.
:kizgin1::kizgin2::kizgin3:
O vergi oranlarını dükkan belirliyor. Normalden (%20) fazla vergi kesmeye çalışan namussuz dükkanlardan kaçının, başkalarına bakın.

O vergi oranlarını dükkan belirliyor. Normalden (%20) fazla vergi kesmeye çalışan namussuz dükkanlardan kaçının, başkalarına bakın.
Aldığım mağazalar "namussuz" mağazalar değil! Daha önce bana aynı kargomu yanlışlıkla 3 kere gönderdiler ve bu 3 paketide geri istemediler veya parasını verin demediler eğer namussuz "olsalardı" durumu bildirip ya geri göndermemi isterlerdi yada parasını verin derlerdi yapmadılar!

Her alışverişimden önce kupon istiyorum miktar berlitmeden 10-20tl değerinde kupon tanımlıyorlar.

Ayrıca verdiğim fotoğraftaki ücretin %20'sini almaya kalksalar 32tl vergi ödemem gerekiyor.
Fakat çıkan vergi aldığım ücrerin %107'si olarak çıkıyor!

m1.png

Bu fotoğrafta ise başka bir mağaza var bunların "namussuz" olup olmadığını bilmiyorum 1 kez alışveriş yaptım daha önce.
Bunlarda %196 vergi alıyor.

Normal alacakları vergi %20'iken kat kat fazlasını alsın?

Aynı durum bir başka mağazada daha karşımıza çıkıyor.
m2.png

Bunlarda %166 vergi alarak yine "namussuzluklarını" kanıtlıyorlar

m3.png

Ucuz bir ürün ekleyeyim dedim belki ucuz olanda bu kadar yapıştırmaz bu namussuzlar.
%65 vergi alarak yine namussuz olduklarını gösteriyorlar.

elektronik ürün alacak mağaza kalmadı.

Son düzenleme:
Ali expresste bana garip gelen benzer bir durum vardı. Aşağı yukarı 1 dolardan ucuz olan her ürüne 13 küsür lira vergi çıkıyor.
1653380010277.png

Aynı mağaza başka bir ürün.

1653380117129.png

Yani ufak tefek 3-5 liralık ürünlerle doldurduğum sepete %150 gibi bir vergi çıkınca tek tek kontrol ettim. Başka mağazalarda da durum böyle. bazı ürünün teklisi 5li paketinden pahalıya geliyordu...

Ali expresste bana garip gelen benzer bir durum vardı. Aşağı yukarı 1 dolardan ucuz olan her ürüne 13 küsür lira vergi çıkıyor.
17471 eklentisine bak

Aynı mağaza başka bir ürün.

17472 eklentisine bak

Yani ufak tefek 3-5 liralık ürünlerle doldurduğum sepete %150 gibi bir vergi çıkınca tek tek kontrol ettim. Başka mağazalarda da durum böyle. bazı ürünün teklisi 5li paketinden pahalıya geliyordu...
aliexpressin mağaza denetiminin farkındayım eğer müşteri ile anlaşmazlığı çözmesse algoritma otomatik olarak binlerce satılmış ürünü dahi olsa son sayfalara atıyor ürününü bu mağazalar göz göre göre bu kadar fazla vergi yazmaz bu kadar vergi yazmaları kendi karlarını arttırmak için olduğunu sanmıyorum şayet bir anlaşmazlıkta birdaha ürün satmayacak hale gelebiliyorlar

aliexpressin mağaza denetiminin farkındayım eğer müşteri ile anlaşmazlığı çözmesse algoritma otomatik olarak binlerce satılmış ürünü dahi olsa son sayfalara atıyor ürününü bu mağazalar göz göre göre bu kadar fazla vergi yazmaz bu kadar vergi yazmaları kendi karlarını arttırmak için olduğunu sanmıyorum şayet bir anlaşmazlıkta birdaha ürün satmayacak hale gelebiliyorlar
Bu riski alacaklarını ben de sanmıyorum. Vergilendirmeyi neye göre hesapladıklarını da tam bilmiyorum. Satıcılardan birinden bilgi almaya çalışıyorum şimdi, nereden soracağımı bulayım hele.

Bu riski alacaklarını ben de sanmıyorum. Vergilendirmeyi neye göre hesapladıklarını da tam bilmiyorum. Satıcılardan birinden bilgi almaya çalışıyorum şimdi, nereden soracağımı bulayım hele.
mağazanın sayfasına girdiğinde iletişim kur/soru sor gibi bir seçenek var

ma.png

03.06.2022
ÇEKMECELİ KUTU 20 ADET
130TL Satış Fiyatı

ÜRÜN LİNKİ;

ÜRÜN EN KÜÇÜK BOYUTTAKİ ÇEKMECEYMİŞ
TANESİ 6.50TL 'YE GELİYOR
ENTEGRE,DİRENÇ,KONDANSATÖR İÇİN BOYUTLARI İDEAL GELDİ BANA.

SİPARİŞ VERDİM GELİNCE FOTOĞRAF ATARIM

Son düzenleme:
03.06.2022
ÇEKMECELİ KUTU 20 ADET
130TL Satış Fiyatı

ÜRÜN LİNKİ;

ÜRÜN EN KÜÇÜK BOYUTTAKİ ÇEKMECEYMİŞ
TANESİ 6.50TL 'YE GELİYOR
ENTEGRE,DİRENÇ,KONDANSATÖR İÇİN BOYUTLARI İDEAL GELDİ BANA.

SİPARİŞ VERDİM GELİNCE FOTOĞRAF ATARIM
Güzel fiyat gibi geldi bana. Eve geçince detaylı bakayım. Olmazsa bende alırım.

Ben hemen aldım abi 6.50'ye karton kutu alamıyorum tamda benim masa boş kaldı diyordum güzel oldu denk geldiği.
Valla ben 2 tane bile alırım. Elimde çok parça var kutulayacak. Bir boyut hesaplaması yapayımda ona göre.

ben sarıyı direnç kondansatörler için bırakıcam.

kalan entegre diyot regülatör transistör vs. çekmecelere taşınacağım
Ben daha önce büyük boy mano almıştım. İçlerini üçe bölüp direnç koydum. Böyle daha hesaplı oldu. Şuanda 30 ₺ fiyatı var. 10 tane alsan 300₺
Çift çekmece olduğu için 20 çekmece sahibi olursun. Eğer aparat ile üçe bölersen toplamda 60 çekmecen olur. İşine geliyorsa böyle yap. Aparatlar konusunda ben yardımcı olurum. 3d basarız.

'Sembol, Hipaş, Mano Çekmeceler' konusundaki mesaj https://mekatronik.org/forum/threads/sembol-hipas-mano-cekmeceler.1761/post-33495

Ben daha önce büyük boy mano almıştım. İçlerini üçe bölüp direnç koydum. Böyle daha hesaplı oldu. Şuanda 30 ₺ fiyatı var. 10 tane alsan 300₺
Çift çekmece olduğu için 20 çekmece sahibi olursun. Eğer aparat ile üçe bölersen toplamda 60 çekmecen olur. İşine geliyorsa böyle yap. Aparatlar konusunda ben yardımcı olurum. 3d basarız.

'Sembol, Hipaş, Mano Çekmeceler' konusundaki mesaj https://mekatronik.org/forum/threads/sembol-hipas-mano-cekmeceler.1761/post-33495
Abi bir hesap yaptım.

Şimdi 300 buna verdim
Ne kadar tutar bilmiyorum tahmini 200 diyeyim sana vereceğim
+
---------------------------
500

500/130
Küsüratlı çıkıyor ama şöyle yapayım;
520 tl ödeyip 4 set 20li çekmecelerden alsam 80 ayrı çekmece eder.
Araya bölme olarak bakırsız plaket alıp kesip yapabilirim
160 ayrı bölme yapabilirim benim masayı biliyosun 2metreye malzemeci gibi dizerim onları.

Yine de teşekkür ederim ağustos ayında bir miktar para geçiyor elime o parayla sıcak hava ve 3d yazıcı almayı düşünüyorum.
o zamana kadar 80 çekmeceli kullanıp alabilirsem 3d yazıcı kendime belki aparat basabilirim belki küçük çekmeceler vs. bilmiyorum hiç tecrübem fikrim yok 3d yazıcılar ile ilgili

Abi bir hesap yaptım.

Şimdi 300 buna verdim
Ne kadar tutar bilmiyorum tahmini 200 diyeyim sana vereceğim
+
---------------------------
500

500/130
Küsüratlı çıkıyor ama şöyle yapayım;
520 tl ödeyip 4 set 20li çekmecelerden alsam 80 ayrı çekmece eder.
Araya bölme olarak bakırsız plaket alıp kesip yapabilirim
160 ayrı bölme yapabilirim benim masayı biliyosun 2metreye malzemeci gibi dizerim onları.

Yine de teşekkür ederim ağustos ayında bir miktar para geçiyor elime o parayla sıcak hava ve 3d yazıcı almayı düşünüyorum.
o zamana kadar 80 çekmeceli kullanıp alabilirsem 3d yazıcı kendime belki aparat basabilirim belki küçük çekmeceler vs. bilmiyorum hiç tecrübem fikrim yok 3d yazıcılar ile ilgili
Yazıcı almadan önce mutlaka konu aç buraya.
Alana kadar da yazıcın varsay. Benim yazcım senin yazıcın. İşin düşünce söyle basıp göndereyim.

Alana kadar da yazıcın varsay. Benim yazcım senin yazıcın. İşin düşünce söyle basıp göndereyim.
Abi çok teşşekür ederim ama bende 3d ÇİZİM YETENEĞİ 0

3d yazıcısı bulunan bir arkadaşım "sen bu işlerden anlyıyorsun:katil1: bizim klima kumandasının duvar aparatı koptu çizer misin demişti" 3 gün fusion 360da uğraşıp durdum sonunda bi kenarı açık içi boş dikdörtgen çizmeyi başardım ama bu duvara vidalanacak birşey ben vida için delikleri açtım ama vidalamak için tornavidanin gireceği yeri açmamışım :katil2:

WEIUGWEUBFEW.png

Yeşiller vida delikleri kırmızı çarpı olan yer tamamn kapalı çizmişim bide 3 kere basmıştık nası çizdiysem basılırken yıkılıyordu

İkisinide almadan konu açacağım gün gün yaklaşıyoruz.
Bir yandan üzülüyorum dolar yükseliyor diye
Bir yandan seviniyorum:kizgin3::kizgin3:

asad.png

En sevdiğim bildirim geldi.
İstanbuldan bu gün çıktıysa yarın gelir herhalde bana.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,879
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back