ÇİNDEN VE TÜRKİYEDEN UYGUN ÜRÜNLER

ŞOK ta bir tane görünce hemen atlamıştım gerisi yok diye üzülmüştüm abi sen toplamışsın kalanını o zaman :D
Ben bunları şoktan almadım ya :D
14-15 tl olduğu zamanlarda koçtaştan almıştım. Şimdilerde 50tl civarı. Hayatta para vermem daha :D

WhatsApp Image 2022-06-04 at 12.11.53.jpeg
WhatsApp Image 2022-06-04 at 12.11.52 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-06-04 at 12.11.52.jpeg

Çekmeceler geldi
Tek bir sorun görebildim işaretlediğim yerde biraz pürüz olması ve bu pürüzün kenara sürtüp çekmeceyi rahat hareket ettirmemesi ama falçata veya zımpara ile ufak uğraş vererek bunu engelleyebiliriz.

Anladığım kadarıyla bunlar 4lü 4lü çıkıyor enjeksiyondan bağlantı noktaları zayıf yapılmış çekerek ayırıyorlar 4 tanesini o yüzden bu pürüzler kalıyor

Ve hepsi üst üste montajşanmış şekilde kargolanıyor ben ayırıp birleştirene kadar çok uğraştım kafanızda nası birleştireceğinizin düzenini kurun öyle ayırıp birleştirin.

Bildiğiniz gibi bunlar mukavemeti fazla ürünler değil kargoda kırlır mı diye şüpheniz olmasın ben kesin 1-2 çatlak kırık ile karşılaşacağımı düşünerek aldım fakat paketlemesini güzel yapmışlardı baloncuklu poşete sarıp üstüne 2 tane karton kutu dolayıp bantlayabildiği kadar bantlamışlar

Son düzenleme:
İçine 4-5 adet deney kartı alabiliyor ama esp8266 v0.1 gibi büyük boyutlu olandan 2 tane koyabilirsiniz
4 tane büyük 7segmanı biraz sıkışıkda olsa koyabiliyorsunuz
2 tane 2x16 ekranı da biraz sıkışık koyabiliyorsunuz.
1 tane 2x20 ekran alabiliyor.

bunların hiçbirisi sağa sola üste sürtünüp çekmecenin açılmasına engel olmadı.

Bu tür fırsat bir ürün bulmuştum zamanında. 5 usd lik bir üründü. Urun bir turlu kargoya verilmedi 2 hafta boyunca. Bende yazı yazmıştım ücreti geri ödemişti site. En sonunda Satıcı bir sure sonra dükkanı kapatmıştı erisilemiyordu. Android box idi ürün.

Bu tür çok ucuz ürün alıp gelen oldumu?

Bu tür fırsat bir ürün bulmuştum zamanında. 5 usd lik bir üründü. Urun bir turlu kargoya verilmedi 2 hafta boyunca. Bende yazı yazmıştım ücreti geri ödemişti site. En sonunda Satıcı bir sure sonra dükkanı kapatmıştı erisilemiyordu. Android box idi ürün.

Bu tür çok ucuz ürün alıp gelen oldumu?
Daha önce mouse pad almıştım yine böyle 0tlye geldi ama çok dandikti 3 4 ay sonra soyulmaya başladı

Aşırı bir fiyat farkı olmadıktan sonra (%40+ gibi) çinli sitelerden ürün almayı tercih etmem çünkü bozulursa falan garanti işleri çok uğraştırıyor. hatta uğraşmayıp direk atıyorsun.
Biraz fazla verip ülkemiz üzerinden satış yapılan "Üretici" yada "Distribütör" garantili ürünleri almak daha mantıklı çok fazla fiyat farkı olmuyorsa.

Yine de Çinli marketlerden alınabilir ürünler şöyle mesela Sony, Sennheiser, Philips vb. gibi markaların ürünlerinin orjinal satışı yapan resmi mağzaları falan varsa olur. Çünkü onu alcağın zaman 2 sene üzerinde gideceğini bilirsin.

Aşırı bir fiyat farkı olmadıktan sonra (%40+ gibi) çinli sitelerden ürün almayı tercih etmem çünkü bozulursa falan garanti işleri çok uğraştırıyor. hatta uğraşmayıp direk atıyorsun.
Biraz fazla verip ülkemiz üzerinden satış yapılan "Üretici" yada "Distribütör" garantili ürünleri almak daha mantıklı çok fazla fiyat farkı olmuyorsa.

Yine de Çinli marketlerden alınabilir ürünler şöyle mesela Sony, Sennheiser, Philips vb. gibi markaların ürünlerinin orjinal satışı yapan resmi mağzaları falan varsa olur. Çünkü onu alcağın zaman 2 sene üzerinde gideceğini bilirsin.
yerli satıcı bilmiyor ne sattığını.
aliexpress'de mağazaya mesaj atıp soruyorsun bu ney diye sana 3 sayfa cevap veriyor.

ben bir dimmer modülü almıştım kullanmayı bilmiyordum o zamanlar yeni elektrınik öğreniyorum satıcı bana uzun tarifler verdi şema attı vs.

fiyat olarak da aradıklarım uyguna geliyor.

yerli satıcı bilmiyor ne sattığını.
aliexpress'de mağazaya mesaj atıp soruyorsun bu ney diye sana 3 sayfa cevap veriyor.

ben bir dimmer modülü almıştım kullanmayı bilmiyordum o zamanlar yeni elektrınik öğreniyorum satıcı bana uzun tarifler verdi şema attı vs.

fiyat olarak da aradıklarım uyguna geliyor.

O kısım doğru, bizde millet ne sattığını bilmiyor. :D
ah ulan para yine yanlış kişilerdesin.

mekanik klavye butonu alacaktık türkiyeden 40 tane parasına çinden kargo+vergi+ürün dahil 80 tane aldık
Ben yine çinlilere pek güvenemiyorum.
Telefonumun ekranı kırılmıştı çinlilerden alsam vergi dahil 420 gibi bişeye denk gelecekti ama burdan 850 liraya aldım ekranı çünkü riske giremem.
Sana da hak verdim biraz düşününce, alınacak şey olur alınmayacak şey de olur çinlilerden.

Ben yine çinlilere pek güvenemiyorum.
Telefonumun ekranı kırılmıştı çinlilerden alsam vergi dahil 420 gibi bişeye denk gelecekti ama burdan 850 liraya aldım ekranı çünkü riske giremem.
Sana da hak verdim biraz düşününce, alınacak şey olur alınmayacak şey de olur çinlilerden.
aldığın %95 elektronik üründe çinlilere güvenmiş oluyorsun.
satıcı değişince sadece muhattap bulma ihtimalin artıyor ürün aynı ürün.
muhattap için 1.5-2 katı parayı ödemeye gerek yok zaten sorunu anlatsan da anlamıyorlar veya anlamamazlıktan geliyorlar.

aldığın %95 elektronik üründe çinlilere güvenmiş oluyorsun.
satıcı değişince sadece muhattap bulma ihtimalin artıyor ürün aynı ürün.
muhattap için 1.5-2 katı parayı ödemeye gerek yok zaten sorunu anlatsan da anlamıyorlar veya anlamamazlıktan geliyorlar.

Hepsi de aynı değil şimdi mesela ekranı aldığım adam sipariş verdiğim halde gidip cep telefonumu arayıp doğru alıp almadığım hakkında aradı bilgilendirdi.
Senin dediğin gibi bir çoğu sattığı ürünü bilmiyor ve aradaki aracı konumunda olduklarında maaliyeti de artıyor alacağın ürünün.
Bir sorun yaşadığım taktirde çözüm için daha pratik çözümler sunarlarsa falan çinli sitelere de yönelebilirim.
Bende ki olay tamamen sorunla karşılaştığında muhattap bulabilme.
Genelde de bişey alırsam ilk almaya çalıştığım yer amazon oluyor çünkü tüketiciye yönelik sundukları çözümler falan bana daha mantıklı geliyor.
Seni bilmem ama benim için alacağım üründeki yaşabileceğim sorundan dolayı kolay çözüm bulabilmek daha önemli.
Çok fazla bana dokunabilecek bir ücret olmadığı zamanda hizmetin kalitesi için bu rakamların ürüne verilmesi benim için sorun olmuyor.

Hepsi de aynı değil şimdi mesela ekranı aldığım adam sipariş verdiğim halde gidip cep telefonumu arayıp doğru alıp almadığım hakkında aradı bilgilendirdi.
Senin dediğin gibi bir çoğu sattığı ürünü bilmiyor ve aradaki aracı konumunda olduklarında maaliyeti de artıyor alacağın ürünün.
Bir sorun yaşadığım taktirde çözüm için daha pratik çözümler sunarlarsa falan çinli sitelere de yönelebilirim.
Bende ki olay tamamen sorunla karşılaştığında muhattap bulabilme.
Genelde de bişey alırsam ilk almaya çalıştığım yer amazon oluyor çünkü tüketiciye yönelik sundukları çözümler falan bana daha mantıklı geliyor.
Seni bilmem ama benim için alacağım üründeki yaşabileceğim sorundan dolayı kolay çözüm bulabilmek daha önemli.
Çok fazla bana dokunabilecek bir ücret olmadığı zamanda hizmetin kalitesi için bu rakamların ürüne verilmesi benim için sorun olmuyor.
hiç umrumda değil satıcı desteği.

kendim içinden çıkamayacağım bir ürünse görerek alırım.

geçen günlerde ofise ketıl aldık 2 hafta oluyor.
Ben beğendiğimiz modelin en dip fiyatını n11de buldum aldık geldi ama ketılın ısınınca atan mekanizması çalışmıyor aldığına kaynıyor iade edelim falan dediler ben yaparım diye söktüm kargoda top gibi oynananmaktan kaynaklı galiba kurulan butonun yayı yerinden çıkmış içeride duruyor uzun uğraşlar sonucu nasıl takıldığını anlayıp taktım yerine 2 haftadır kullanıyoruz sorunu yok ısınınca atıyor.

Ama bu telefon televizyon gibi birşey olsa görerek alırdım.

hiç umrumda değil satıcı desteği.

kendim içinden çıkamayacağım bir ürünse görerek alırım.

geçen günlerde ofise ketıl aldık 2 hafta oluyor.
Ben beğendiğimiz modelin en dip fiyatını n11de buldum aldık geldi ama ketılın ısınınca atan mekanizması çalışmıyor aldığına kaynıyor iade edelim falan dediler ben yaparım diye söktüm kargoda top gibi oynananmaktan kaynaklı galiba kurulan butonun yayı yerinden çıkmış içeride duruyor uzun uğraşlar sonucu nasıl takıldığını anlayıp taktım yerine 2 haftadır kullanıyoruz sorunu yok ısınınca atıyor.

Ama bu telefon televizyon gibi birşey olsa görerek alırdım.
Hah işte olay o, alınacak şey olur alınmayacak şey de olur çinlilerden.
Birkaç defa çok cazip geldiği için ürün almışlığım var çinlilerden ama pek tercih etmiyorum.
Yukarıda ki tornavida seti mesela çok uygun ihtiyacım olsa kesinlikle alırdım.
Ayda bir bişeyler alıyorum hobi ve ihtiyaçlardan zaten. Sık Sık alıyor olsam çinli satıcıları takip eder o şekilde ürünlerden alırdım.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,878
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back