Colubris access point ayarları hakkında

Çok eski bir bilgisayar bulup oradaki tarayıcı ile bağlanmaktan başka çare yok gibi.
Internet Explorer menülerinde bir yerde TLS 1.0 kullanımı için ayar vardı. Müşterilere bunu tavsiye ederdik. Güncellemeyin sistem bozulur vs..

Screenshot_20240511_222750.jpg

Atmadım sinirlerim bozuldu.

TLS 1.0 ı ayarladım. Arayüze girmek için ip adresini girdim. İlk anda açıldı. Ülke bölge seçimi geldi. Kullanıcı adı ve şifre ekranı geldi. Kullanıcı adı ile şifreyi girdim sonraki ekrana ulaşamadım yine sıkıntı çıktı.

Sırf bununla bir kaç saat uğraştım. Sonuç elde edemedim sinirlendim ve kenara koydum. Altı üstü bir access point. Ama bu kadar uğraştırmaması lazım.

Birde elimde yine airties in access pointi var. Oda kablodan kablosuz yayın yapıyor ama benim kattan kata yayını iletmem lazım malesef kattan kata kablo geçirmem de mümkün değil. Onu da repeater olarak çalıştıramadım.

Kendimden şüphe etmeye başladım. Ben salak mıyım diye.

Atmadım sinirlerim bozuldu.

TLS 1.0 ı ayarladım. Arayüze girmek için ip adresini girdim. İlk anda açıldı. Ülke bölge seçimi geldi. Kullanıcı adı ve şifre ekranı geldi. Kullanıcı adı ile şifreyi girdim sonraki ekrana ulaşamadım yine sıkıntı çıktı.

Sırf bununla bir kaç saat uğraştım. Sonuç elde edemedim sinirlendim ve kenara koydum. Altı üstü bir access point. Ama bu kadar uğraştırmaması lazım.

Birde elimde yine airties in access pointi var. Oda kablodan kablosuz yayın yapıyor ama benim kattan kata yayını iletmem lazım malesef kattan kata kablo geçirmem de mümkün değil. Onu da repeater olarak çalıştıramadım.

Kendimden şüphe etmeye başladım. Ben salak mıyım diye.
Kullanici adi ve parolayi admin admin diye okumustum

Bu cihazi yapanlar hep bu cihazla hayat donerse para kazanamayacakalrini bildikleri icin, taslardan birini hep oiynatirlar. Seninkinde 1 kac tas oynamistir. Ancak saolsunlar bu kapitalizmden tiksinenler, bunlar icin cozum yollarida uretiyorlar. E bu da bize biraz kulfet oluyo hepsi o , sinirlerini bozma abi. sakin sakin halledilir.

Serkan abi sanirim buna bakmadin, benim de basima bununla ilgili bir olay geldi, :gulus2: Eski bir RUCKUS ZoneFlex 7341 . Bence ugrasmadiysan hic baslama benden haber bekle , win7 kurmadan ve baska bir sey kurmadan AP gibi ayarlamaya calisacam bunu.

Serkan abi sanirim buna bakmadin, benim de basima bununla ilgili bir olay geldi, :gulus2: Eski bir RUCKUS ZoneFlex 7341 . Bence ugrasmadiysan hic baslama benden haber bekle , win7 kurmadan ve baska bir sey kurmadan AP gibi ayarlamaya calisacam bunu.

Haberini bekliyorum. İlerleme kaydedemedim.

Xp bir makina bulursam onunla deneyeceğim.

Bende Linux Mint ve Mozilla Firefox var. Modem e Reset attim, arkasinda bir dugme vardi, 30 sn kadar basili tuttum, HARD RESET oluyor. sonra uygun bir kablo ile bilgisyara bagladim. Bilgisayara sabit bir ip atadim. Netmask 255.255.255.0 olacak, orada yazan 24 te ayni anlama geliyor.
1717369898858.png

Bilgisayar bu sekilde modemden ip adress alabilmeli ve baglanti kurulmali, kurulmuyor ise bir sorun vardir once o halledilmeli. Sonra mozilla firefox u actim. Adres satirina about:config yazdim.
1717370067209.png

sonra asagi bir pencere acilacak, ona tamam kabul diyeceksin :gulus2:

sonra bir arama kutusu goreceksin orayada security.tls.version.min yazacaksin

1717370219188.png

sonra en sagdaki kalem a bas ve o sayiyi 1 yap, orjinalinde 3 yaziyordu.

Sonra kalem yerine bir tik cikacak. ona bas.
1717370297010.png

Sonra modemin ip adresini yazabilirsin. sana bir milyon uyari satiri gosterecek, tehlikeli felan filan diyecek. tamam kabul sen devam et felan diyeceksin.

Sonra mal senindir abi. :gulus2:

Mozilla Firefox yok ise kesinlikle kur version en son olsun.

Anladigim zaten sen buraya kadar gelmis olabilirsin, su HARD RESET o modemde nasil yapiliyor bir de ona bakabilirsin, ben yapmayinca calismamisti.

Bu bir usttek electorronikci abinin mesajinda yazilanla ayni configrasyon, bir de bu olmassa taydin abinin gonderdigi mesajda bir ayar daha var onu da ekleriz.

Serkan abi, bu windows ta denendi ama olmadi, haberin olsun

Malesef openssl kütüphanesinden ilgili fonksiyonları çoktan düşürmüşler. Yani o ayar güncel versiyonlarda bir işe yaramaz. Zaten ilgili makale firefox 43 içindi.

Şu sayfaya gidin:

Burda en eski 45.9 var.
security.tls.version.min=1 olmazsa 0 ile deneyin.

Win7 makinada Firefox un eski bir versiyonunu kurdum. Tls1 destekliyor.

Access pointin arayüzünde şifre giriş ekranına kadar ilerledim ama yine sorun çıktı.

Dediğim gibi eski çalışan bir makina bulursam birde onunla deneyeceğim.

@sedat da bir makinaya Xp kutacaktı eger kurarsa olmadı onunla deneyebiliriz.

Yada bir çukur kazıp içine gömüp duasını okuyacağım artık.

Win7 makinada Firefox un eski bir versiyonunu kurdum. Tls1 destekliyor.

Access pointin arayüzünde şifre giriş ekranına kadar ilerledim ama yine sorun çıktı.

Dediğim gibi eski çalışan bir makina bulursam birde onunla deneyeceğim.

@sedat da bir makinaya Xp kutacaktı eger kurarsa olmadı onunla deneyebiliriz.

Yada bir çukur kazıp içine gömüp duasını okuyacağım artık.
müsait zamanda deneyeceğim ama firefox kurmasaydın keşke win 7 nin explorer ile deneseydin.

Serkan abi bu baglanti kurdugunuz kablo varya , 8 pin, ondan da bir emin olsak. Bunu soylerken hem disardan bilgisayara bagladiginiz hem de modemin disindan icerisindeki pcb ye giden bir kablo daha var sanirim, bir de ondan emin olmak gerek. Bu dis ortam modem i oldugundan pin uzerinde oksit var mi diye de bakabilir misiniz?

Bir de POE ile besliyorsaniz , icerisinde de bir adaptor girisi olmasi lazim ordanda beselemeyi deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Sizin kine benzer bir baska modelle de karistirmis olabilirim.

HARD RESET butonuda sanirim yine icerisindeki pcb uzerinde.

Birde enteresan bir sey var aklimda, siz normalde baglaniyorsunuz, daha sonra parola giriyorsunuz sonra baglanti kopuyor, sanki pcb uzerinde bazi yerleri acip guc gereksinimlerini karsilayamadigi icin bir sorun oluyor diye dusunmeye basladim. :emindegil1:

Son düzenleme:
Serkan abi bu baglanti kurdugunuz kablo varya , 8 pin, ondan da bir emin olsak. Bunu soylerken hem disardan bilgisayara bagladiginiz hem de modemin disindan icerisindeki pcb ye giden bir kablo daha var sanirim, bir de ondan emin olmak gerek. Bu dis ortam modem i oldugundan pin uzerinde oksit var mi diye de bakabilir misiniz?

Bir de POE ile besliyorsaniz , icerisinde de bir adaptor girisi olmasi lazim ordanda beselemeyi deneyebilirsiniz.

Bağlantı kurduğum kablo ile elimdeki başka bir modeme bağlanıp ayarlarına giriyor arayüze erişiyorum.

Poe den değil cihaz üzerinde dc 5 volt besleme portundan besliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
6,178
Üyeler
2,567
Son üye
GaziBey

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back