Creative inspire 4.1 4400 ses sistemi arızası

12v 3A adaptoe diye nette bak. N11 de felan vardir.
Baska ariza yok degil mi? Cihaz calisiyor muydu en son?

Ekler

• IMG-20200410-WA0003.jpg
    IMG-20200410-WA0003.jpg
    96.3 KB · Görüntüleme: 230
hocam ses alamayı başardım ama potansiyometre hiç bir işlev görmüyor ses açıp kısmıyor sonuna getirince sesi kapatıyor
Potu yanlış mı bağladın? Şemasına göre bir daha gözden geçir.
Multımetre var mı kond bacağında kaç v var?
Benim eski mesajlarımda bir trasistör vardı üstü yapışkan dolu onu da temizleyip lehimlerini tazele. Çevresindeki elemanların da lehimlerini tazele...

Potu yanlış mı bağladın? Şemasına göre bir daha gözden geçir.
Multımetre var mı kond bacağında kaç v var?
Benim eski mesajlarımda bir trasistör vardı üstü yapışkan dolu onu da temizleyip lehimlerini tazele. Çevresindeki elemanların da lehimlerini tazele...
hocam 12v 1 amper adaptör takınca ses geliyor yalnız pot gene çalışmıyor mavı kond volt ölçümü 10 v çekiyor diğer 12 v 5 amperlik adaptörü takınca voltaj akımı sürekli değişiyor dün denedim 5 amperlik adaptör çalıştı ama bugün adaptörün ışığı yanıp yanıp sönüyor

yok ses almayı başardım ama pot işe yaramıyor sadece pot çıakrınca ses yavaş yavaş kapanıyor 12v 5 amper adaptör takılı iken 10 v civarında akım çekiyor sesi son yapınca telden ses boğuluyor

10 v olmamali. Daha yuksek olmali. Adaptorun bozuk olabilir. Peki olcu mu adaptorun taktigin soket uzerinden yapsana . Kac v okuyacaksin?

Forum istatistikleri

Konular
5,833
Üyeler
2,478
Son üye
TA3CD

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back