Creative inspire 4.1 4400 ses sistemi arızası

Potansiyometre görünür şekilde bir kaç açıdan bu bağlantıyı nasıl yaptınız birkaç resim çekip eklermisiniz bakalım.

Yardımcı olur musunuz . Creative insprie 4.1 4400 elimde var . Ama volume control kablosu şu şekilde . Ucunda yeşil sarı siyah beyaz kırmızı ve mavi olmak üzere 6 tane kablo var . Herhangi biyerden kumandasını temin edebilir miyim , ya da çalıştırabilmek için ne yapmam gerekiyor ? Pek bu işlerden anlamıyorum internetten araştırırken buraya düştüm :) O yüzden anlatırken biraz detaylı anlatabilir misiniz ?
02c38329-50e8-4c27-9906-f8c705ec012b.jpg

Son düzenleme:
Elimde bu malzemeler var ( b50k potansiyometre , buton ve anahtar ) iş görür mü ya da hangi mazlzemeleri almam lazım hangi kabloya nereye lehimlemem lazım yardımcı olur musunz ?

Ekler

• d29dcb2b-bd6b-49f8-838b-c52ebc0f1d20.jpg
    d29dcb2b-bd6b-49f8-838b-c52ebc0f1d20.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 481
Konu içerisinde bağlantının detayları anlatılıyor. Baştan okursan yararlı olur.

Kablo renklerinin sokette hangi pine denk geldigini bulun. Bunu yapabilmek icin multimetre lazim.
Pinleri bulduktan sonra fotoya bakarak baglantiyi yaparsiniz.
Ozelden yazmissiniz kusura bakmayin yeni gordum

Merhaba, bende creative 4400 aldım. Arızalıymış , tamir ederken buradan çok faydalandım. Ben evdki malzemelerden aşağıdaki gibi bir şey hazırladım
IMG_20200701_190238.jpg

Merhaba bende bu cihazdan bulmuştum ancak sadece kabin olarak yani kumanda kartı felan yoktu buradan yararlanarak yaptım ama takılan 4 hapörlörden front'tan biri rear dan biri çalışıyor sadece diğer ikisini çalıştıramadım ne yapılmalı bu durumda ?

Merhaba bende bu cihazdan bulmuştum ancak sadece kabin olarak yani kumanda kartı felan yoktu buradan yararlanarak yaptım ama takılan 4 hapörlörden front'tan biri rear dan biri çalışıyor sadece diğer ikisini çalıştıramadım ne yapılmalı bu durumda ?

Sadece bir taraf çalışıyorsa (sağ veya sol) o zaman diğer tarafın amfisi arızalı olabilir. Çalışan taraf ile çıkış katında karşılaştırmalı ölçümler yapabilirsin. Bu tamirat işleri biraz dedektiflik gerektirir, sebep sonuçtan giderek yapılır. Öyle hazır her durumda işe yarayacak genel reçeteler yok.

Cihazın içini açıp ayrıntılı resimler koy, sonra cihazı test ederken oluşturduğun bağlantıların tamamını gösteren resimler de ekle. Bu cihazın çalışanı da forum üyelerinin bazılarında var, sana fikir verebilirler. Nerede hangi voltajı görmen gerektiğini mesela.

Sadece bir taraf çalışıyorsa (sağ veya sol) o zaman diğer tarafın amfisi arızalı olabilir. Çalışan taraf ile çıkış katında karşılaştırmalı ölçümler yapabilirsin. Bu tamirat işleri biraz dedektiflik gerektirir, sebep sonuçtan giderek yapılır. Öyle hazır her durumda işe yarayacak genel reçeteler yok.

Cihazın içini açıp ayrıntılı resimler koy, sonra cihazı test ederken oluşturduğun bağlantıların tamamını gösteren resimler de ekle. Bu cihazın çalışanı da forum üyelerinin bazılarında var, sana fikir verebilirler. Nerede hangi voltajı görmen gerektiğini mesela.
Teşekkür ederim . 2 tane olan çıkışı 4 hoparlöre paylaştırarak ihtiyacımı giderdim

Muhtemelen diğer çıkışlara ait ya entegreler arizali yada o entegrelere ses sinyali ulaşmıyor.

Bu durumun bir cok nedeni olabilir. Adim adim ilerlemek lazim.

Farkli bir adaptor dene.
Merhabalar Hocam ben adaptorum kayıp oldugundan , 12 V 3 A DC adaptor aldım fakat AC olması gerektiği yazıyor bazı sitelerde , Bu konuda daha takıp denemedim ama bunun urunu bozabilecegi yazıyor. Ne düşünüyosunuz ? Öneriniz nedir? Bu arada hiçbir kablo tesisatı bulunmayan bu farklı sistemi sayenizde çalıştırdım sağolun hepiniz .
WhatsApp Image 2020-09-30 at 16.45.42.jpeg

Merhabalar Hocam ben adaptorum kayıp oldugundan , 12 V 3 A DC adaptor aldım fakat AC olması gerektiği yazıyor bazı sitelerde , Bu konuda daha takıp denemedim ama bunun urunu bozabilecegi yazıyor. Ne düşünüyosunuz ? Öneriniz nedir? Bu arada hiçbir kablo tesisatı bulunmayan bu farklı sistemi sayenizde çalıştırdım sağolun hepiniz .
5525 eklentisine bak

AC gereken bir girişe DC bağlayabilirsin sorun olmaz. Voltaj ve akım verme kapasitesi uygun ise takabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
5,822
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back