Demonte Güç Kaynağı Kademeli Trafo KiCad Çizimi

Gokrtl

Gökhan Kartal
Staff member
abi garibanın 3d çizimini nerden buldun ben hiçbir yerde 3d görüntüsünü bulamadım.
3b.png

Gokrtl

Gökhan Kartal
Staff member
3d görüntüleme bende yapıyoprum ama bulduğum her pico için kütüpahnede 3d görüntüsü yok sadece ayak izi çıkıyor 3d görüntülemede.
Picoyu haricen eklemen gerekiyor. Bir yerde anlatımı vardı. Şimdi iş başı yapmak üzereyim.
İlerleyen saatlerde bulur atarım.

Ahmet

Kıdemli Üye
Picoyu haricen eklemen gerekiyor. Bir yerde anlatımı vardı. Şimdi iş başı yapmak üzereyim.
İlerleyen saatlerde bulur atarım.
ben easyEDA kullanıyorum ama bana o dosyası gösterirsen easyEDA için altium,kiCAD ve eagle'de kullanılan çizilen herşeyi kurabiliyorsun biraz uğraşarak.

Gokrtl

Gökhan Kartal
Staff member
ben easyEDA kullanıyorum ama bana o dosyası gösterirsen easyEDA için altium,kiCAD ve eagle'de kullanılan çizilen herşeyi kurabiliyorsun biraz uğraşarak.

Nasıl Eklendiğinin Anlatımı

Ahmet

Kıdemli Üye

Nasıl Eklendiğinin Anlatımı
inat etmenin anlamı olmadığını kiCAD kurmam gerektiğini anladım

taydin

Timur Aydın
Staff member
Güç kaynağı kartı, mikroişlemci kartı, sekonder anahtarlayıcı kartları ayrı ayrı yaparsan daha iyi olur bence.

Gokrtl

Gökhan Kartal
Staff member
Güç kaynağı kartı, mikroişlemci kartı, sekonder anahtarlayıcı kartları ayrı ayrı yaparsan daha iyi olur bence.
Abi düşündüm de kutuda yer yok pek. Parça parça sağa sola sıkıştıracağıma yekten bir yere monte ederim diye düşündüm. Bir de öyle parça parça yapınca kablolamak gerekiyor. Kablo işini sevmiyorum. :)

Gokrtl

Gökhan Kartal
Staff member
abi bakarken aklıma geldi bu saatden sonra dönüşü zor olur ama keşke usb bağlantı noktasını kartın dış yüzeyine bakacak şekilde koysaydın belki müdahale gerekirse takman daha kolay olurdu.
Picoyu canımız isteyince çıkarabiliyoruz. Ben anakart üzerinde işlemci programlamayı sevmiyorum.

Gokrtl

Gökhan Kartal
Staff member
@taydin abi çıkış GND yi yanlış hatta mı bağlamışız yoksa bana mı öyle geliyor?

GND.png

Ahmet

Kıdemli Üye
bence yanlış abi 4148'den Amper seviyesinde akım çekemezssin onların skalası 10-20mA diye biliyorum.

Son düzenleme:

taydin

Timur Aydın
Staff member
O üç diyodun anodu şaseye bağlanacak.

taydin

Timur Aydın
Staff member
Aynen

Gokrtl

Gökhan Kartal
Staff member
Şurada kafama bir şey takıldı.
Bu devre 220v anahtarlayacak. 220v'un bir ucunu bu devreye girip anahtarlayacağım. Diğer ucunu direk şebekeye bağlayacağım.
Bu doğru bir kullanım mı? Yoksa diğer ucu da devreye eklemek gerekiyor mu?

faz anahtar.png