Demonte Güç Kaynağı Kademeli Trafo KiCad Çizimi

Nasıl Eklendiğinin Anlatımı
inat etmenin anlamı olmadığını kiCAD kurmam gerektiğini anladım

Güç kaynağı kartı, mikroişlemci kartı, sekonder anahtarlayıcı kartları ayrı ayrı yaparsan daha iyi olur bence.

Güç kaynağı kartı, mikroişlemci kartı, sekonder anahtarlayıcı kartları ayrı ayrı yaparsan daha iyi olur bence.
Abi düşündüm de kutuda yer yok pek. Parça parça sağa sola sıkıştıracağıma yekten bir yere monte ederim diye düşündüm. Bir de öyle parça parça yapınca kablolamak gerekiyor. Kablo işini sevmiyorum. :)

abi bakarken aklıma geldi bu saatden sonra dönüşü zor olur ama keşke usb bağlantı noktasını kartın dış yüzeyine bakacak şekilde koysaydın belki müdahale gerekirse takman daha kolay olurdu.
Picoyu canımız isteyince çıkarabiliyoruz. Ben anakart üzerinde işlemci programlamayı sevmiyorum.

@taydin abi çıkış GND yi yanlış hatta mı bağlamışız yoksa bana mı öyle geliyor?

GND.png

bence yanlış abi 4148'den Amper seviyesinde akım çekemezssin onların skalası 10-20mA diye biliyorum.

Son düzenleme:
O üç diyodun anodu şaseye bağlanacak.

Aynen

Şurada kafama bir şey takıldı.
Bu devre 220v anahtarlayacak. 220v'un bir ucunu bu devreye girip anahtarlayacağım. Diğer ucunu direk şebekeye bağlayacağım.
Bu doğru bir kullanım mı? Yoksa diğer ucu da devreye eklemek gerekiyor mu?

faz anahtar.png

Şurada kafama bir şey takıldı.
Bu devre 220v anahtarlayacak. 220v'un bir ucunu bu devreye girip anahtarlayacağım. Diğer ucunu direk şebekeye bağlayacağım.
Bu doğru bir kullanım mı? Yoksa diğer ucu da devreye eklemek gerekiyor mu?

17434 eklentisine bak
bu moc30xx'in çkışında bir karmaşıklık olmuş abi şu şekilde yapmalısın;

MOC.png

Ben bu şekilde kullanıyorum hep

Fişin yer değiştirmesi fark ediyor mu?

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,660
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back