Havya İstasyonu Tavsiyesi

yanikdiyot

Yeni Üye
Herkese Merhabalar... Forumdaki mesajları ve konuları okudum fakat biraz süre geçtiği gene böyle bir konu açtım..
1000-1300 TL bandında havya ve üfleme istasyonu alacağım... Bu fiyata kaliteli ürün zor ama değerli fikirlerinizi ve önerilerini bekliyorum...
Evde laptop tamiri, smd lehimleme sökme vs işlerinde kullanacağım, bütçem bu kadar olduğu için maalesef çok kaliteli bir şey alamayacağımı biliyorum, insallah ilerde nasip olur :)

tsk ederim...bende su markalar arasında kaldım hangisi daha iyidir bilemedim...Yihua ve wellhise...

WellHise WH 862D+ Sıcak Hava Üflemeli Hayva İstasyonu

Yihua 898D Çift Göstergeli Lehim ve Hava Üfleme Istasyonu​

Yihua 706 Isı Ayarlı Sıcak Hava Üfleme Lehimleme Havya Istasyonu Dijital Ekran​

Sunline 852D+ Brushless Sıcak Hava Üflemeli Havya İstasyonu​

hepsi 1000 TL civarında sadece sunline 1250

Son düzenleme:
Bende Sunline 852D+ var. Bunu uzun zaman kullandım, kendi sınıfına göre değerlendirdiğimizde herhangi bir şikayetim de olmadı. Daha sonra Quick'ın sıcak havasını alınca boşa çıktı. Şimdi 850D+'nın havyası yok ve sıcak hava kolunun da fanı arızalı. Aslında bunlar da sorunsuzdu 601D yi satarken ona taktım.

Neyse sonuç olarak bu ürünlerin neredeyse tamamı aynı havya ve sıcak hava kolunu kullanıyor. Dolayısıyla bütçen için en uygun olanı alman daha doğru olur.

IMG_20220313_165948.jpg
IMG_20220313_170005.jpg

Bende Sunline 852D+ var. Bunu uzun zaman kullandım, kendi sınıfına göre değerlendirdiğimizde herhangi bir şikayetim de olmadı. Daha sonra Quick'ın sıcak havasını alınca boşa çıktı. Şimdi 850D+'nın havyası yok ve sıcak hava kolunun da fanı arızalı. Aslında bunlar da sorunsuzdu 601D yi satarken ona taktım.

Neyse sonuç olarak bu ürünlerin neredeyse tamamı aynı havya ve sıcak hava kolunu kullanıyor. Dolayısıyla bütçen için en uygun olanı alman daha doğru olur.

15984 eklentisine bak15985 eklentisine bak
Yihua 706 da karar kaldım , cok tsk ederım yardımınız için

Diyaframlı mı yoksa fanlı mı? Diyaframı ise iyi mi kötümü bilemem ama illa ki fark olur. Benim tecrübelerim fanlı sıcak hava için geçerli.

Diyaframlı mı yoksa fanlı mı? Diyaframı ise iyi mi kötümü bilemem ama illa ki fark olur. Benim tecrübelerim fanlı sıcak hava için geçerli.
Blower tipi sıcak hava tabancası diyor ,sizin dediğinizden fanlı

Ekler

• aaa.jpg
    aaa.jpg
    42.5 KB · Görüntüleme: 296
Aşağıdaki şekilde bombeli olduğu zaman fan kolun içinde oluyor. Diğer türlü senin paylaştığın gibi düz olanlar, yani blower dediği üfleme işi kutunun içinden yapılıyor.

Sunline-852D.jpg

Bu arada tekrar hatırlatayım, iyi markaların hepsi paylaştığın gibi üfleme yapıyor. Ben bu sınıftaki ürünlerde o tarz kullanmadığım için aldığın ürün iyi ya da kötü diyemem.

Bu arada tekrar hatırlatayım, iyi markaların hepsi paylaştığın gibi üfleme yapıyor. Ben bu sınıftaki ürünlerde o tarz kullanmadığım için aldığın ürün iyi ya da kötü diyemem.
soyle yazmıslar

Blower tipi sıcak hava tabancası : Rüzgar, diyafram pompasından daha güçlüdür. (üfleyici 200L/dakikadır, ancak diyafram sadece 24 ~ 28L/dakikadır).

Kutunun içinde yapıyor ama dediğiniz gibi o zmn, öğrenmiş oldum tsk ederim... Class marka kullanmıstım fan kolundan da onun ki galiba bombeliydi, ama boylesini ilk defa tecrübe edicem :)

Fan 'lı veya Pompa motorlu diye açıklanırsa, daha anlaşılır olur.
Fanlı nın gücü azdır uzun ömürlüdür.( fan ses yaparsa yağlanır, fan bozulursa yenisi ucuzdur.
Pompalının hava üfleme gücü fazladır. Pompa arızası durumunda, Parçası bulunmayabilir.

Kullanırken; rezistans kopmalarına engel olmak için, kolu yere düşürmemeye veya hızlıca masaya vurmamaya dikkat edilecek.

Blower tipi sıcak hava tabancası diyor ,sizin dediğinizden fanlı
Bu tarz istasyonların havya kısımları genelde iyi olmuyor. Sıcak hava kısmı iyi olabilir havya ile ilgili olarak size tavsiyem ısı sensörü uçta yer alan istasyon çalışırken ucu çıkarılabilir modellerden almanız. örneğin t12 veya jbc tarzı uç kullanan havya istasyonları var. Bende ksger t12 var şu an kurdan dolayı biraz yüksek fiyatı ancak buna alternatif diy kitleri var mesela linkini vereceğim kite bir besleme ve bir kutu ayarlayarak kendi istasyonunuzu yapabilirsiniz. laptop adaptörü bile olur. Kargosuz fiyat su an 191 tl AliExpress'te.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,854
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back