Havya ucu temizliği için Sünger mi tel mi ?

Su ile havya ucu temizlemenin lehim ustune cok iyi bir etkisi oldugunu , minik bir termal sok un gerekli oldugunu okudum , ama nerde okudum bilmiyorum. Havya ucundaki temizliginde tam olarak su ve sungerle yapilabildigini hatirliyorum. Bir de temizlik icin princ malzeme kullanmak digerlerine gore daha iyi diye duymustum. simdi baktimda hemen hemen ayni gorusleri olan 2 link asagida .

Ben Hatay dan bir araba yikama sungeri almistim, araba cizmiyor diye, adamlar dedi once suda bekleyecek yoksa tas gibi oluyor. Sungerde hic bir sey yok islaninca yumusuyor. Dursun kuruyunca kemik gibi oluyor. Oyle bir sunger olabilir belkide
Değil. Havya yanında verilen süngerler 0.5 mm kalınlığında kuru iken. Sert te değil. ıslanınca 1 cm oluyor kalınlığı.
İlk başlandığında normal olan sünger zaman içinde ıslanıp kurudukça sertleşiyor. Su buhar olunca geriye mineraller ve yoğun kireç kalıyor. Zaten süngerin rengi de değişiyor. Sirkeli su ile yıkayıp durulayın göreceksiniz yumuşadığını.

Ek: Haa birde havyanın süngerde bıraktığı kurumu temizlemek için ılık su ve deterjan kullanın.

Selülöz tabanlı mutfak süngerleri war. Doğal sünger diye satmaya çalışıyorlar çoğu yerde.
Alttaki yeşil tabakayı ayırın havya yanında verilen sünger bu işte.
Ben kullanıyorum. Deniz süngerini bulmasıda kullanmasıda zor. Zira çok para.
34536 eklentisine bak
Bugün marketleri bir gezeyim bakayım bu süngerden var mı veya elektronikçileride gezeyim fiyatlar aynı ise yada attığınız mutfak süngeri daha ucuz ise kesinlikle onu tercih ederim. Hem yüzey alanı fazla ve her yerde bulunabiliyor, havya süngerini bulmam pek mümkün değil gibi.
Nemli olacak Sulu zırtlak değil.
Yanınızda şöyle bir şişe bulundurun. Limon sosu şişesi imiş zamanında :cheeky1:
Birkaç damla akıtın kafi. En kolayı bu.34537 eklentisine bak
Ben musluğu hafif açıp ıslatıyorum sonrasında el ile güzelce sıkıp fazla suyu aldıktan sonra nemli bir hale geliyor. :D Kapağı delinmiş pet şişem maalesef çöpe gitmiş.

Forum istatistikleri

Konular
6,154
Üyeler
2,558
Son üye
cenkacar

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back