Havya ucu temizliği için Sünger mi tel mi ?

ibrahimcelik

Aktif Üye
Ben tel kulaniyorum. Siz hangisini kullanıyorsunuz ve hangisinin uç için daha sağlıklı olduğunu düşünüyorsunuz ?

Bence tel daha iyi. Süngerde havyanın sıcaklığı ani olarak düşüyor. Gerçi kaliteli havya varsa ısı derhal kendini toparlıyor, ama uç kaliteli de olsa böyle ekstrem ısıl değişimler yıpratır diye düşünüyorum.

Bence tel daha iyi. Süngerde havyanın sıcaklığı ani olarak düşüyor. Gerçi kaliteli havya varsa ısı derhal kendini toparlıyor, ama uç kaliteli de olsa böyle ekstrem ısıl değişimler yıpratır diye düşünüyorum.
Ben de böyle düşünüyorum sonuçta 350 derece de ki bir metale soğuk birşey değdiriyoriz

ben ikisinide kullanmıyorum böyle çok rahat oluyor :D

ben ikisinide kullanmıyorum böyle çok rahat oluyor :D
Hadi be ordan, sen elinle temizliyorsun. Sonra gelip agliyorsun elim yandi diye.

Bu nasıl birşey yapısı nasıl ? Çok gördüm ama almak nasip olmadı
Totodan uzak tutulması gerek bir madde, yoksa çok koşturuyormuş. Bidiğin daş. :katil1::katil1:Havya ucu temizleyici sivi diye bir seyler satiyorlar. Muhtemelen suda cozulmus nisadir iceriyordur. Tabii havyayi sicakken icine sokmayi tavsiye etmiyorum. Ama sogukken sokmak sonra yumusak bir seyle silmek ve bir kac tekrar epey ise yarayabilir. Bir ara denerim.

Son düzenleme:
Havya ucu temizleyici sivi diye bir seyler satiyorlar. Muhtemelen suda cozulmus nisadir iceriyordur. Tabii havayi sicakken icine sokmayi tavsiye etmiyorum. Ama sogukken sokmak sonra yumusak bir seyle silmek ve bir kac tekrar epey ise yarayabilir. Bir ara denerim.
Uç bozulunca yeni uç almak daha kolay :katil2:

Bende Tel kullanıyorum bakır olan tellerinde çoğu çelik çıktığından bulaşık teli kullanıyorum SMD lehimleme işlemlerinde çok ince uçlar kullanmak gerekebiliyor TS101 için I-tip kullanıyorum bu gibi uçlar için sünger kullanmak daha iyi oluyor uç tamamen temizleniyor parça kalmıyor JBC , Hakko ve diğer firmalarda gördüğüm

Tarzında uç temizleme cihazları var sizce bu 3 temizleme yönteminden hangisi daha sağlıklı (Tel , Sünger , Dönen fırçalar) ve bu tür bir cihazı kendimiz üretsek nasıl olur sizce

Bende Tel kullanıyorum bakır olan tellerinde çoğu çelik çıktığından bulaşık teli kullanıyorum SMD lehimleme işlemlerinde çok ince uçlar kullanmak gerekebiliyor TS101 için I-tip kullanıyorum bu gibi uçlar için sünger kullanmak daha iyi oluyor uç tamamen temizleniyor parça kalmıyor JBC , Hakko ve diğer firmalarda gördüğüm

Tarzında uç temizleme cihazları var sizce bu 3 temizleme yönteminden hangisi daha sağlıklı (Tel , Sünger , Dönen fırçalar) ve bu tür bir cihazı kendimiz üretsek nasıl olur sizce
Pirinç fırça ve DC motor ile yapılabilir bunlar

Sarı tel fırça kullanıyorum da, tel bence sıcak ucun dış cidarını da perdahlıyor.

Sıcaklığıda sünger dayanmaz. Isıya dayanıklı sünger lazım bence

Pirinç fırça ve DC motor ile yapılabilir bunlar
Gravur makinesinin uclari icinde sari firca var, yumusak metal yuzey temizleyicisi. Dremeli bir yere sabitleyip bu sekilde temizlenebilir. Bu aletiinn fiyatinin ucuz olacagini hic sanmiyorum.

Sıcaklığıda sünger dayanmaz. Isıya dayanıklı sünger lazım bence
Sünger derken denizden cikarilan sunger kullanmak lazim zaten. Yoksa plastik mutfak sungeri degil.

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back