Biz yaptik biz yikacaz, indir hepsini masaya Dogan abi :katil1:

Abi bir de aklinda olsun , bazi abilerin, @sedat , odalarinda bazi cihazlar, raf in altina monte edilmis vaziyette duruyor. havada asili gibi.

@frmman paylaştığın görsel bir karikatür ise kaldırmanı tavsiye ederim. Türkiye'de forumlarda karikatür avına çıkmış olan avukatlık firmaları var, telif hakları davasına maruz kalabilirsin ...

@taydin dediği çok mantıklı aslında, masanın üzerinde ne kadar az cihaz o kadar az tehlike ve rahat çalışma demek, pense ile bazen masa üstünde kablo tel vs keserken kesilen parçalar etrafa sıçrıyor, masanın üzerinde duran cihazların içine havalandırma deliklerinden girip kısa devre gibi arızalara kolaylıkla sebep olabilir.

Oda havalandirmasi ya da calisirken ki dumanlarin senden uzakta kalmasina da dikkat etmek lazim

Masa düzenimde bana en mantıklı gelen çözüm bu oldu gibi.
Sıcak havayı en köşeye aldım, Hortumunu raf altından bir kancaya takıp raf tutacağına monte edeceğim böylece nozul stand üstündeyken hortumu çok yer kaplamayacak.

Bu haliyle de çok yer kaplamıyor gerçi, çalışırken masa ortasına kadar rahatça yetiyor hortum boyu, çalışırken rahatsız etmiyor, kasıntı yapmıyor.

WhatsApp Image 2024-08-10 at 20.25.28.jpeg

Şöyle forum ahalisine bakıyorum da,

Ben bu işleri bıraksam yeridir. Aranızda hint fakiri bi ben varım.

Bi multimetre bi dandik havya birde yaklaşık 30 yıllık lehim pompam var. Üniversitede aldığım lehim teli kaldı az miktar onu kullanıyorum hala.

Şöyle forum ahalisine bakıyorum da,

Ben bu işleri bıraksam yeridir. Aranızda hint fakiri bi ben varım.

Bi multimetre bi dandik havya birde yaklaşık 30 yıllık lehim pompam var. Üniversitede aldığım lehim teli kaldı az miktar onu kullanıyorum hala.
Bir iban, bir adres paylasiyorsun abi, sonra bekliyorsun kamuoyunu :gulus2: gerci kamuoyu birakirsa ne tur vergi uretsem diye dusunmeyi, hic birimizin hic bir seye ihtiyaci kalmadan yasayacaz.

Hatta neler var, baba acayip zengin, evlada gram bir sey koklatmiyo. Dusunsene bi :katil1:

Masa düzenimde bana en mantıklı gelen çözüm bu oldu gibi.
Sıcak havayı en köşeye aldım, Hortumunu raf altından bir kancaya takıp raf tutacağına monte edeceğim böylece nozul stand üstündeyken hortumu çok yer kaplamayacak.

Bu haliyle de çok yer kaplamıyor gerçi, çalışırken masa ortasına kadar rahatça yetiyor hortum boyu, çalışırken rahatsız etmiyor, kasıntı yapmıyor.

35440 eklentisine bak
Yalniz bu aydinlatma cok kotu olmus yav, Dogan abi tezgahin altinin aydinlatmasi yok mu hic? o mercekli lamba yetmez sana, iyice masraf cikartiyoruz bizde.:saril:

Alt aydınlatma önerisi alabilirim.
Led lamba yapabilirsin ama , isigi senin gozune direk gelmemesini bir sekilde saglaman lazim. Onune ince bir paravan, belki baska bir sey.

Bazi led lambalar var sanirim hem gun isigi, hem beyaz isik, hem de karisik yapabiliyor. Ama isik siddeti ayarlanabilir olursa cok tatli olur.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,527
Üyeler
2,682
Son üye
Oğuzhan06

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back