Sıcak hava istasyonu atölyeme dahil oldu ve şimdilik en sağa koydum, atölye düzenimin son hali böyle.

WhatsApp Image 2024-08-10 at 17.15.35.jpeg

Yeri iyi ama nozzle solda ya da yukarda dursa daha iyi olur gibi geldi.

Ben komple istasyonu monitörün soluna almayı düşündüm ama mikroskop orada olduğu için çakışacaklar gibi.

Kullanım durumlarına göre yerleri sürekli değişir zaten çok kalmaz öyle :D
Eger sol elini kullaniyorsan bu daha iyi olabilir, mikroskop u da sag tarafa alirsin. Lamba da sol a gidecek tabi

Hava istasyonunu sağ duvar köşesinin denk geldiği yere ya da trafonun olduğu yere de alabilirim, şimdilik orada bırakacağım.
Hortumu mümkün mertebe çalışma alanından uzaklaştırmak istiyorum.

Koradları kaldırıp Osiloskopun altına almayı da düşünmedim değil ya da Koradları ellemeden aynı raftaki en sağdaki mavi çekmeceleri kaldırıp oraya da koyabilirim belki, üstte nasıl olur bilemedim denemek lazım.

Kaldıracağım çekmecelere de yer ayarlamak lazım.

Degisikligin onunde durma yeter abi, degistikce kendin icin en uygun olani zaten yakaliyorsun. Sadece calisma alanin cok buyuk o kadar, ilerde oraninda 40cm * 40cm kaldigini gorecegiz zaten :gulus2:

Ben olsam elektronik yükün olduğu yere koyardım sıcak havayı. Mevcut hali ile hortum hep yana doğru kasılıyor ve eli yoruyor.

Yok doğrudan elektronik yükün yerine. Hortumum masa merkezinden fazla uzaklaşmaması lazım. Böylece hortum hiç kasıntı yapmaz, sadece hava tabancasının ağırlığı olur elinde.

Dogan abi benim kide tam oyle duruyo, cok rahat horumla hic oynamiyorsun havada geziyor,

Yok doğrudan elektronik yükün yerine. Hortumum masa merkezinden fazla uzaklaşmaması lazım. Böylece hortum hiç kasıntı yapmaz, sadece hava tabancasının ağırlığı olur elinde.
Multimetre ve Elektronik yüke gerek kalmadı sanırım :katil1:
Havayı oraya koyarsak onları nereye koyarız peki ?

Multimetre ve Elektronik yüke gerek kalmadı sanırım :katil1:
Havayı oraya koyarsak onları nereye koyarız peki ?

Sen bulursun bir çözümünü :)

Benim önerim: Artık çok güzel Rigol güç kaynağın var. Korad'ları yukarı kaldır. Onları sadece çok sayıda güç kaynağı lazım olduğu zaman indirirsin. Korad'ların yerine elektronik yükü koy. Multimetreyi de masaya indir, onu sürekli kullanıyor olacaksın.

Forum istatistikleri

Konular
6,521
Üyeler
2,681
Son üye
Oğuzhan06

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back